EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان راه تحول و توسعه صنعتی را کوتاه کرد جهش از «بساز بفروشی» به «تولید صنعتی» با دانش بنیان‌ها و استارت‌آپ‌ها

مشارکت و حضور جدی 40 استارت‌آپ، ده‌ها شرکت دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، پارک‌های علمی و فناوری، دانشگاه‌های علم و صنعت، صنعتی شریف، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای و مراکز و کانون‌های متعدد پژوهشی و تحقیقاتی در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و نیز تاکید مسئولان و مقامات بلندپایه دولتی و اقتصادی در این نمایشگاه بر ضرورت روی آوردن به دانش و فناوری و دانایی به جای اصرار بر اندیشه‌ها و روش‌های غیرعلمی و غیرعقلایی برای حل و فصل مشکلات کشور، امیدها را برای عبور عافیت‌مندانه از شرایط اقتصادی – اجتماعی دشوار امروز و طی مسیر در شاهراه توسعه و رونق، بیش از پیش شکوفا کرده است.
وزیر «صمت»: استارتاپ‌ها پیش نیاز توسعه صنعتی
رضا رحمانی وزیر صنعت, معدن و تجارت در مراسم گشایش نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان ورود شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها را سبب توسعه صنعت ساختمان دانسته و گفته است: این ورود مبارک، سطح کیفی تولیدات این بخش را افزایش می‌دهد و تولیدکنندگان را به سوی تولید محصولات با دانش روز هدایت می‌نماید. به گفته وزیر «صمت»، یکی از محورهای هفت گانه برنامه جامع وزارت «صمت» موضوع فناوری و حضور شرکت‌های دانش بنیان در عرصه تولید است که در قالب چند برنامه با وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری پیگیری می‌شود.
رحمانی همچنین گفته است که «نوآوری باز» حضور استارت‌آپ‌ها را در نمایشگاه صنعت ساختمان پررنگ کرده است، زیرا حضور استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان از الزامات رشد صنایع ما محسوب می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی: گذر از بساز بفروشی به تولید صنعتی ساختمان با مدد دانش بنیان‌ها
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان تاکید کرده: «وقت آن رسیده است که سنتی‌سازی (بساز و بفروشی) را که باعث اتلاف مصالح، اتلاف منابع و انرژی است کنار بگذاریم و به صنعتی‌سازی برسیم که هم در زمان، هم در قیمت و هم در کیفیت بهره‌برداری در دوره عمر کمک می‌کند و باعث افزایش بهره‌وری می‌شود و در جهت این تحول یعنی گذر از سنتی‌سازی و ورود به به تولید صنعتی ساختمان و مسکن شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها پشتوانه محکمی به حساب می‌آیند و حضور آنان در نمایشگاه صنعت ساختمان نشان دهنده درک این مهم از سوی مسئولان و برنامه‌ریزان کشور است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها: تداوم حمایت از دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه ساختمان
دکتر بهمن حسین‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در پیام خود به نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان گفته است: «یکی از سیاست‌های‌ پایه‌ای شرکت در سال جاری با توجه به منویات مقام معظم رهبری برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور و ارائه نیازهای فناوری دستگاه‌های بزرگ صنعتی و اجرایی کشور به جامعه بزرگ دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. سیاست دیگر شرکت کمک به حضور فعال و گسترده استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپای نوآورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است که نمایشگاه صنعت ساختمان هم با برنامه‌های متنوع خود این سیاست‌ها را به خوبی دنبال کرده است.
معاون اتاق تعاون: تجاری سازی نوآوری‌ها توسط دانش‌بنیان‌ها
علی مطیع جهانی معاون اپشتیبانی، برنامه‌ریزی و تحقیقات اتاق تعاون و دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان گفته است: «شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در شرایط اقتصادی نامطلوب امروز، بیش از پیش می‌توانند در جهت تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در حوزه صنعت ساختمان گام بردارند و شرایط تحریم را به فرصتی بزرگ برای جهش فناوری کشور تبدیل نمایند.»
نایب رئیس مجلس: پشتیبانی مجلس از دانش‌بنیان‌ها
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هم در دیدار از نمایشگاه ساختمان با قدردانی از مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به خاطر فراهم آوردن تسهیلات برای مشارکت دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها در رویدادهای نمایشگاهی گفته است: «اعتباری که مجلس برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تخصیص داده رقم بسیار بالایی است».
حمایت جدی دانشگاه جامع علمی – کاربردی از شرکت های نوپا
مهدی برومندی، مدیر روابط عمومی شرکت نوفن تهویه البرز و دانشگاه جامع علمی – کاربردی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی-کاربردی رسالت اصلی اش کارآفرینی و اشتغال است ،گفت: دانشگاه جامع علمی – کاربردی یکی از مهم ترین اهدافش تحویل کارآفرین به جامعه است تا با راه اندازی و پا گرفتن شرکت ها به اشتغالزایی در کشور کمک کند.
وی با بیان اینکه با همین رویکرد در نمایشگاه ساختمان حضور پیدا کرده ایم، افزود: در این نمایشگاه می خواهیم شرکت های زیر مجموعه دانشگاه را معرفی کنیم و نشان دهیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی تا چه حد توانسته گام های موثری در این زمینه بردارد و به رونق تولید ملی مان کمک کند.
برومندی، با اشاره به اینکه شرکت های نوپا حضورشان در نمایشگاه ها سخت و هزینه بر است، خاطرنشان کرد: در این زمینه دانشگاه از شرکت هایش زیر مجموعه اش حمایت می کند، تا به تزریق علم و دانش در صنعت کمک کرده و دین خود را به جامعه ادا کرده باشد.
