نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

عرفه

بهترین غرفه سازان ایران

در این مقاله می خواهیم شما را با روند غرفه سازی ، تجهیزات نمایشگاهی، هزینه ساخت غرفه نمایشگاهی و شرکت های سازنده برتر غرفه ساز آشنا کنیم، همراه ما باشید:

امروزه نمایشگاه ها نقش مهمی در توسعه و رشد اقتصادی کشورها بازی می کند. حضور شرکت ها در نمایشگاه ها فرصت چشمگیری برای عرضه و نمایش آخرین دستاوردها و محصولات آنها است. برای حضور موثر در نمایشگاه و جذب مشتری و تبلیغ برند خود، داشتن یک غرفه مناسب ضروری است.

غرفه سازی

غرفه سازی نمایشگاهی به معنای ایجاد یک فضای محدود فروشگاهی برای مدت زمان موقت است غرفه نمایشگاهی به منزله ویترینی است برای نمایش انواع فعالیتها و تکنیک های فروش به کلامی دیگر، غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است .

دلایل ساخت غرفه در نمایشگاه

معرفی و برجسته سازی شرکت به مخاطبان، عرضه بی واسطه محصولات  به مشتریان، عقد قرارداد با مشتریان جدید، ایجاد فرصت های صادراتی از مهمترین دلایل غرفه سازی است. نکات مهم در ساخت غرفه نمایشگاهی شامل جلوه نمایی کردن غرفه ، نمای مناسب ، کیفیت عالی ، استفاده از طراحی به روز و… است.

غرفه آرایی و غرفه سازی

از نکات مهم در غرفه ارایی که باید به آنها توجه کنید شامل: رنگ،  نورپردازی، و اندازه می شود.

مراحل غرفه سازی در نمایشگاه

پس از اتمام (طراحی) , نوبت به ساخت و اجرای غرفه سازی نمایشگاهی است. غرفه سازی برای صاحبان کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که نقش مهمی در جذب مشتریان دارد. در طراحی غرفه باید از اصول استاندارد پیروی کرد.

باید توجه داشت که در مراحل غرفه سازی و در تولید سازه های نمایشگاه، تیم طراح می تواند مسئولیت کنترل کیفیت را بر عهده بگیرد. برای کنترل بهتر فرآیند تولید می توان با استفاده از برنامه های کنترل پروژه در کمترین زمان، مسیر بحرانی غرفه سازی را تعیین نمود و مشکلات احتمالی را پیش بینی نمود.

تجهیزات غرفه

تجهیزات مورد استفاده در نمایشگاه قدم اول برای برنامه ریزی و شرکت در نمایشگاه است. اینکه چه وسایلی را احتیاج دارید و از این وسایل به چه صورتی می توانید استفاده کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری از وسایل و تجهیزات مورد استفاده در نمایشگاه ها و به خصوص برای غرفه سازی از قیمت بالایی برخوردار هستند، بنابراین پیشنهاد می شود از امکان اجاره تجهیزات نمایشگاهی استفاده کنید.

به دلیل قیمت بالای تجهیزات نمایشگاهی می توان این تجهیزات را می توان از شرکت های مورد نظر اجاره کرد.

تجهیزات نمایشگاهی شامل: سیستم صوتی، اسپیس، میز و صندلی، تلویزیون، سیستم صوتی میز و صندلی، کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت، سرمایشی و گرمایشی، کانتر،پ اپ آپ و رول آپ، وسایل پذیرایی، ویترین و جاکاتالوگی، وسایل اداری نمایشگاه، کف سازی، غرفه تلویزیون شهری و ویدئو وال ویدیو پروژکتور، نمایشگر لمسی و…. می شود.

رتبه بندی های گرید غرفه سازی

غرفه سازی، غرفه های طراحی شده را به رتبه های مختلفی دسته بندی می کند که در اصلاح به این رتبه بندی ها گرید غرفه سازی می گویند. رتبه ها و گرید غرفه سازی بر اساس متراژ آن ها به شرح زیر است:

رتبه A: 7 غرفه تا متراژ 2000 متر مربع

رتبه B: 5 غرفه تا متراژ 1200 متر مربع

رتبه C: 4 غرفه تا متراژ 600 متر مربع

رتبه D: 3 غرفه تا متراژ 200 متر مربع

رتبه E: 2 غرفه تا متراژ 100 متر مربع

. برترین رتبه در گرید غرفه سازی گرید A می باشد که همه گروه های غرفه سازی سعی بر آن دارند تا گرید غرفه سازی خود را به این رتبه برسانند.

