نمایشگاه ها

شرکت تولیدی گرانول معصوم، اولین و بزرگترین تولید کننده‌ی گرانول پی وی سی پزشکی در ایران

سید محمود مفیدی شمیرانی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تولیدی گرانول معصوم: شرکت تولیدی گرانول معصوم، اولین و بزرگترین تولید کننده‌ی گرانول پی وی سی پزشکی در ایران

گرانول معصوم فعالیت خود را در سال ۱۳۷۴ با تولید آمیزه‌های پی وی سی تخصصی در سه بخش لوازم خانگی، اتومبیل و تجهیزات پزشکی آغاز کرد و در حال حاضر انواع کامپاند‌های پی وی سی، گرانول‌های پی وی سی، پزشکی، بهداشتی و صنعتی را تولید می کند
نشریه اقتصاد و نمایشگاه با سید محمود مفیدی شمیرانی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تولیدی گرانول معصوم گفت و گویی انجام داده که می خوانید:
سید محمود مفیدی شمیرانی هستم؛ مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تولیدی گرانول معصوم.
شرکت گرانول معصوم در چه زمینه ای فعالیت دارد؟
در حال حاضر گرانول معصوم انواع کامپاند‌های پی وی سی، گرانول‌های پی وی سی، پزشکی، بهداشتی و صنعتی را تولید می کند و همچنین در زمینه‌ی آمیزه‌های پلیمری پیشرفته، انواع آمیزه‌های polypropylene , انواع فیلرهای آلی و معدنی، همچنین ترکیبات polyamide با درصدهای مختلف الیاف شیشه، همچنین در زمینه تولید انواع گرانول‌های tpe و tpv از نرم‌ترین گرید تا سخت‌ترین گرید و برای کلیه‌ی صنایع را تولید می‌کند. این شرکت تولید انواع کامپاندهای pcabs با درصدهای مختلف، برای صنایع مختلف را نیز تولید می‌کند.
شرکت تولیدی گرانول معصوم، اولین و بزرگترین تولید کننده‌ی گرانول پی وی سی پزشکی در کشور از سال ۱۳۸۸ تا کنون است. انواع گرانول‌های پی وی سی مدیکال گرید را در انواع گریدها برای تمام مصارف اقلام یک‌بار مصرف پزشکی تولید می‌کنیم، از جمله کیسه‌های خون، لوله‌های خون‌گیری، انواع ست سرم، میکروست، انواع catheter، انواع سوندهای نلاتون، انواع پو آرها و تمام اقلام یک‌بار مصرف پزشکی را تولید می‌کند.
این شرکت اولین شرکت تولیدی در زمینه اخذ مجوز تولید گرانول medical grade از اداره کل تجهیزات پزشکی در کشور هست. از نظر آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های کشور را گرانول معصوم دارد و آزمایشگاه همکار اداره استاندارد و شرکت ایتراک هست. در زمینه‌ی اخذ گواهینامه‌ی iso 9001, iso 13485 و iso TS، بالغ بر ۱۵ سال هست که این گواهینامه‌ها را اخذ را دارد.
لازم به ذکر است که گرانول معصوم کلیه تست‌های فیزیکی و شیمیایی، سیستمیک، پایروژن که بر روی موجود زنده انجام می‌گیرد را در آزمایشگاه خودش انجام می‌دهد و همانطور که خدمتتان عرض کردم آزمایشگاه همکار است و استاندارد هم هستیم و بسیاری از آزمون‌ها برای تست از طرف اداره‌ی استاندارد و شرکت ایران خودرو به آزمایشگاه گرانول معصوم هدایت و ارسال می شود.
شرکت گرانول معصوم در زمینه اشتغالزایی چه اقداماتی انجام داده است؟
در حال حاضر گرانول معصوم جمعا ۸۵ نفر از عزیزان و متخصصین قشر نیازمند به کار را در دو کارخانه و همچنین در دفتر مرکزی خودش مشغول به کار کرده است. ان‌شاالله با طرح‌های توسعه‌ای که در آینده و سال‌ ۱۴۰۰ خواهیم داشت این اشتغال‌زایی به بیش از ۳۵۰ نفر خواهد رسید.
متاسفانه در یک سال اخیر با توجه به بروز و سرایت ویروس منحوس کرونا به تمام دنیا و همچنین به کشور عزیزمان، متاسفانه خیلی از صنایع تحت الشعاع این ویروس منحوس قرار گرفتند و بسیاری از کار و کسب‌ها متاسفانه ضعیف و یا تعطیل شد و بسیاری از عزیزان ما متاسفانه شغلشان را از دست دادند، ولی در شرکت گرانول معصوم خوشبختانه در یک سال اخیر نه تنها تعدیل نیرو نداشتیم بلکه افزایش استخدام هم در زمینه‌های شغلی مختلف داشتیم.
در زمینه صادرات چه گام هایی برداشته اید؟
در سال‌های گذشته ما نسبت به صادرات به کشورهای همسود CIS و عراق و افغانستان گام‌های خوبی را برداشتیم و موفقیت‌های چشمگیری کسب کردیم. تلاش برای صادرات به کشورهای دیگر هم در حال انجام بود اما با توجه به برگشت ارز و مشکلات دیگر در زمینه‌ی صادرات، در سال ۹۹ صادرات شرکت را به صفر رساندیم.
در حال حاضر شرکت ما صادراتی ندارد و صادراتش توسط افراد مختلفی که به صورت ریالی کالای ما را تهیه می‌کنند انجام می‌شود. با توجه به مشکلات موجود در زمینه‌ی برگشت ارز وارد نشدن ما به این مقوله برای شرکت بهتر است چون می ترسم در آینده مسائل و مشکلات لاینحلی را برای شرکت رقم بزند. مشکل اصلی در رابطه با دغدغه‌ها و مشکلات تولید در کشور ما برمی‌گردد به نهادها و سازمان‌هایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با آن‌ها در ارتباط هستیم.
ما در حال حاضر نه مشکل مالی داریم نه مشکل تامین و اخذ تسهیلات و جذب سرمایه، ولی قوانین دست و پاگیری که متاسفانه اداره‌های ما حاکم هستند انرژی ما را به شدت می‌گیرد. برای گرفتن یک مجوز ساده باید ماهها پیگیری کنیم که شاید بتوانیم این تامین و تخصیص ارز را داشته باشیم.
برای گرفتن مجوز از یکی از اداره‌های محترم سازمان‌های دولتی باید کلی زمان‌مان را تلف کنیم تا بتوانیم به عنوان مثال یک نامه از شهرداری یا محیط زیست بگیریم.
برا گرفتن پایان کار از شهرداری باید ماه‌ها دوندگی کنیم تا بتوانیم با صرف هزینه‌های هنگفت آن را بگیریم. این‌ها مشکلات اصلی صنعت ما هستند.
یکی دیگر از مشکلات در زمینه تخصیص pvc 60 برای شرکتی مثل ما است که واقعا به آن نیاز داریم و برای تجهیزات پزشکی بسیار کاربردی است. متاسفانه ما می‌بینیم بالغ بر چند ماه، انجمن ملی، ما و شرکت‌های دیگر دارند فعالیت می‌کنند ولی با گذشت ماه‌ها از این درخواست، متاسفانه هنوز این دستورات لازم در زمینه تخصیص PVC ارز صورت نگرفته است. این خیلی بد است. متاسفانه این مطالب و این مسائل نیرو و انرژی ما را تحلیل می‌برد.