نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

رئیس هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ سراسری: قریب به ۵۵۰۰ واحد تولیدی از اعضای این اتحادیه در بخش صنایع پایین دستی پتروشیمی فعالیت دارند

رئیس هیئت مدیره‌ اتحادیه‌ سراسری تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی: قریب به ۵۵۰۰ واحد تولیدی از اعضای این اتحادیه در بخش صنایع پایین دستی پتروشیمی فعالیت دارند

حسین دور رئیس هیئت مدیره‌ی اتحادیه‌ی سراسری تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست گفت: این اتحادیه از ۳۲ تعاونی استانی تشکیل شده است و با همکاری 5هزارو481 واحد تولیدی فعال در حوزه صنایع پایین دست پتروشیمی در حال فعالیت است.
حسین دور که همزمان رییس هیئت مدیره ی تعاونی انجمن همگن استان تهران نیز می باشد افزود: در این شرکت‌ها در کلیه زمینه‌ی های صنایع پایین دستی پتروشیمی از قبیل تزریق مواد پلیمری ، بادی ، لوله و‌اتصالات ، ظروف یکبار مصرف ، فیلم های پلی اتیلنی ، قطعات پلیمری خودرویی ، بسته بندی ، پوشش های پلیمری ، رنگ و رزین ، چسب ، پارافین ، کود و سموم ، گرانول کامپاند مواد پلیمری و … فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: حیطه‌ی اصلی فعالیت تعاونی‌های تامین‌نیاز، حل مشکلات واحدهای تولیدی است؛ مشکلاتی از جنس مشکلات مالی، مالیاتی، مشکل تامین مواد اولیه ، تامین خطوط تولید و… مورد توجه است. اگرچه تعاونی‌ها خدمات مختلفی ارائه می‌دهند اما تأمین مواد اولیه، تجمیع خریدها و فروش اعتباری را می‌توان از سرفصل‌های فعالیتی آن دانست.
وی تصریح کرد: امسال اتحادیه در نمایشگاه برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کند؛ انسجام و هماهنگی بین تعاونی‌ها، معرفی فعالیت‌های تعاونی برای عضوگیری بیشتر، از جمله‌ی آن برنامه‌ها هستند.
وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم مسولین دولتی و پتروشیمی ها را با فعالیت اعضا و تعاونی‌ها آشنا کنیم و در مسیر رفع مشکلاتشان گامی برداریم. از طرف دیگر تلاش داریم ماهیت اتحادیه را برای صنایع بالادست پتروشیمی، مسئولین و تصمیم گیران این حوزه مشخص کنیم تا مسئولین امر بتوانند با ظرفیت‌هایی موجود در اتحادیه، یک ارتباط مستقیم را با تولید کننده‌ها برقرار کنند. این امر باعث می‌شود مشکلاتی حل شوند و فضای بهتری برای کسب وکار تولیدکننده‌ها به وجود بیاید.
وی اظهار داشت: قطعا دولت و مجلس در طرح‌ها و لوایحی که ارائه می‌دهند می‌توانند حمایت‌های گسترده‌ای داشته باشند؛ اعتقاد داریم کلیه‌ی قوانینی که در مجلس مطرح و تصویب می‌شوند، همچنین کلیه دستورالعمل‌ها می‌بایست در راستای حمایت از تولید و بالاخص تولید صادرات محور در صنایع مختلف مخصوصا صنایع پایین دستی باشند.
وی گفت: همان‌طور که حضرت آقا سال‌های متمادی است بحث اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار می‌دهد ما نیز باید در نظر داشته باشیم که تولید کننده‌ها همان سربازان اقتصاد مقاومتی هستند که نیاز به حمایت دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top