وی افزود: شرکت هایی از جمله شرکت نوفن تهویه البرز، شرکت پارافن فن گیتی، شرکت نوفن پردازش، شرکت نوفن حامی البرز زیر نظر دانشگاه علمی – کاربردی در این نمایشگاه حضور یافته اند که همگی تا کنون به دستاوردهای مهمی دست یافته اند.
حضور دانشگاه فنی حرفه ای در نمایشگاه با هدف رونق تولید ملی
محمدمهدی شریف زاده، نایب دبیر انجمن علمی پاراکس معماری و نماینده دانشگاه فنی حرفه ای استان فارس مرکز شهید باهنر با اشاره به مهارت محور بودن این دانشگاه گفت: ما برای کل هنرجوها دوره های آموزشی مهارتی برگزار می کنیم تا ایجاد شغل و حرفه برای آنان داشته باشیم. چرا که رونق تولید را با توجه به کلام مقام معظم رهبری می خواهیم از طریق دانشگاه جامه عمل بپوشانیم.
وی ادامه داد: هم اکنون دوره های چوب و رزین، رزین اپوکسی، وودگلس و کفپوش های اپوکسی و کفپوش های تری دی اپوکسی را برگزار می کنیم و کارگاه های فروش و نمایشگاه های فروش می گذاریم. مدت آموزش دوره هایمان دو روز است و پس از آن هنر پر درآمدی به نام رزین اپوکسی کسب کرده اند.
شریف زاده، با اشاره به اینکه نمایشگاه فرصت مناسبی برای پیاده سازی اهداف دانشگاه است، افزود: از شرکت در این نمایشگاه بسیار راضی هستیم و از اینکه می توانیم با مشتریانمان از کل کشور ارتباط داشته باشیم و محصولاتمان را به آنها نشان دهیم و فعالیتی که استان فارس در حوزه جنوب کشور دارد، به آنها معرفی کنیم خرسند و راضی هستیم. گفتنی است که ما متولی و تولید کننده و آموزش دهنده محصولات پایه رزین اپوکسی هستیم.
ریپیتر، تشعشع بالای اینترنت اشیا را بی ضرر می کند
محمدرضا بصیرتی، عضو مارکتینگ شرکت فراز ارتباط با اشاره به اینکه در این نمایشگاه با محصول ریپیتر در زمینه پوشش های مخابراتی شرکت کرده ایم، گفت: این محصول برای سازه های بزرگ و برج های بلند یا سازه های عظیم در زمینه پوشش تلفن همراه و بیسیم های آتش نشانی و پلیس است.
وی افزود: بحث ما بیشتر بحث فرهنگسازی است و به کسانی که دست اندرکار ساختمان هستند این آشنایی را بدهیم که چنین محصولاتی وجود دارد که در آینده ای نزدیک جزو قوانین ساختمان خواهد شد. واقعیت امر این است که این ایده و این چالش از اینجا در دنیا اغاز شد که 80 درصد تراکنش دیتا و مکالمات تلفن همراه در فضایی بسته صورت می گیرد و باتوجه به توان تشعشع بالایی که دارد و به لحاظ سلامتی برای بدن مضر است. ولی چون تراکنش مالی که در این صنعت وجود دارد و وابستگی مردم به موبایل ها و دستگاه های تلفن همراه هوشمند، باعث شده که از این قضیه چشم پوشی کنند.
بصیرتی ادامه داد: تجهیزات مخابراتی که در فضای باز استفاده می شود به خاطر اینکه باید با توان تشعشعی بالا، سطح بسیار زیادی را پوشش دهد ، با این سیستم هایی که داریم لازم نیست برای یک برج سی طبقه یک دکل BTS کنارش بگذارند و تشعشع زیادی به آن بتابانند که برای سلامتی بسیار مضر است.
وی با اشاره از استقبال بازدیدکنندگان نمایشگاه گفت: برخی سازنده ها فک نمی کردند که می شود با چنین هزینه اندکی چنین امکاناتی را به برجشان اضافه کنند. مخصوصا در حوزه اینترنت اشیا در برج های مسکونی، برج های بلند مرتبه و افرادی هم که در آن ساکن می شوند خواستار اینترنت اشیا هستند.
خانه هوشمند آیریک تمامی تجهیزات خانه را هوشمند می کند
مصطفی سپاهیان، مدیرعامل و از هم بنیانگذاران شرکت هوش کاوان فناوری نوین آیریک با بیان اهداف شرکت برای حضور در نمایشگاه ساختمان گفت: ما یک شرکت دانش بنیان هستیم که برند خانه هوشمند آیریک را ایجاد کرده ایم. ما برای آشنایی بیشتر با بازار تهران و پیدا کردن نمایندگانی در سراسر کشور در نمایشگاه شرکت کردیم و خوشبختانه بسیار راضی هستیم که مشتریان واقعی از نمایشگاه بازدید می کنند.
وی افزود : فعالیت و ایده ما در زمینه اینترنت اشیا است که در واقع می توانیم تمامی تجهیزات را هوشمند کرد و به اینترنت متصل کرد و از راه دور همه چیز را تحت کنترل درآورد. مثلا از راه دور امنیت خانه را افزایش می دهیم و یا سیستم تهویه مطبوع را از راه دور خاموش یا روشن کنیم و کاهش مصرف انرژی نیز از دیگر کاربردهای ایده ما است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top