هزینه ساخت غرفه

عوامل زیادی در هزینه ها و قیمت نهایی غرفه تاثیر گذار است. این عوامل شامل متراژ غرفه، متریال های استفاده شده برای ساخت غرفه و محل غرفه در نمایشگاه می شود.

معرفی شرکت های غرفه ساز

در ادامه لیستی از غرفه سازان نمایشگاهی برتر را معرفی می کنیم:

مهندسی معماریک

در ابتدای لیست ما، مهندسی معماریک قرار دارد. این شرکت  در سال1387فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی و دکوراسیون داخلی آغاز کرد. مهندسی معمار یک با اجرای بیش از 3200 غرفه نمایشگاههی و بیش از 100 پروژه داخلی و بازسازی ساختمانی،توان اجرایی تا  5000متر غرفه سازی در هر نمایشگاه دارد. مجموع این شرایط مهندسی معماریک را به عنوان گزینه ای مطرح برای غرفه سازی در نمایشگاه تبدیل کرده است.

آمیتیس

شرکت آمیتیس دارای گرید A از نمایشگاه بین المللی می باشد و در طی سالها فعالیت در زمینه غرفه سازی موفق به دریافت لوح تقدیر از شرکت های گوناگون شده است. این شرکت مفتخر است با اجرای هرساله بیش از 20000 متر مربع غرفه نمایشگاهی حاصل زحمات و تجربیات خود را در اختیار مشتریان خود قراردهد.

شرکت آمیتیس علاوه بر غرفه سازی برند شما درخواست طراحی شما را برای انواع مختلف رسانه ها، از مغازه های کوچک تا مرکز خرید ھای بزرگ با راهکارهای سفارشی، مطابقت می دهیم. مجموعه خدمات ما در این حوضه به صورت کامل و از طراحی تا نصب و پشتيبانی فنی ميباشد. به این ترتيب، نام تجاری شما به صورت چشم نواز نمایش داده خواهد شد.

نماد سیستم

شرکت نماد از زیر مجموعه های شرکت تجارت و اطلاعات ITG از سال ۱۳۷۶ با فعالیت حرفه ای در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی و متوسط سالیانه به میزان ۶۰۰۰ مترمربع فعالیت دارد. شرکت نماد با  بکارگیری طراحان حرفه ای، مهندسین مجرب و مجریان با سابقه ، موفق به طراحی و ساخت  تجهیزات مدرن نمایشگاهی مطابق با استانداردهای روز دنیا به نام سیستم نمایشگاهی نماد سیستم گردیده است.

نماد سیستم یک سازه نوین نمایشگاهی است که با هدف ایجاد و تسهیل در نیازهای جامع و روزافزون مشارکت کنندگان در نمایشگاهها طراحی شده است. سهولت و سرعت بالا در نصب بدون نیاز به ابزاری خاص و کاهش هزینه های ساخت از مزایای ویژه این سازه نمایشگاهی برای حضور موثر مشارکت کنندگان است.

با استفاده از سازه نمایشگاهی نماد سیستم امکان اجرای غرفه های نمایشگاهی در هر مساحت و مختصات به صورت دائم و موقت به آسانی برای کاربران محیا می گردد. غرفه های ساخته شده با این سیستم دارای فضاهای VIP ، CIP ، انباری ، آبدارخانه ، انواع کانتر و فضاهای مناسب جهت نصب سیستمهای چند رسانه ای و نور می باشد.  سازه نمایشگاهی نماد سیستم به راحتی با انواع متریالهای فلزی و چوبی قابل ترکیب می باشد که با توجه به رنگ زیبای آلومینیوم، ترکیبات و طرح های زیبایی را پدید می آورد.

سهلان

یکی دیگر از شرکت های موفق در زمینه ساخت غرفه، شرکت سهلان (سهلان نما) است. این شرکت فعالیت خود را  از سال 1371 در زمینه صنعت سازه های نمایشگاهی و محصولات مرتبط، مبلمان و پارتیشن اداری آغاز کرد، امروز سهلان بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت پیشرو در صنعت غرفه سازی، چادر های آلومینیومی، سوله های پیش ساخته، مبلمان و پارتیشن اداری و بسیاری محصولات دیگر میباشد.

سخن آخر

غرفه شما در نمایشگاه نمایش اعتبار شرکت شما است. داشتن غرفه ای با طراحی زیبا و شیک متناسب با برندینگ شما، می تواند در جذب مشتری به شما کمک کند. از سوی دیگر شما می توانید با استفاده از راهکارهای مناسب در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.
تیم مشاوران اخبار نمایشگاه ها، با کارشناسان مجرب آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما مخاطبان عزیر در زمینه غرفه سازی است.

منابع: سهلان، نماد سیستم،آمیتیس، مهندسی معماریک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top