نمایشگاه ها

نشست خبری برای افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 98 | اخبار نمایشگاه

یکشنبه 6 مرداد ماه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان افتتاح می شود برگزاری بزرگترین رویداد ملی صنعت ساختمان با حضور 950 شرکت

نوزدهمین نمايشگاه بين المللي صنعت ساختمان با حضور 950 شرکت داخلی و نمایندگانی از 9 کشور خارجی فردا 6 مردادماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران برگزار خواهد شد .

به گزارش خبرنگار”اقتصاد و نمایشگاه” جم عزتی راد؛ معاون امورنمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه ها، در نشست خبری به مناسبت برگزاری این نمایشگاه گفت: در نوزدهمین نمايشگاه بين المللی صنعت ساختمان تعداد 950 شرکت داخلی و 9 شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، چین، اسپانیا ، امارات متحده عربی،ترکیه،کره جنوبی، انگلستان ،آمریکا و اردن حضور دارند که در زمینه توليد انواع مواد اوليه – ماشين آلات و تجهيزات ساختمانی و خدمات فني و مهندسي مربوطه فعالیت داشته و آخرین نوآوری های خود را در این عرصه به ارایه می کنند .

جم عزتی راد با اشاره به حضور پر رنگ استارتاپ ها در نوزدهمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان ، افزود: با توجه به فعالیت‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان که افتخار بزرگی است، امیدواریم با حمایت‌های بیشتر از این بخش‌ها هر روز گام‌های موثری در بحث فناوری روز برداشته شود و با برگزاری نمایشگاه ها و حضور پور شور این شرکت ها در نمایشگاه ها ، هر چه بیشتر شاهد تحقق انتقال دانش و علم به صنایع باشیم.

وی گفت: در این نمایشگاه نیز همچون نمایشگاه های گذشته تخفیف 50 درصدی برای شرکت های استارتاپ و دانش بنیان در نظر گرفته شده است که در فضای وسیعی تولیدات و اختراعات خود را به معرض نمایش خواهند گذاشت.

نمایشگاه صنعت ساختمان پنج هدف

در ادامه این نشست ،دکتر علی مطیع جهانی، معاون پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران و دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان تمرکز نمایشگاه نوزدهم را بر 5 محور تشریح کرد.

وی با تاکید براینکه صنعت ساختمان صنعت مادر است و بیش از 60 درصد صنایع کشور به آن وابسته هستند، حضور حداکثری مشارکت کنندگان را نکات برجسته نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان و حمایت از تولیدکنندگان در این نمایشگاه را از محوری ترین اهداف نمایشگاه عنوان کرد.

دکتر علی مطیع جهانی ابراز داشت: در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری مزین به نام رونق تولید است و حمایت از تولیدکنندگان در دستور کار اقتصاد ملی قرار گرفته است، ایجاد بستری مناسب برای انسجامی از تولیدکنندگان در بزرگترین رویداد ملی کشور در صنعت ساختمان را برخود واجب می دانیم.

دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، رویکرد صادراتی را به عنوان دومین محور بیان داشت و گفت: با پذیرش هیات های تجاری از کشورهای هدف و ایجاد بستر مناسب برای گفتگو و مذاکره فعالان حوزه صنعت ساختمان، می توان زمینه افزایش تولید و گسترش صادرات و خدمات فنی و مهندسی و تولیدات این صنعت را فراهم کرد.

وی ادامه داد: همچنین برگزاری همایش ملی در حوزه صنعت ساختمان با حضور اساتید و بزرگان صنعت و میهمانان ویژه  از کشورهایی که در صنعت ساختمان پیشران هستند، تدارک دیده شده است.

این مقام مسئول افزود: در نمایشگاه امسال رویکرد علمی را از مهم ترین محورهای اصلی نمایشگاه قرار داده ایم و با هدف رسیدن به خودکفایی و رونق تولید و بالا بردن سطح علمی فعالان اجرایی در صنعت پیشران کشور ، با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ثبت نام دوره های تخصصی را برای دست اندرکاران این صنعت همزمان با افتتاح نمایشگاه تدارک دیده ایم.

وی ایجاد غرفه ساخت ایران را از دیگر محورهای نمایشگاه نوزدهم برشمرد و تصریح کرد: هدف از ایجاد این غرفه این است که تمامی استارتاپ ها و دانش بنیان ها در این پاویون حضور داشته و تمامی صنعتگران و فعالان این حوزه می توانند نیازهای خود را از ابتدا تا انتها از طریق مشاوره و اجرا پیگیری و عملیاتی کنند.

وی در تشریح فعالیت و خدمات این غرفه اذعان داشت: با توجه به شرایط تحریم، تامین برخی قطعات و مواد اولیه برای این تولیدکنندگان دغدغه ای است که به سختی صورت می گیرد که فعالان و تولیدکنندگان  می‌توانند  با  بهره گیری از خدمات غرفه ساخت ایران، از ظرفیت های علمی و پژوهشی داخلی برای طراحی و راه اندازی تولید تا مرز خودکفایی تلاش کنند.

دکتر علی مطیع جهانی ایجاد یک پاویون با  حضور مشترک ستاد ویژه توسعه فنآوری نانو را از دیگر محورهای نمایشگاه نوزدهم عنوان کرد و گفت: تمامی شرکت هایی که در حوزه صنایع نوین از جمله نانو فعالیت دارند، در سالن اختصاصی که به همین منظور در نظر گرفته شده است، گردهم خواهند آمد.