نمایشگاه ها

ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از برگزاری نمایشگاه های تقاضا محور

ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از برگزاری نمایشگاه های تقاضا محور – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

بهمن حسین‌زاده گفت: سهامی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی به برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور اقدام می‌کند که اخیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نسبت به این روش برگزاری نمایشگاه ابراز رضایت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین‌زاده مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: نمایشگاه‌هایی که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و یا 32 سایت نمایشگاهی کشور برگزار می‌شوند نقش به‌سزایی در توسعه صادرات کشور دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از این رو در سال رونق تولید، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی فضایی را در اختیار صنایع مختلف قرار داده تا تولیدات خود را به خریداران داخلی و خارجی معرفی کنند. همچنین برگزاری جلسات B2B بین تولیدکنندگان و بازدیدکنندگان و خریداران خدمت دیگری است که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی به حاضران در نمایشگاه‌ها ارایه می‌دهد.

وی به برگزاری سالانه 90 نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اشاره کرد و اظهارداشت: در این نمایشگاه ها به واسطه خدماتی که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی به صنایع ارایه می‌دهد، شاهد عقد قراردادهای مختلف هستیم که به رونق تولید و توسعه صادرات صنایع مختلف کمک شایانی می‌کند.

حسین‌زاده در ادامه با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، یادآور شد: در این نمایشگاه بزرگ که 570 شرکت داخلی و 40 شرکت خارجی و 10 هیات تجاری از کشورهای مختلف حضور داشته‌اند نیز جلسات B2B برگزار شد و قراردادهایی نیز به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران همچنین از روش جدید برگزاری نمایشگاه توسط این شرکت به نام روش OPEN INNOVATION یاد کرد و افزود: این روش در ایران پلاست نیز به کار گرفته شده و ضمن ارایه سالن خاص به استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان این حوزه ارتباط عمیقی میان آن‌ها و متقاضیان خدمات الکترونیکی حوزه پتروشیمی ایجاد شده است.

وی به جایگاه ویژه شرکت‌های تعمیق ساخت داخل در حوزه پتروشیمی نیز اشاره کرد و گفت: از این رو این گونه شرکت‌ها نیز در سالن خاصی با عنوان سالن تعمیق ساخت داخل حضور یافته‌اند تا امکان بازسازی تجهیزات مورد نیاز صنعت پتروشیمی که شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه ارایه کرده‌اند را داشته باشند.