نمایشگاه ها

ملات «فلکس» مشکل فرسایش روی نمای ساختمان را حل کرده است – اخبار نمایشگاه

روح‌الله سیفی کاشانی مدیرعامل شرکت فلکس:

ملات «فلکس» مشکل فرسایش روی نمای ساختمان را حل کرده است

شرکت “فلکس” با هدف رفع نقایص بندهای آجری همچون ترک خوردگی، شوره، نفوذ پذیری در برابر آب و همچنین بالا بردن کیفیت ملات‌های بندکشی اقدام به تولید پودرهای رنگی آماده بندکشی کرده که این محصول باعث افزایش سرعت در اجرای بندکشی، حذف خطای انسانی در اختلاط مواد اولیه و در نتیجه صرفه اقتصادی برای کارفرمایان شده است.

شرکت “فلکس” در نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان حضور پررنگی دارد. به همین مناسبت پای صحبت روح‌الله سیفی کاشانی، مدیرعامل شرکت فلکس نشستیم تا در خصوص برنامه‌ها و فعالیت‌های این شرکت بیشتر بدانی

م.غرفه زمین بنا نما قم (فلکس) در نمایشگاه بین المللی ساختمان 1398 | اخبار نمایشگاه

 

در خصوص فعالیت ها و تولیدات شرکت بیشترتوضیح دهید.

 

شرکت فلکس را در سال  89 در قم ثبت کردیم و در سال 93 موفق به تولید ملات‌های آماده و پودرهای بندکشی آجر، سرامیک و کاشی و چسب‌های آجر، کاشی و سرامیک شدیم که تا به امروز توانسته‌ایم حدود 160 فروشگاه سراسر کشور را به صورت فعال پوشش دهیم و طی این پروسه چند ساله موفق شده‌ایم ظرفیت خط تولیدمان را افزایش دهیم که از تولید روزی 1500 بسته به 20 هزار بسته تولید کنیم که روند رو به رشدی را نشان می‌دهد.

 

آیا از روش‌های نوین برای تولیدات خود استفاده می‌کنید؟

 

روش‌های جدیدی که ایجاد می‌کنیم بیشتر روش تولید بومی است. روش‌هایی است که توانسته‌ایم این صنعت را در داخل کشور به صورت بومی ایجاد کنیم و بخش عمده خط تولید این شرکت توسط پرسنل شرکت طراحی و ساخته شده است که گام مهمی در جهت خودکفایی است. با توجه به اینکه کشور در حال توسعه در زمینه ساخت و ساز است نیاز به تولید محصولات جدید با دانش و نوآوری‌های روز دنیا داریم که توانسته‌ایم در برخی بخش‌ها مانند تولید ملات‌ها به صورت آماده و استاندارد نسبت به ملات‌هایی که به صورت دستی و غالبا غیر استاندارد تولید می‌شوند و مشکلات فرسایش را روی سطح نمای ساختمان به جا می‌گذارند، این مشکل را برطرف کنیم و ملاتی تولید می‌کنیم که از نظر رنگ‌بندی و مقاومت نسبت به نمونه‌های سنتی کیفیت بالاتری دارد و یک نوآوری که در این متریال آورده‌ایم از نانوالیاف‌هایی استفاده کرده‌ایم که از گسیختگی ملات آماده جلوگیری می‌کند و همچنین در نمونه‌های رنگی، تمام رنگ‌ها ثابت هستند ضمن اینکه ویژگی دیگری که دارند مانع  از کثیف شدن سطوح آجری می شوند.

 

از برنامه‌ها و فعالیت های صادراتی شرکت برایمان بگویید.

در سال‌های 97 و 98 محصولمان را به 8 کشور همسایه از جمله عمان، عراق، ترکمنستان، ارمنستان و گرجستان صادر کرده‌ایم و برنامه‌ای که در سال جاری داریم این است که بتوانیم شرکای بیشتری را در کشورهای دیگر پیدا کنیم تا دامنه صادراتمان را افزایش دهیم. همچنین در سال جاری خط‌های تولید را که باعث ایجاد افزایش فروش در زمینه کاری ما می‌شود را اضافه خواهیم کرد. با اضافه شدن خط تولید، نیروهای کاری جدید را نیز به مجموعه اضافه می‌کنیم که این کار در راستای سیاستگذاری‌های دولت در زمینه اشتغال‌زایی و تولید ملی است.

با چه مشکلات و موانعی بر سر راه تولید مواجه هستید؟

عمده مشکلات بر سر راه تولید، بین تمام تولیدکننده‌ها مشترک است. تامین منابع مالی و تنخواه شرکت‌ها که بانک ها طبق معمول همکاری خوبی ندارند، یکی از مشکلات مهم است. ضمن اینکه در تامین برخی متریال و مواد اولیه وارداتی با توجه به تحریم‌ها نیز مشکل داریم و متاسفانه گمرک همکاری لازم را ندارد. البته شاید کمتر از 5 درصد از مواد اولیه مان وارداتی است ولی همان 5 درصد به نوعی در بخش تولیدمان تاثیر گذاشته و باعث شده دچار مشکل شویم.

وبسایت شرکت فلکس