نمایشگاه ها

محمدرضا اخوان

محصولات شرکت تخت جمشید به اقصی نقاط دنیا صادر می شود

مهندس محمدرضا اخوان مدیرعامل شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه : محصولات شرکت تخت جمشید به اقصی نقاط دنیا صادر می شود

شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه در سال 1392 توسط بخش خصوصی با هدف تولید پلی استایرن تاسیس گردید. محل استقرار کارخانه با متراژ 53 هزارمتر مربع در عسلویه فاز 2 پتروشیمی می باشد. در سال 1395 کارخانه تولید محصول با ظرفیت اسمی 65000 تن پلی استایرن معمولی در سال را شروع نمود. پلی استایرن معمولی این شرکت تحت لیسانس رسمی تویو ژاپن تولید می گردد که دارای شفافیت بسیاربالایی می باشد و از نظر کیفیت و خواص مکانیکی -فیزیکی در آسیا جزو تولیدکنندگان درجه یک و بدون رقیب محسوب می گردد. محصول این شرکت به چهار قاره آسیا،اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا صادر می گردد و در بازارهای داخلی نیز با حضور این شرکت رقابت های نامتعادل بورس حذف و کالا از رقابت های سنگین بورس به قیمت پایه تعدیل پیدا کرده و اکنون به هر مقداری در بازار داخل قابل دسترسی می باشد.
در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با مهندس محمدرضا اخوان مدیرعامل شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:
لطفا خودتان را معرفی کرده، سوابق اجرایی و مدیریتی تان را شرح دهید؟
اینجانب محمدرضا اخوان، لیسانس مهندسی برق و فوق لیسانس MBA را بترتیب از دانشگاههای صنعتی شریف و کالگری کانادا اخذ نمودم. از سال 1369 تا 1391 در پتروشیمی اراک از سمت کارشناس ابزاردقیق تا مدیریت سایت اشتغال داشته و از سال 1392 تاکنون بعنوان مدیرعامل مجتمع پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه مشغول به کار هستم.
لطفا تاریخچه تاسیس و فعالیت شرکت را برای مخاطبان نشریه شرح دهید؟ چه کالا و خدماتی ارایه میدهد؟
شرکت پتروشیمیایی تخت جمشید پارس عسلویه در سال 1392 توسط بخش خصوصی با هدف تولید
پلی استایرن تاسیس گردید. محل استقرار کارخانه با متراژ 53 هزارمتر مربع در عسلویه فاز 2 پتروشیمی می باشد. در سال 1395 کارخانه تولید محصول با ظرفیت اسمی 65000 تن پلی استایرن معمولی در سال را شروع نمود.
محصولات شرکت شما چه ویژگی های منحصر بفردی دارد؟ و در عرصه تولید و صادرات تاکنون چه دستاوردهایی داشته اید؟
پلی استایرن معمولی این شرکت تحت لیسانس رسمی تویو ژاپن تولید می گردد که دارای شفافیت بسیاربالایی می باشد و از نظر کیفیت و خواص مکانیکی -فیزیکی در آسیا جزو تولیدکنندگان درجه یک و بدون رقیب محسوب می گردد. محصول این شرکت به چهار قاره آسیا،اروپا، آمریکای لاتین و آفریقا صادر می گردد و در بازارهای داخلی نیز با حضور این شرکت رقابت های نامتعادل بورس حذف و کالا از رقابت های سنگین بورس به قیمت پایه تعدیل پیدا کرده و اکنون به هر مقداری در بازار داخل قابل دسترسی می باشد.
در نمایشگاه امسال چه برنامه هایی برای گسترش فعالیت خود دارید؟
هدف از حضور در نمایشگاه ارتباط نزدیک با مصرف کنندگان داخلی و همچنین شناسایی بازار و موقعیتهای جدید صادراتی (گسترش بازارهای هدف) می باشد.