EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

دستاورد نمایشگاه صنعت ساختمان امسال – اخبار نمایشگاه

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان برای اولین بار با رویکرد صادرات نسبت به طراحی و اجرای برنامه های منسجم در جهت صادرات خدمات و کالاهای ساختمانی با شرکت صدها تولیدکننده، صادرکننده و فعال حوزه صنعت ۶ تا ۹ مردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شد.

به گزاش ایسنا، بنابر اعلام کارگشا، سامانه جامع صنعت ساختمان کارگشا با همکاری اتاق تعاون ایران، اتاق بازرگانی ایران و عراق و دبیرخانه صادرات خدمات سازمان نظام مهندسی با هدف ارتقا آگاهی فعالان عرصه صنعت ساختمان، تسهیل روند تعامل مشتریان و صاحبان بنگاه‌های تولیدی مرتبط در این نمایشگاه اقدام به برگزاری سلسله دوره‌های آموزشی، نشست‌های B۲B و رقابت و نقد و ارزیابی کرد.

 در این نمایشگاه بیش از صد مهمان خارجی حضور یافت که عمدتا از روند و ساختار برگزاری جلسات B۲B توسط کارگشا، ابزار رضایت کامل کردند؛ تجار عراقی فعال در عرصه ساختمان‌سازی این جلسات را فرصت خوبی برای تعامل بدون واسطه و ارائه بهترین راهکارها برای ارتقا مناسبات تجاری می‌دانستند.

 در طی چهار روز برگزاری نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، غرفه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان نیز میزبان بازدید مهمانان خارجی شدند و با تحسین آن‌ها روبرو شدند، سپس از کارخانه‌های ایرانی بازدید کردند؛ برنامه بازدید از واحدهای تولیدی نیز از زمره برنامه‌هایی بود که فعالان اقتصادی داخلی و نیز تجار خارجی آن را برای توسعه تعاملات تجاری آتی مفید و بسیار خوب و سازنده ارزیابی کردند.

نمایشگاه صنعت ساختمان

هفت پنل تخصصی با موضوعات مرتبط با تجارت، تولید، صادرات و بازاریابی با هدف آشنایی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه برگزار شد؛ در این دوره‌های یک‌روزه که با استقبال خوب علاقه‌مندان و فعالان اقتصادی صنعت ساختمان برگزار شد، کارشناسان خبره در حوزه‌های مختلف، آخرین اطلاعات، روش‌ها و راهکارهای موفقیت در بازارهای هدف صادراتی و تجارت داخلی در عرصه صنعت ساختمان را به سمع و نظر شرکت‌کنندگان رساندند.

 کارگشا در کنار برگزاری دوره‌های تخصصی یادشده، رقابتی تحت عنوان «نقد و ارزیابی یک پروژه شاخص عمرانی در سطح شهر تهران» برگزار کرد؛ در این رقابت که به‌صورت تیمی صورت پذیرفت، یک پروژه فعال در سطح شهر تهران انتخاب و اجزاء پروژه (معماری، سازه، تاسیسات و…) از منظر بهینه‌سازی مصرف انرژی موردنقد و ارزیابی قرار گرفت. تیم‌ها متشکل از دو الی پنج  نفر بود که هر تیم پس از بازدید حضوری از پروژه، گزارش نقد و ارزیابی خود در قالب تعیین‌شده از طرف مجری را به دبیرخانه رقابت واقع در محل نمایشگاه تحویل دادند.

پس از اتمام زمان تحویل گزارش، هیئت‌داوران گزارش‌ها را مطالعه و بررسی کرده و طی جلسه‌ای حضور هیئت‌داوران در مدت‌زمان معین گزارش خود را ارائه و پاسخگوی سوالات داوران شد و از تیم منتخب با اهدای یک سکه بهار آزادی تقدیر به عمل آمد.

در این دوره از رقابت، پروژه باغ کتاب تهران از منظر بهینه‌سازی مصرف انرژی موردنقد و ارزیابی قرار گرفت.

عبدالرضا جباری، رییس هیئت‌مدیره کارگشا گفت: هدف ما در سامانه کارگشا، ارتقا کیفیت و پایداری خدمات فنی و مهندسی و سایر زیرشاخه‌های مرتبط با صنعت ساختمان کشور است و ازآنجایی‌که فرصت مناسبی برای حضور صنعت ساختمان کشور در کشورهایی چون عراق و سوریه فراهم است در نظر داریم برای حضور بهینه و کمک به جامعه فعالان اقتصادی صنعت ساختمان برای گرفتن سهم درخور و مناسب با ظرفیت‌های کشور از بازار عراق، خدمات مشاوره‌ای دقیق، درست و به‌روز در این حوزه را به علاقه‌مندان ارائه دهیم.

خانم نیر چاوشی مدیرعامل کارگشا نیز اشاره کرد: اشراف کامل به مسائل حقوقی، استانداردها، قیمت‌گذاری، بازاریابی و عبور از چالش‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای فعالان حوزه ساختمان در بازارهای هدف ضروری است و کارگشا با آگاهی به این نیاز، بسته کاملی از خدمات مشاوره‌ای، اطلاعات موردنیاز و مستندات قابل اتکا برای تجارت در کشورهای هدف صادراتی را با بهره‌مندی از کارشناسان خبره حوزه‌های یادشده به آن‌ها ارائه می‌دهد.

وی افزود: برگ برنده فعالان صنعت ساختمان در بازارهای بین‌المللی ارائه خدمات و محصول نهایی باکیفیت بالا و قیمت مناسب است؛ کارگشا مسیر رسیدن به این هدف را برای علاقه‌مندان هموار می‌سازد.

با توجه به اینکه عراق مهم‌ترین مقصد صادراتی ایران و دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر در حوزه خدمات فنی و مهندسی و ساختمان است؛ از طرف کارگشا به‌عنوان یکی از محورهای اصلی سلسله کلاس‌های آموزشی در این نمایشگاه انتخاب شد.

 رضا مونسان مدیر وب‌سایت سند باد (متعلق به شرکت کارگشا) و رئیس کمیسیون فنی و مهندسی اتاق مشترک ایران و عراق در نشست آموزشی تحت عنوان تجارت با کشور عراق با رویکرد صنعت ساختمان، علاوه بر معرفی اجمالی کشور عراق، اطلاعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کاربردی برای حضور این کشور و چالش‌ها و فرصت‌های حضور در فضای کسب‌وکار صنعت ساختمان را معرفی کرد.

 مونسان عراق را بازاری بکر و قابل‌دسترس برای صادرات خدمات فنی و مهندسی دانست و گفت: آشنایی با کشور عراق از ابعاد گوناگون می‌تواند بستر رشد و حضور مستمر در بازار پربازده عراق را برای فعالین اقتصادی و صادرکنندگان ایرانی فراهم کند.

 وی اتمام جنگ فرسایشی و ویرانگر و برقراری آرامش در عراق را یک فرصت ویژه برای حضور فعالان صنعت ساختمان در بازار عراق دانست و راهکارها و شیوه‌های حضور نتیجه‌بخش در امر بازسازی عراق را برای علاقه‌مندان به حضور در امر بازسازی شهرهای ویران از جنگ داعش را در پنلی که کارگشا برای عراق برگزار کرد؛ تشریح کرد.

سامانه آنلاین خدمات ساختمانی کارگشا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top