EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

شرکت شمس پلاست طب تولید کننده انواع نایلون جهت بسته بندی کالا با استفاده از به روز ترین تکنولوژی جهان

دکتر حیدر داوری رئیس هیات مدیره شرکت شمس پلاست طب اعلام کرد : شرکت شمس پلاست طب تولید کننده انواع نایلون جهت بسته بندی کالا با استفاده از به روز ترین تکنولوژی جهان

شرکت شمس پلاست طب با هدف ایجاد کیفیتی برتر و بهتر و همطراز با استاندارد های جهانی در زمینه تولید فیلم های تک لایه و چند لایه تولید نایلون های شرینک ، نایلون های کشاورزی ، استرچ و عرضه محصولات نایلونی و نایلکسی جهت بسته بندی کالا و همچنین نایلون های دسته دار در اندازه های مختلف و نایلون های حباب دار جهت بسته بندی کالا و محصولات با همکاری متخصصان و کارشناسان مجرب کشور ، در سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید . این شرکت با در دست داشتن فناوری مدرن جهانی ، در مدتی کوتاه توانسته است گامی بلند بر جهت پیشبرد صنعت کشور بردارد و به عنوان یک واحد تولیدی نمونه خود را در عرصه صنعت کشور مطرح سازد .
در مورد محصولات این شرکت گفت گویی با دکتر حیدر داوری رئیس هیات مدیره شرکت شمس پلاست طب در حاشیه نمایشگاه انجام داده ایم.
دستاوردهای شرکت در سال های اخیر چه بوده است؟
صادرکننده نمونه استان در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ – منتخب نهمین جشنواره مدیران و تولیدکنندگان جوان و چهره ماندگار صنعت معدن تجارت – صادرکننده نمونه به کشورهای همسایه ۲۰۱۶ – منتخب و عضو شرکت های دانش بنیان – گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان – عضو انجمن دارندگان نشان استاندارد – عضو انجمن کیفیت ایران – دارنده گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه OCHAS 18001 , ISO14001 , IMS ISO9001
شرکت شمس پلاست طب چه محصولاتی را تولید می کند؟
ایلون استرچ نام دیگر نایلون سلفون است. نایلون استرچ دارای قابلیت الاستیکی و چسبندگی است و حالت شفاف گونه دارد. شرکت ما با تولید نایلون استرچ با کشش طولی و چسبندگی استاندارد آماده ی خدمت رسانی است. نایلون های استرچ برای سهولت در بسته بندی به صورت فیلم استرچ عرضه می شوند. شرکت تولیدی ما فیلم استرچ ( نایلون استرچ رولی) را در عرض های متنوع تولید می کند. این عرض ها بازه ای از ده سانتی متر تا دویست سانتی متر را شامل می شوند.
شیرینگ نوع خاصی از نایلون است که برای بسته بندی انواع محصولات به کار می رود . شیرینگ (Shirink) در زبان انگلیسی به معنای کوچک کردن و منقبض شدن است . علت این نام گذاری بدان دلیل است که این پلاستیک ها قابلیت وکیوم کردن کالا را دارا هستند. این دسته از محصولات پتروشیمی نقطه ی ذوب پایینی دارند. به همین سبب با حرارت دهی به شکل کالایی که قرار است بسته بندی شود، تغییر شکل می دهند. این محصول با گرم شدن تا نزدیک نقطه ی ذوب کوچک می شود.نایلون شیرینگ حرارتی معمولا بین 150 تا 230 درجه ی سلسیوس گرما نیاز دارد. در این حال به سرعت به کالا می چسبد و کالا را وکیوم می کند. وکیوم به معنای مکش حداکثری هوای بین کالا با نایلون شیرینگ است. بسته بندی محصولات با دستگاه شیرینگ پک صورت می گیرد.
نایلون نوعی پلمیر ترکیبی و پلی آمید است که کاربرد های گوناگونی دارد. این ماده از قدرت مکانیکی خوب و نقطه ذوب بالایی برخوردار است. نایلون ها در برابر آب مقاوم هستند.
نایلون ابتدا در ساخت مسواک و جوراب مورد استفاده قرار گرفت. این ماده پر کاربرد توسط شخصی به نام والاس کاروترز ساخته شد.
نایلون ها در صنایع نساجی و برای تهیه الیاف پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرند. کربن، اکسیژن، هیدروژن و نیتروژن از عناصر تشکیل دهنده نایلون ها هستند. نایلون ها را می توان از نفت خام، گاز های طبیعی، پوسته جو و چوب ذرت تهیه کرد. ایلون های عریض کشاورزی در انواع یک، دو و یا چند لایه ساخته می شوند. به مقداری که تعداد لایه های این نایلون ها افزایش می یابد، کیفیت آن ها نیز بالا میرود.
از این نایلون ها به عنوان پوشش سقف گلخانه نیز استفاده می شود. از آن جایی که این نایلون ها شفاف هستند، می توانند به عبور نور در محیط گلخانه کمک کنند. نایلون های عریض کشاورزی برای پرورش قارچ مناسب هستد و از آن ها برای اماکن پرورش و نگهداری دام ها و حیوانات استفاده می شود.
این نایلون ها انواع مختلفی دارند، نایلون های ضد اشعه ماورای بنفش در برابر نور خورشید مقاوم هستند، نایلون های ضد الکتریسیته ساکن از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند، نوع جاذب اشعه مادون قرمز آن ها از کم شدن دمای گلخانه ها در طول شب جلوگیری به عمل می آورند ونایلون های ضد بخار از ایجاد بخار بر سطح نایلون جلوگیری به عمل می آورند.
بیشتر مواد تشکیل دهنده نایلکس از پلی اتیلن سنگین و بقیه از پلی اتیلن سبک است. از پلی اتیلن سبک به منظور ایجاد خاصیت دوخت پذیری، براقیت و لطافت در نایلکس استفاده می شود.
نایلکس ها از انعطاف پذیری پایینی برخوردار هستند، شفاف نیستند و شکنندگی، ضربه پذیری و کشش بالایی نیز دارند. نایلکس ها دارای قابلیت چاپ متن و تصویر بر روی خود هستند.
نایلکس رکابی یا نایلکس دسته دار از انواع نایلکس هایی هستند که در فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و میوه فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نایلکس ها به منظور تحمل وزن مواد قرار گرفته در داخلشان از دوخت بسیار محکمی برخوردار هستند و ضخامت مناسبی دارند.
انواع کیسه های حمل میوه و مواد غذایی، سفره های یک بار مصرف، کیسه های فریزری، کیسه نان، دستکش های یکبار مصرف، کیسه های مورد استفاده در اتو شویی ها و کیسه های زباله از نوع نایلکس ها می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top