نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

اولین دوره نمایشگاه بین‌المللی ساخت و ساز | اخبار نمایشگاه

نقش نمایشگاه در رشد صادرات 500 میلیون دلاری خدمات فنی و مهندسی

اولین دوره نمایشگاه بین‌المللی «ساخت و ساز» از روز 13 تا پایان روز 16 بهمن ماه جاری در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است. در مراسم گشایش این نمایشگاه بهمن حسین‌زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مانی‌فرد دبیرکل مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی، مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و فعالان صنایع ساخت و ساز در بخش خصوصی حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین‌زاده در حاشیه افتتاح اولین نمایشگاه ساخت و ساز گفت: نمایشگاه ساخت و ساز برای نخستین بار در ایران برگزار می شود که منشعب شده از نمایشگاه بزرگ صنعت ساختمان است.

وی با بیان این که وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتباط تنگاتنگی با وزارت راه و شهرسازی دارد، افزود: نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه های صنعت ساختمان در خاورمیانه است که تلاش می کنیم در حوزه های تخصصی آن نمایشگاه های جداگانه برگزار کنیم.

حسین زاده نمایشگاه ساخت و ساز را محل تبلور یافته های استارت آپ های این حوزه دانست و اظهارداشت: در همین رابطه 38 شرکت برای اولین بار در این نمایشگاه حضور دارند  و قطعا تعداد این شرکت کنندگان در سال های بعد با افزایش روبرو خواهد شد.

وی با اشاره به این نکته که در برگزاری اولین نمایشگاه ساخت و ساز از مدل های خارجی الگو برداری شده است، گفت: برای نخستین بار است که کوشش شده در صنعت ساختمان به برگزاری نمایشگاه های مربوط با صنایع پائین دستی مانند نمایشگاه ساخت و ساز بپردازیم و این نمایشگاه موجب می شود که بین مشاورین، مهندسین و پیمانکاران ذی صلاح و سازمان نظام مهندسی ارتباط ایجاد گردد.

وی به نقش این نمایشگاه در رشد صنعت ساختمان در حوزه های مختلف آموزش، مشاوره  و طراحی اشاره کرد و افزود: ما سالانه 500 میلیون دلار صادرات در حوزه خدمات فنی و مهندسی داریم که شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران می کوشد تا با برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در کشورهای همسایه و ارایه تسهیلات به صادرکنندگان در این حوزه در برگزاری نمایشگاه ها نقش مهمی ایفا کند.

حسین‌زاده توضیح داد که به زودی تفاهم نامه ای را با سازمان نظام مهندسی ساختمان در بحث خدمات فنی و مهندسی منعقد خواهیم کرد.

وی گفت: بسیار علاقمندیم به کشورهایی مثل سوریه و عراق که خواهان دریافت خدمات فنی و مهندسی ایرانی ها هستند، صادرات داشته باشیم و به همین منظور در نمایشگاه های این کشورها مشارکت خواهیم کرد.

 حسین‌زاده به جمعیت بسیار فارغ‌التحصیلان رشته‌های برق، ساختمان، معماری و غیره در کشور اشاره کرد و افزود: باید بتوانیم برای همه این فارغ التحصیلان کسب و کاری دست و پا کنیم و به طور قطع صدور خدمات فنی و مهندسی یکی از راهکارها خواهد بود.

وی افزود: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با برگزاری نمایشگاه های صنعت ساختمان در خارج از کشور، مشارکت در برپایی آنها، همچنین یارانه هایی که به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ارائه می دهد، می‌تواند نقش مهمی در این حوزه ایفا کند.

از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه معرفی توانمندی انبوه سازان، شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت ساخت و ساز و ارائه دهندگان تجهیزات، تأسیسات و تکنولوژی‌های روزآمد و پروژه‌های برتر در این حوزه؛  کمک به شفاف‌سازی گردش کار و عملکردهای مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز؛  ایجاد توازن و پایداری قیمت تمام شده پروژه‌های مسکن و عمرانی کشور است.

از جمله خدماتی که در این نمایشگاه ارائه می شود می توان به  معرفی روش‌های صنعتی سازی و توانمندی آن در ارتقاء کیفیت، افزایش سرعت و کاهش هزینه تمام شده؛ ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت‌های دانش بنیان و فراگیر به منظور بهره گیری بیشتر از علوم و فنون روز و ارتقاء روش‌های علمی مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز ؛ معرفی ابزار و روش‌های نوین در صنعت ساخت و ساز است.

افزایش سرعت و کاهش هزینه تمام شده، ایجاد فضا و بستر مناسب جهت حضور شرکت‌های دانش بنیان و معرفی ابزار و روش‌های نوین در صنعت ساخت و ساز مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی در زمینه‌های سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان‌ها، استفاده از مصالح سبک و با کیفیت، بازسازی بافت‌های فرسوده و مقاوم سازی ساختمان‌های روستایی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه چهار روزه است.

نخستین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز با همت شرکت برنامه‌ریزی نمایشگاهی بانیان امید برپا شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top