EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

سعید زکایی

“پارسا پلیمر شریف” اولین شرکت دانش بنیان در تولید کامپاندهای پلیمری

سعید زکایی مدیرعامل شرکت پارسا پلیمر شریف اعلام کرد: “پارسا پلیمر شریف” اولین شرکت دانش بنیان در تولید کامپاندهای پلیمری

موسسین شرکت پارسا پلیمر شریف در پی فعالیت های تحقیقاتی در زمینه ترکیبات پیشرفته پلیمری با سابقه بیش از پانزده سال، در سال 1386 با هدف گسترش فعالیت های صنعتی دانش محور اقدام به تاسیس شرکت نمودند. به همین دلیل دفتر شرکت در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف مستقر شد تا بتواند تعامل خوبی با جامعه علمی کشور داشته باشد. فعالیت تولیدی این شرکت در اواخر سال 1387 با راه اندازی یک خط تولید آغاز شد.با سعید زکایی مدیرعامل این شرکت در زمینه فعالیت ها و برنامه های آتی پارسا پلیمر شریف گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:
لطفاً خودتان و مجموعه تان را معرفی کنید و سبد محصولات خود را در تولید و ظرفیت پلاستیکهای مهندسی و آمیزههای پلیمری تشریح کنید؟
سعید زکایی هستم مدیر عامل شرکت پارسا پلیمر شریف ،متولد سال1358 در شهر کرج ،در سال 1376 در رشته مهندسی مواد دانشگاه شریف شروع به تحصیل کردم در دوران دانشجویی موفق به اخذ رتبه دوم جشنواره جوان خوارزمی شدم و در سال 1388 مدیر برتر پژوهش در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد شریف گردیدم .شرکت پارسا پلیمر شریف ،اولین شرکت دانش بنیان کشور در زمینه تولید کامپاندهای پلیمری است
در سال 1386 و با سابقۀ تحقیقاتی بیش از یک و نیم دهه در زمینه ترکیبات پیشرفته پلیمری آغاز به کار نمودیم و با بکارگیری آخرین یافته های علمی و استفاده از تجهیزات به روز تلاش کردیم تا به عنوان یک واحد تولیدی دانش محور نقش مثبتی را در حوزۀ مواد پلیمری ایفا کنیم.
محصولات پارسا پلیمر شریف در 6 خانواده دسته بندی می‌شوند. محصولات با ضربه پذیری بالا در دستۀ ParsaFlex، محصولات با صلبیت بالا و جمع‌شوندگی کنترل شده در سبد ParsaFill، مستربچ‌های افزودنی در خانوادۀ ParsaAdd، آلیاژهای پلیمرهای مهندسی در دستۀ ParsaAlloy، آمیزه‌های دربردارندۀ تکنولوژی نانو و نانوکامپوزیت‌های پارسا پلیمر شریف در دستۀ ParsaNano و همچنین محصولات دوستدار محیط زیست این شرکت در خانوادۀ ParsaBio قرار می‌گیرند. این محصولات همگی با توجه به نیاز مشتری اختصاصی‌سازی می‌شوند.
آیا محصول یا خدمات جدیدی در نمایشگاه معرفی کرده اید؟
بله، پلیمرها و مستر بچ های مهندسی (مخصوصاً در بخش خودرو- قطعات الکترونیک)که با طراحی و فرمولاسیون بسیار تخصصی تولید شده است و -محصولات به طور کامل زیست تخریب پذیر در بخش بسته بندی مواد غذایی جزو مواردی هستند که در نمایشگاها به تولید کنندگان ارائه داده ایم.
تاکنون در چند دوره از نمایشگاه حضور داشته اید و چه اهدافی از حضور در چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست دنبال می کنید؟
شرکت پارسا پلیمرشریف از سال 87 بطور پیوسته در نمایشگاه ایران پلاست شرکت نموده است و در واقع با توجه به همه گیری ویروس کوید 19 ترجیح می دادیم که این اجتماع برگزار نگردد، اما با توجه به برگزاری آن، جهت ارتباط با تولید کنندگان صنایع و برطرف سازی نیاز آنها، امسال نیز تصمیم گرفتیم در نمایشگاه شرکت کنیم.
شرکت شما در زمینه تأمین پلیمرهای پایه با افزودنی ها برای تولید محصولات با چه مشکلاتی مواجه بوده است؟
یکی از مشکلات ما بحث تحریم ها است و قطعاً تحریمها طی دهه اخیر در پیشرفت صنعت تأثیرات منفی خود را به صورت آهسته کردن حرکت رشد آن نشان داده است، اما با توجه به خط مشی شرکت پارسا پلیمر شریف که کسب رضایتمندی مشتریان است، با تلاش و تحمل تنشهای این مسیر خوشبختانه موفق شدیم بر این شرایط سخت فائق آییم.
فرصتهای شرایط اقتصادی فصلی کشور برای صنعت پلیمر و خصوصاٌ کامپاندینگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
به هر حال صنعت کامپاند یکی از صنایع استراتژیک کشور که در واقع کمک جدی به توسعه صنایع بالاخص برای صنایع تکمیلی داشته باشد، اما مشکل این است که واحدهای کوچک با ظرفیتهای کم داخل ایران خیلی شکل گرفتهاند. چنانچه مجدد محدودیتهای تحریم برداشته شود، شرکت های کوچک توان رقابت ندارند، اگر بتوانند شرکتها با هم ادغام شوند و واحدهای کامپاندینگ بزرگ فعال باشند و رقابت پذیری را بخصوص در زمینه صادرات توسعه بدهند ،فرصت بسیار خوبی برای رشد کشور ایجاد میکند و زمینه خوبی برای صادرات به کشورهای مختلف ایجاد میکند. البته در این بخش مهمترین محدودیتها در بخش تعرفه های ترجیحی است باید با یکسری کشورها که ظرفیت صادرات داریم ،بتوانیم تعرفه ها رو به صفر برسونیم و در رقابت با بقیه کشورها که مقدار تعرفه کمتری دارند، قابلیت صادرات داشته باشیم .
چه کامپاندهایی خاصی را و برای چه صنایعی تولید کردهاید؟
کامپاندهای ویژه و مهندسی برای صنایع برق و الکترونیک- پزشکی- قطعات خودرو- صنایع کشاورزی- صنعت بسته بندی که بطور ویژه مورد توجه شرکت پارسا پلیمر شریف بوده است، بخصوص کامپاند مربوط به ماندگاری بالای محصولات خوراکی و تولید کامپاندهایی جهت محصولات دوستدار محیط زیست جزو تولیدات منحصربفرد شرکت پارسا پلیمر شریف می باشد .
در زمینه واردات چه مواردی را وارد میکنید و امسال با چه چالش هایی برای صادرات مواجه بوده اید؟
در خصوص واردات مشکلات زیادی داشتیم طی سال گذشته محدودیت های ارزی فرآیند طولانی تخصیص ارز و تغییرات شدید قیمتی مشکلات بسیار زیادی ایجاد کرده البته طی چند ماه اخیر مشکلات کمتر شده ولی خب تحریمها مشکلات انتقال پول، هم گرفتاریها را بیشتر کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top