EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

عبدالرضا مصری نائب رئیس مجلس در مراسم اختتامیه نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان | اخبار نمایشگاه

ظرفیت ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی/ فرصت صادرات فراهم است – اخبار نمایشگاه

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه صنعت ساختمان ایران می تواند سالیانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد، گفت: فرصت مناسبی برای صادرات در این بخش و گرفتن بازارهای خارجی به وجود آمده است.

نایب رییس مجلس با اشاره به اینکه صنعت ساختمان ایران می تواند سالیانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد، گفت: فرصت مناسبی برای صادرات در این بخش و گرفتن بازارهای خارجی به وجود آمده است.

به گزارش پایگاه خبری اتاق تعاون ایران، عبدالرضا مصری نائب رئیس مجلس، در مراسم اختتامیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: در گذشته وقتی می خواستیم ساختمان بسازیم، مصالح تنوع خاصی نداشت و شیرآلات نیز از کشورهای همسایه با کیفیت پایین وارد می شد.

نایب رییس مجلس اظهارداشت: تلاش زیادی صورت گرفت تا امروز جایگاه صنعت ساختمان در رتبه بالایی قرار بگیرد و در بازار از نظر کیفیت و کاربرد، رغیت برای خرید محصولات ایرانی نسبت به خارجی وجود دارد. امروز صنعت ساختمان در جایگاه مناسبی قرار دارد.

عذرخواهی از صنعت ساختمان

مصری تاکید کرد: یک نکته عذرخواهی از صنعت ساختمان است و ما همپای توان پیشرفت و توان تولید شما، قدرت هدایت سرمایه ها به این صنعت را در سیاست گذاری نداشتیم. به دلیل بازارهای سوداگری، سرمایه ها در این بخش وارد نشد و مجلس و دولت تمام توان خود را در بودجه گذاشت و اقتصاد به فراموشی سپرده شد. اگر هزار و ۸۰۰ هزارمیلیارد تومان نقدینگی داریم، یعنی یک سرمایه بسیار عظیم و صدها برابر بودجه را رها کردیم.

وی افزود: غفلت از این سرمایه ها باعث حرکت آنها به بازار ارز و سکه است و هنر این است که سرمایه ها به سمت تولید برود. در ۶ سال گذشته یا توانمندی کم بود و یا برنامه نداشتیم و ما توفیقی در ساخت و ساز مسکن اجتماعی نداشتیم. برنامه می تواند سرمایه های فراوانی را در این صنعت وارد کند و امنیت سرمایه گذاری را افزایش دهد.

نایب رییس مجلس تصریح کرد: ما مدیران هزینه هستیم و با دریافت بودجه کار می کنیم. ما از هدایت سرمایه ها به تولید غافل بودیم. مدیران دولتی بدترین نوع خرج کرد را دارند و از جیب دیگران برای خودشان است. تفکر ما در بدترین نوع خرج است و هدایت نقدینگی می تواند بخش ساختمان را متحول کند.

مصری با اشاره به ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون مسکن در کشور گفت: امروز هم نیاز داریم در صنعت ساختمان همه نیازها را تامین کنیم و صنعت ساختمان می تواند برای یک میلیون واحد مسکونی در سال تامین نیاز کند. در بخش ارز نوساناتی را داریم که در بخش داخلی اثرگذار بوده ولی یک فرصت استثنایی برای صادرات و گرفتن بازارها در سایر کشورها وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top