EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

محمود فخرائی

“پتروشیمی فارابی” برترین برند در تولید دی اکتیل فتالاتا وانیدرید فتالیک در کشور

محمود فخرائی مدیرعامل پتروشیمی فارابی مطرح کرد: “پتروشیمی فارابی” برترین برند در تولید دی اکتیل فتالاتا وانیدرید فتالیک در کشور

در سال ۱۳۵۲ شرکت سهامی ایران نیپون با مشارکت شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و گروه ژاپنی میتسوبیشی و نیشیوایوایی هر یک با ۵۰درصد سهام، مجتمع پتروشیمی را بنا نهادند. تولید محصولات در این پتروشیمی از سال ۱۳۵۶، آغاز شد. در آبان ماه ۱۳۶۷ شرکت ملی صنایع پتروشیمی با خرید سهام شرکای ژاپنی، مالک تمام سهام شرکت شد و شرکت ایران نیپون به شرکت پتروشیمی فارابی تغییر نام داد. اکنون مجتمع پتروشیمی فارابی دارای سه واحد اصلی تولید انیدرید فتالیک (PA)، دی اکتیل فتالات (DOP) و دی اکتیل ترفتالات (DOTP) و مجموعه‌ای از واحدهای خدماتی جانبی بهره‌برداری شامل تصفیه آب صنعتی، برج‌های خنک‌کننده‌ی آب، دیگ‌های بخار، تولید ازت، مولد برق اضطراری و سیستم جمع‌آوری و تصفیه‌ی فاضلاب صنعتی است.
شرکت در دوران دفاع مقدس و دقیقا یک روز بعد از پذیرش قطعنامه 598 مورد سنگین ترین حمله قرار گرفت و طی آن 13 تن از کارکنان پترو شیمی و همکاران عزیز بنده به فیض شهادت نائل آمدند. در حدود 45 سال گذشته همواره به عنوان برترین برند تولید دی اکتیل فتالات (DOP) وانیدرید فتالیک ( PAF) کشور بوده است . برند خوشنام فارابی در خارج از مرزهای کشور نیز در محصول PAF شناخته شده است. پتروشیمی فارابی به دلیل نزدیکی به دریا و دسترسی به اسکله های موجود در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در کسب و کار مخزن داری نیز وارد شده و خدمات این بخش را نیز ارائه می دهد. و دارای 10 مخزن که ظرفیتی حدود 58800 متر مکعب دارند .در حاشیه نمایشگاه بین المللی ایران پلاست و در زمینه دستاوردهای این شرکت، با محمود فخرائی مدیرعامل پتروشیمی فارابی گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:
لطفا خودتان را معرفی کرده، سوابق اجرایی و مدیریتی تان را شرح دهید؟
به نام خدا محمود فخرائی هستم مدیرعامل پتروشیمی فارابی و عضو هیئت مدیره شرکت پترواولفین فن آوران در خصوص سوابق مدیریتی و اجرایی بنده رئیس راه اندازی سایت 2پتروشیمی بوشهر و مدیر بهره برداری پتروشیمی فن آوان بودم از سال 1379 از طریق پترو شیمی رازی استخدام شدم و کار آموزی خودرا در پترو شیمی شیراز و همچنین پترو شیمی بندر امام گذرانده ام .
لطفا تاریخچه تأسیس و فعالیت شرکت را برای مخاطبان نشریه شرح دهید؟ چه کالا و خدماتی ارائه می دهد؟
شرکت پتروشیمی فارابی درسال 1352 تاسیس و درسال 1356 به بهره برداری رسیده است این شرکت در دوران دفاع مقدس و دقیقا یک روز بعد از پذیرش قطعنامه 598 مورد سنگین ترین حمله قرار گرفت و طی آن 13 تن از کارکنان پترو شیمی و همکاران عزیز بنده به فیض شهادت نائل آمدند. در حدود 45 سال گذشته همواره به عنوان برترین برند تولید دی اکتیل فتالات (DOP) وانیدرید فتالیک ( PAF) کشور بوده است . برند خوشنام فارابی در خارج از مرزهای کشور نیز در محصول PAF شناخته شده است.
پتروشیمی فارابی به دلیل نزدیکی به دریا و دسترسی به اسکله های موجود در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در کسب و کار مخزن داری نیز وارد شده و خدمات این بخش را نیز ارائه می دهد. ما با داشتن 10 مخزن که ظرفیتی حدود 58800 متر مکعب دارند .
محصولات شرکت شما چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟ و در عرصه تولید و صادرات تاکنون چه دستاوردهایی داشته اید؟
به دلیل کیفیت بالای محصول DOP بیشتر تولید کنندگان محصولات پزشکی و کابل سازی و رنگ سازی و صنایع چرم مصنوعی از محصول این شرکت بهره می برند و در بخش PAF نیز به دلیل حجم مناسب تولید حدود 33% از کل محصول کشور در این بخش توسط شرکت پتروشیمی فارابی تامین می شود.طی سال گذشته با وجود اینکه میزان صادارت محصول PAF این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل 150 درصد رشد داشته است .
در نمایشگاه امسال چه برنامه هایی برای گسترش فعالیت خود دارید؟
برنامه کلی شرکت به دلیل عدم فعالیت مؤثر طی سال های اخیر و در بازار DOP بروزرسانی اطلاعات مشتریان است تا بتوانیم از این نمایشگاه در جهت بهبود فرآیند فروش و جذب مشتریان جدید استفاده کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top