EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

آریا صادقیان

برای اولین بار در نمایشگاه ایران پلاست از برند رولان رونمایی شد

آریا صادقیان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت پارسان پلیمر: برای اولین بار در نمایشگاه ایران پلاست از برند رولان رونمایی شد

آریا صادقیان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت پارسان پلیمر است که از سال 1391 کارخود را در عرصه صنف و صنعت پلاستیک آغاز کرده است. این واحد تولیدی در نمایشگاه ایران پلاست که این روزها در محل نمایشگاه بین‌المللی در حال برگزاری است از محصول جدید این شرکت با برند رولان رونمایی کرده است.
صادقیان تغییر مکرر قوانین، بحث پیمان‌سپاری ارزی، الزام به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، نابرابری رقابت میان تولیدکنندگان داخلی و رقبای خارجی در بازارهای صادراتی را از عمده مشکلات تولید می‌داند و می‌گوید تاکنون یک ریال از ارزش افزوده پرداخت شده را دریافت نکرده است.
در نمایشگاه ایران پلاست مهمان او شدیم و در گفت وگویی شرایط و چالش‌های تولید در این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.
ابتدا خود و شرکت تولیدی خود را معرفی بفرمائید؟
من آریا صادقیان، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت پارسان پلیمر هستم. شرکت ما در زمینه پخش مویرگی و صادرات فعالیت دارد و در سه کانال توزیع فعال است. تمرکز کنونی ما این است که بتوانیم از نمایشگاه برای توزیع مویرگی استفاده کنیم.
درسالهای گذشته بیشتر تمرکز ما در بخش عمده فروشی صادرات بوده است و به این دلیل که تولیدکننده کامپاند، متسربچ و مواد تقویت شده هستیم در رسته تولیدات کامپاند و مستربچ طی سال‌های گذشته در سالن پتروشیمی‌ها حضور داشته‌ایم و تلاش داشتیم که مشتریان خود را در داخل و خارج افزایش دهیم اما در سال جاری با به وجود آوردن برندی به نام رولان در بخش نایلون و نایلکس تلاش کرده‌ایم که این برند را متولد و با پخش مویرگی وارد بازار کنیم.
برای اولین بار در نمایشگاه ایران پلاست از برند رولان رونمایی شد و بسته‌بندی آن نیز نشان داده شد و نام برند نیز رونمایی شده است. برنامه ما این است که با تمام امکانات موجود تولید نایلون، نایلکس، نایلکس بنددار، سفره و هر آن چه که در سبد سوپر خانوار است را تولید و به بازار عرضه کنیم.
نمایشگاه بستری برای رونمایی از این برند شده است و با وجود شرایط کرونا و سختی‌های کسب و کار تلاش شد تا این برند به بازار عرضه شود. بازار هدف ما علاوه بر پخش مویرگی بازار صادراتی است.
تفاوت این نمایشگاه با نمایشگاه‌های قبلی این است که در نمایشگاه قبلی بر تولیدات کامپاند تمرکز داشتیم اما در این نمایشگاه از برند رولان رونمایی شده و عرضه نایلون و نایلکس آغاز شد.
این شرکت چند سال است که تاسیس شده و سابقه اجرایی شما در این شرکت چند سال است؟
من حدود 15 سال است که در صنف و صنعت پلاستیک فعال هستم. ما با نام تجاری پارسان پلیمر ازسال 1384 شروع به فعالیت کرده‌ایم اما شرکت پارسان پلیمر در سال 1391 راه‌اندازی شد و ما به طور موروثی و خانوادگی وارد این صنعت شده‌ایم .
درخواست‌ها و انتظارات شما در شرایط کرونا چیست؟
عراق و افغانستان بهترین بازار هدف صادراتی برای تولیدات محصولات شرکت ما هستند. متاسفانه همه مشتریانی که ما تاکنون داشته‌ایم تمایل به آن دارند که خرید ریالی انجام دهند. تا مرداد سال 97 تمامی صادرات ما به صورت ریالی انجام می‌شد اما از سال 97 که پیمان‌سپاری ارزی وضع شد، مشتریان ما در این بازارها کاهش یافت. اکنون قراردادهای خوبی در این زمینه منعقد شده است و پیش‌بینی ما این است که تا سال 1400 بیش از 30 میلیون دلار صادرات داشته باشیم اما یکی از مشکلات ما بحث بازگشت ارز حاصل از صادرات است.
صادراتی که بتوان آن را رفع تعهد کرد کار بسیاری بزرگی است. صادرات کار انجام شدنی است اما اینکه ارزحاصل از صادرات را به کشور برگرداند و آن را به قیمت نازل به بانک مرکزی فروخت و باز هم قدرت رقابت وجود داشته باشد، کار ساده‌ای نیست.
شرایط برای شرکت‌هایی که در مناطق آزاد هستند بسیار راحت‌تر است ما ارزش افزوده را پرداخت کرده و طلبکار می‌شویم اما متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم حتی یک ریال از ارزش افزوده را دریافت کنیم.
ما یک رقیب داخلی داریم که همان شرکت‌هایی هستند که در مناطق آزاد تولید می‌کنند و ارزش افزوده پرداخت نمی‌کنند و دیگری رقبای خارجی که به بازارهای هدف صادراتی ما کالا صادر می‌کنند.
همچنین تغییر قوانین نیز کار را برای ما سخت کرده است و به مشکلات ما در تولید افزوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top