نمایشگاه ها

دکتر محمدرضا سعیدی

پتروشیمی جم یکی از بزرگترین تولید کنندگان اتیلن در جهان است

دکتر محمدرضا سعیدی مطرح کرد : پتروشیمی جم یکی از بزرگترین تولید کنندگان اتیلن در جهان است

شرکت پتروشیمی جم تولید کننده محصولات الفینی و پلی الفینی، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز و در سال ۸۷ رسما به بهره برداری رسیده است .این شرکت در بدو تاسیس بزرگترین واحد الفین جهان بود و در حال حاضر با ظرفیت یک میلیون و ۳۲۰هزار تن اتیلن ، ۱۰۶ هزار تن پروپیلن ، ۱۰۰ هزار تن بوتن-۱، ۱۱۵ هزار تن بوتادین، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین ، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک و ۳۰۰ هزار تن پلی پروپیلن در مدار تولید است. که در مجموع حدود یک میلیون ظرفیت تولید پلیمر را دارد. و همچنان یکی از تولید کنندگان اتیلن در دنیا است.
شرکت پتروشیمی جم در سال ۹۸ به رکوردهای قابل توجهی در تولید دست یافته و در سال۹۹ که سال جهش تولید نام دارد دستاوردهای ارزنده به ثبت رسانده است.
این شرکت افزایش ظرفیت قابل ملاحظه ای در تولید اتیلن داشته و موفق شده با برنامه ریزی های مدون علاوه بر شکست رکورد تولید اتیلن تولید شده در سال ۹۸ بیش از ۵۰ هزار تن افزایش تولید نسبت به سال قبل را ثبت کند.
به مناسبت برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست و حضور پتروشیمی جم در این رویداد بزرگ صنعت پتروشیمی ، مصاحبه ای کوتاه با دکتر محمدرضا سعیدی ، مدیر عامل این شرکت داشته ایم که در ادامه میخوانید:
لطفا خودتان را معرفی کرده و سوابق مدیریت و اجرایی خود را شرح دهید؟
محمد رضا سعیدی ، مدیرعامل پتروشیمی جم هستم. دانش آموخته رشته شیمی در مقطع کارشناسی ارشد ، دارای مدرک MBA با گرایش محصول بازار و لایسنشیت مهندسی تکنولوژی و PHD در حوزه مدیریت کسب و کار بین المللی و نوآوری هستم.. همچنین مدیریت ارشد صنایع پتروشیمی و شیمیایی به ویژه صنایع دارویی از دیگر فعالیت های علمی اینجانب به شمار می رود و یک دوره به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حضور داشته ام.
لطفا تاریخچه تاسیس و فعالیت شرکت را برای مخاطبین نشریه شرح دهید ؟
شرکت پتروشیمی جم تولید کننده محصولات الفینی و پلی الفینی، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ آغاز و در سال ۸۷ رسما به بهره برداری رسیده است . این شرکت در بدو تاسیس بزرگترین واحد واحد الفین جهان بود و در حال حاضر با ظرفیت یک میلیون ۳۲۰ هزار تن اتیلن ، ۱۰۶ هزار تن پروپیلن ، ۱۰۰ هزار تن بوتن-۱، ۱۱۵ هزار تن بوتادین، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین ، ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک و ۳۰۰ هزار تن پلی پروپیلن در مدار تولید است. که در مجموع حدود یک میلیون ظرفیت تولید پلیمر را دارد. و همچنان یکی از تولید کنندگان اتیلن در دنیا است.
محصولات شرکت شما چه ویژگیهای منحصر به فردی دارد و در عرصه تولید و صادرات تا کنون چه دستاوردهایی داشته اید ؟
شرکت پتروشیمی جم شرکتی پیشرو در تولید محصولات پلمیری است و به واسطه تولید انبوه این محصولات در بازارهای داخلی و جهانی و همچنین بخشهای مختلف صنعتی و غیر صنعتی حضوری فعال دارد.پتروشیمی جم در حوزه پلی اتیلن سبک و سنگین قابلیت تولید ۸۰ گرید مختلف را دارد. و همچنین در کارخانه پلی پروپیلن از مجموعه شرکتهای زیر مجموعه خود گریدهای متنوعی از پلی پروپیلن را به تولید می رساند.از این لحاظ پتروشیمی جم یکی از شرکتهای معتبر در حوزه پلیمر است. که به لحاظ کیفیت اعتباری ویژه در سبد کالای پلیمر داخلی و جهانی دارد. و محصولات مهمی همچون BL3 ، CRP100 و … را عرضه می کند.این شرکت در سال ۹۸ به رکوردهای قابل توجهی در تولید دست یافته و در سال۹۹ که سال جهش تولید نام دارد دستاوردهای ارزنده به ثبت رسانده است.

چه طرح های توسعه ای در دست اقدام دارید؟
پتروشیمی جم افزایش ظرفیتی قابل ملاحظه در تولید اتیلن داشته و موفق شده با برنامه ریزی های مدون علاوه بر شکست رکورد تولید اتیلن به دست آمده در سال ۹۸ بیش از ۵۰ هزار تن افزایش تولید نسبت به سال قبل را ثبت کند.
در نمایشگاه امسال چه برنامه ای برای گسترش فعالیتهای خود دارید ؟
سال جاری برای پتروشیمی جم همچون سالهای گذشته مهم و حائز اهمیت است و در این دوره از ایران پلاست نیز حضوری فعال خواهیم داشت. چرا که این رویداد نمایشگاهی، محلی برای ارتباط با مشتریان و ایجاد شبکه ای برای کسب و کار است.
ما در این نمایشگاه با مشتریان و تامین کنندگان تعاملی موثر داشته و با ایشان به گفتگو خواهیم نشست.
امیدواریم با توجه به اینکه نمایشگاه در ماههای پایانی سال برگزار می شود زمینه ای برای تحرکات سازنده و مثبت برای سال آتی باشد.
اگرچه پتروشیمی جم علاقمند به حضور در عرصه های بین المللی است اما همواره تلاش بر این داریم تا با انگیزه ای مضاعف همواره به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.و این نویدی برای آغاز سالی بهتر نسبت به سال ۹۹ برای ما خواهد بود.