نمایشگاه ها

حضور میثم کلوند مدیرعامل محترم شرکت آرمان تهویه الوند در نمایشگاه بین المللی ساختمان 1398 تهران | اخبار نمایشگاه

شرکت آرمان تهویه الوند برای کاهش مصرف انرژی در ایران تلاش می‌کند – اخبار نمایشگاه

میثم کلوند مدیرعامل شرکت آرمان تهویه الوند

«آرمان تهویه الوند» برای کاهش مصرف انرژی در ایران تلاش می‌کند

شركت “آرمان تهويه الوند” با به كارگيری مجرب ترين پرسنل و با دانش فنی بالا پا به عرصه توليد گذاشته و با تاکید و نگاهی ويژه به كيفيت محصولات توليدی، استفاده از كالای ايرانی با كيفيت را حق هر ايرانی می‌داند. شركت آرمان تهويه الوند مصرف بهينه انرژی، كيفيت بالا و قيمت مناسب را سرلوحه تولید محصولات خود قرار داده و با استفاده از دانش فنی و تجارب گران بهای پرسنل مجربش توانسته به سرعت جايگاه خود را در بازار تهويه مطبوع كشور پيدا كند و حتی با تكيه بر تحقق موارد بالا توانسته راه صادرات را برای توليدات خود به كشورهای همسايه بگشايد. در حال حاضر اين شركت با توليد گسترده انواع سيستم‌های تهويه مطبوع توانسته پاسخگوی طیف وسیعی از درخواست‌های مشتريان باشد و حتی با دادن مشاوره رايگان و همراهی با كارفرمايان امكان توليد دستگاه‌های خاص را نيز دارد كه این شرکت را از ساير رقبا متمايز می‌كند.در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان پای صحبت میثم کلوند، مدیرعامل توسعه‌گرا، سخت‌کوش و موفق شرکت آرمان تهویه الوند، نشستیم تا از روند تولید محصولات و موفقیت‌هایش بگوید.

حضور شرکت آرمان تهویه الوند در نمایشگاه بین المللی ساختمان | اخبار نمایشگاه نمایی از غرفه شرکت آرمان تهویه الوند در نمایشگاه ساختمان تهران 1398 | اخبار نمایشگاه

 

در خصوص فعالیت های شرکت توضیحاتی بفرمایید.
حدود 4 سال است که مشغول تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع و انواع فن‌کوئل‌ها و چیلر و هواساز و سایر محصولاتی که در گستره تهویه مطبوع برای بازار داخلی کاربرد دارند، با برند آرمان تهویه الوند هستیم. در این مدت هم هدف اصلی‌مان کیفیت بالای محصولات، قیمت مناسب و تحویل به موقع دستگاه‌ها به مشتریان، بوده است که ما در شرکت آرمان تهویه الوند همواره این 3 اصل را مورد توجه قرار داده‌ایم و دنبال کرده‌ایم.
صادرات هم دارید؟
باتوجه به اینکه سال گذشته افزایش نرخ ارز داشتیم، قیمت محصولات تولید داخل نسبت به خارجی ها و شرکت‌های چینی قابل رقابت بود و بر همین اساس با تعدادی از شرکت‌ها در کشورهای همسایه مانند ترکیه وارد مذاکره شدیم و مذاکرات خوبی داشتیم و نمونه‌هایی برای آنها ارسال کردیم و تست و آزمایش کردند و اذعان کردند که از دستگاه‌های چینی که استفاده می‌کنند خیلی بهتر است و در حد رقابت با دستگاه های اروپایی است. هم اکنون در حال توافق برسر قیمت و بستن قرارداد با شرکت های ترکیه ای هستیم.
در حیطه مشتری مداری چه خدمات پس از فروشی دارید؟
کلیه محصولاتمان حدود 18 ماه گارانتی بدون قید و شرط دارد. حدود ده سال هم خدمات پس از فروش داریم و هرگونه ایرادی هم پیش بیاید خودمان را مسئول می‌دانیم و همیشه خودمان را با مشتری یا کسی که از ما خرید کرده همراه می‌دانیم و هیچ وقت مشتری را تنها نمی‌گذاریم. چون دستگاه‌های تهویه مطبوع خیلی حساسند بخصوص در فصل های گرما اگر از کار بیافتند یا خرابی برایشان پیش بیاید خیلی سریع باید وارد عمل شد. خوشبختانه این هدف را برای خودمان تعریف کرده ایم که خدمات رسانی سریع داشته باشیم.
برنامه‌های شما برای سال آینده چیست؟
ما یک هدف اصلی که برای خودمان تعریف کرده ایم صادرات به کشورهای همسایه از جمله ترکیه و ترکمنستان و افغانستان است. یکی دیگر از اهداف ما این است که در راستای کاهش مصرف انرژی روی سیستم کنترلی دستگاه‌هایمان کار کنیم و کیفیت محصولاتمان را ارتقا دهیم.
موانع و مشکلات پیش روی شما چیست؟
موانع و مشکلات که خیلی زیاد است ولی سعی می کنیم کنار بیاییم. اصلی ترین موانع و مشکلات متاسفانه قوانین موجود در کشور است که از همان ابتدا برای گرفتن جواز تاسیس و پروانه بهره برداری با خیلی موانع روبرو هستیم که وقت و انرژی ما را می گیرد و بسیار طاقت فرساست. مثل بقیه شرکت ها این مراحل را رد کرده‌ایم ولی خیلی خسته شده ایم. بحث قوانین مالیاتی و بیمه است. از جمله موارد و مشکلات دیگر واردات بی‌رویه دستگاه ها مخصوصا از کشور چین بود که الان مقداری کم شده. ما این فرصت را پیدا کرده‌ایم که خودمان را بیشتر عرضه کنیم. مجموعا موارد و مشکلاتی است که در سر راه تولید است و برای همه وجود دارد.
از لحاظ تحریم ها چطور؟
یک سری قطعاتی در تهویه مطبوع است که قطعات اصلی می‌باشد و متاسفانه هنوز وارداتی است. در بحث چیلر کمپرسور آن وارداتی است. فن‌های باکیفیت وارداتی هستند. سیستم‌های کنترلی و قطعات برقی اتاق نگهبان بیش از نود درصد وارداتی هستند و این تحریم‌ها باعث شده که قیمت‌هایشان رو به بالا باشد و خیلی قطعات با کیفیت اصلا در بازار گیر نمی‌آید و اگر هم پیدا کنید با قیمت‌های خیلی بالا به شما می‌دهند که در نهایت منجر به افزایش قیمت دستگاه می‌شود که ضرر اصلی‌اش را باز مصرف‌کننده متحمل می‌شود. همین باعث شده که آمار فروش هم پایین بیاید باتوجه به اینکه قیمت دستگاه بالا می رود طبیعتا باز شرکت‌های تولید کننده اینجا خیلی ضربه می‌خورند.

وبسایت شرکت تهویه الوند