نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

70 درصد تولیدات شرکت آرتان پترو کیهان صادر می شود

محمد جباریان مدیرعامل شرکت پتروشیمی آرتان پترو: 70 درصد تولیدات شرکت آرتان پترو کیهان صادر می شود

آرتان پترو به عنوان یک شاخه پتروشیمی فعالیت خود را به عنوان یکی از تولیدکننده های پلی استایرن معمولی با ظرفیت 30000 تن در سال در خاورمیانه از سال 1396 در شهرک صنعتی شکوهیه قم آغاز کرد. این شرکت با در اختیار داشتن دانش فنی به روز و مهندسان مجرب داخلی توتنمندی تولید انواع پلی استایرن معمولی با گریدهای مختلف را دارد. خوراک اصلی و مواد خام اولیه مورد نیاز این شرکت ،استایرن مونومر ،روغن معدنی ،اتیل بنزن و مواد شیمیایی دیگر است که داخل ایران تهیه میشود. دفتر مرکزی این شرکت در تهران و کارخانه‌ی آن در شهرک صنعتی شکوهیه قم قرار دارد.

در حاشیه نمایشگاه بین المللی ایران پلاست و در زمینه دستاوردهای این شرکت، گفت و گویی با محمد جباریان مدیرعامل شرکت پتروشیمی آرتان پترو داشته ایم که در ادامه می خوانید:

شرکت آرتان پترو در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

شرکت پتروشیمی آرتان پترو به جهت تولید پلی استایرن معمولی ( gpps ) در شهرک صنعتی شکوهیه تاسیس شد که تولید آزمایشی محصول این شرکت از سال ۹۶ آغاز شد و از سال ۹۷ تولید صنعتی رو شروع کردیم. شرکت ما فعلا تک محصول است و در حال حاضر الان پلی استایرن معمولی ( gpps ) رو در mfi های ۱.۵ تا ۱۴ تولید می کنیم و در سال آینده تنوع محصولات شرکت را بیشتر خواهیم کرد.

پلی استایرن چه کاربردی دارد؟

پلی استایرن معمولی GPPS پلیمری کاملا شفاف و مقاوم است که بسته بندی مواد غذایی ،پرکاربردترین زمینه مصرف آن به شمار می آید. از جمله رایج ترین کاربردهای دیگر این پلیمر تولید CD ظروف یکبار مصرف و … است.این پلیمر بسیار فرایند پذبر ،ارزان ، بی بو ، بدون مزه و مقاوم در برابر اشعه X است. ویژگی محصول آرتان پترو یک گرید تولیدی با mfi زیر ۲ است که تولید آن بسیار دشوار است و و به آن اصطلاحا پلیمر مهندسی گفته می شود.

دسترسی عالی به فرودگاه و راه های ارتباطی، کوتاهترین مسافت تا بازار، مصرف کیفیت رقابتی، انعطاف پذیری در تولید گرید های مختلف و کمترین تشریفات اداری از تقاضا تا تحویل از مهم ترین مزیت های شرکت آرتان پترو کیهان است.

آرتان پترو کیهان در زمینه مشتری مداری چه قدم هایی برداشته است؟

ما به مشتریان مان ثابت کردیم هر زمان و هر جا محصول ما داشته باشه با هرینه شرکت آن را تعویض میکنیم و یا وجه را همراه با خسارت برمی گردانیم از طرفی دیگرروند کار های اداری در شرکت ما با سرعت و سهلوت انجام می شود و و مدیران ما کاملا در دسترس هستند. همچنین بارگیری محصول و تخلیه مواد اولیه ما ۲۴ ساعته و بدون روز تعطیل انجام می گیرد که مجموع این شرایط موجب شده تا مشتریان از شرکت آرتان پترو رضایت داشته باشند.

شرکت شما با چه موانعی روبرو است و چه راه حل هایی برای رفع این موانع در نظر دارید؟

یکی از موانع مهم پیش روی شرکت ما بحث تهیه مواد اولیه است به صورتی که مواد اولیه مورد نیاز شرکت ما در بورس کالا عرضه می شود که این عرضه با تناژ کم و رقابت با شرکت های دیگر و بعد از استرس خرید و تسویه نقدی حدود بیش از ۱ ماه نوبت بارگیری شده و بارگیری هم با مشقات زیادی انجام می شود از طرفی دیگر به نسبت خرید ها بارگیری انجام نمی شود که این موضوع باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شرکت ما شده است.

دومین مشکلات پیش روی ما، استرداد ارزش افزوده بخش صادرات است که فرایندی خیلی سخت و زمانبر است و الان که با شما صحبت می کنم، استرداد ارزش افزوده سال ۹۸ شرکت ما بالای یک ماه از دارایی به خزانه کل رفته و خزانه آن را پرداخت نمی کند.

مشکل بعدی که ما با آن روبرو هستیم فرمول نرخ گذاری مواد اولیه و محصول است، مواد اولیه با نرخ جهانی قیمت گذاری می شود ولی محصول تولیدی شرکت به مراتب ارزانتر از قیمت جهانی نرخ گذاری می شود. در واقع فرض کنید با رقابت و زمان تحویل طولانی مواد اولیه خریداری می کنیم اما محصول ما به این صورت قیمت گذاری می شود.

در عرصه تولید و صادرات چه دستاوردهایی داشته اید؟

شرکت آرتان پترو کیهان به عنوان یک شرک صادرات محور فعالیت دارد و در بازه زمانی دو نیم ساله که از فعالیت شرکت ما می گذرد حدود ۳۶ هزار تن که در حدود ۷۰٪ کل تولیدات شرکت است صادر می شود و تا به امروز تعهد ارزی شرکت ما صفر می باشد. و جز صادرکنندگان برتر استان قم هستیم.

چه هدفی از شرکت در نمایشگاه امسال دنبال می کنید؟

ما با هدف معرفی برند و محصولات شرکت خود در نمایشگاه امسال شرکت کرده ایم، از سوی دیگر بازاریابی بیشتر و پیدا کردن end user و حذف واسطه ها از دیگر برنامه های شرکت ما در نمایشگاه پیش رو است.

سخن آخر؟

آرتان پترو کیهان با هدف افزایش ظرفیت، سال دیگه تنوع محصولات خود را عملی خواهد کرد. مجموعه آرتان پترو کیهان برای رسیدن به اهداف خود تلاش خواهد کرد، در پایان از همکاران در مجموعه آرتان پترو کیهان تشکر

میکنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top