نمایشگاه ها

«آلومینیوم مازندران» در همین دوران با سه شیفت تولید، جوابگوی مشتریان نیست – اخبار نمایشگاه

افشین نوایی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم مازندران

«آلومینیوم مازندران» در همین دوران با سه شیفت تولید، جوابگوی مشتریان نیست

مجتمع آلومینیوم مازندران از سال 1354 فعالیت خود را در صنعت آلومینیوم با تأسیس کارخانه در آمل آغاز نموده و در طول سالیان گذشته با نصب خطوط متعدد تمام اتوماتیک و نیز به روز رسانی ماشین آلات و بهره گیری از نیروهای مجرب توانسته است محصولات آلومینیومی با تنوع و کیفیت بالا را در سطح کشور با قابلیت صادرات عرضه کند.

تاکنون به رغم فراز و فرودهای بسیار، مجتمع آلومینیوم مازندران با فعالیت روزافزون و تلاش در این عرصه توانسته است ثابت قدم بوده و حرکت پیش رونده و رو به رشدی داشته باشد.

این مجموعه به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده  پروفیل های آلومینیومی در شمال کشور و با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص و برخورداری از جدیدترین دستگاه ها و ابزارآلات صنعتی و تولید انواع پروفیل های آلومینیومی آمادگی دارد تا محصولات خود را به تمامی نقاط ایران ارسال کند.

در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته با افشین نوایی، مدیرعامل پرتلاش و خلاق شرکت آلومینیوم مازندران گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید.

آلومینیوم مازندران پیش رو در نمایشگاه بین المللی در و پنجره | کادر مدیریت آلومینیوم مازندران نمایشگاه بین المللی در و پنجره | نمایی از غرفه حضور پرقدرت  آلومینیوم مازندران در نمایشگاه تهران | در و پنجره 99 غرفه آرایی شرکت کنندگان در نمایشگاه در و پنجره | آلومینیوم مازندران کادر پرسنل فعال و موفق شرکت آلومینیوم مازندران | نمایشگاه بین المللی در پنجره 1399 تهران

با توجه به اهمیت صنعت ساختمان و در و پنجره درکشور، شرکت شما چه جایگاهی در این صنعت دارد؟

از نظر کیفیت و تنوع محصولات تولیدی جزو 3 شرکت مطرح ایران و همچنین جزو 2 شرکت دارنده گواهی فنی مسکن و شهرسازی هستیم.

دستاورد مهم شرکت شما تا کنون چه بوده است ؟

ما توانسته ایم با به روز کردن خطوط تولید از نظر کیفی و کمی به سمت جلو حرکت می کنیم و خیلی از همکاران را پشت سر گذاشته ایم.

مهم ترین برنامه های شما برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال چیست؟

در حال حاضر ما در سه شیفت در حال تولید هستیم. ولی باز هم میزان تحویل بار به مشتری های ما از نظر زمانی مورد تایید خود ما نیست و گاهی شرمنده مشتری ها می شویم و به دنبال آن هستیم که با اضافه کردن خط تولید پروفیل ظرفیت تولید را بالاتر ببریم. همچنین برای بالا بردن کیفیت بیلت های مصرفی به دنبال خرید و نصب کوره های DC با تکنولوژی روز دنیا هستیم.

وضعیت صادرات محصولات شرکت چگونه است؟

واقعیت این است که صنعت آلومینیوم در ایران در یک مقطع زمانی از دنیا عقب افتاده بود، ولی با تلاش همکاران در چند سال اخیر با رشد کیفی همراه شده است و در حال حاضر میزان مصرف داخلی آنقدر زیاد است که باعث شده کمتر به فکر بازارهای خارجی باشیم، طبیعتا مصرف‌کنندگان ایرانی در اولویت هستند. ولی به صورت محدود به کشورهای حوزه دریای خزر و عراق صادرات داریم.

در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت توضیح می‌دهید؟

محصولات ما دارای ضمانت است و برای آبکاری تا 33 سال، رنگ پودری و دکورال 13 سال ضمانت داریم. اگر موقع ساخت هم محصول هر نوع مشکلی داشته باشد که ثابت شود از تولید بوده محصول را تعویض می کنیم و مشتری هم هر نوع مشکلی داشته باشد در کنار آنها خواهیم بود و آموزش های لازم را به آنها می دهیم.

در تولید و فروش سعی می کنیم از زاویه مشتری نگاه کنیم. اگر مشتری خواسته یا انتقادی دارد سعی می کنیم خودمان را در جایگاه مشتری قرار دهیم و از آن زاویه مسئله را حل کنیم. اگر مشتری اعتراض و انتقاد نکند یعنی نمی خواهد با ما کار کند. مشتری که اعتراض می کند و نظرش را عنوان می کند هدفش کار کردن با ما است. سعی می کنیم به گفته هایش توجه کنیم و در رفع مشکلات مشتریان بکوشیم.

با چه موانع و مشکلاتی در مسیر تولید و توسعه شرکت رو به رو هستید؟

بیشتر مشکلات ما از نحوه قانون گذاری و مصوبه هایی هست که ثبات ندارد و همچنین تهیه مواد اولیه وارداتی که معضل مهمی است.

 

مجموعه خدماتی که مجتمع آلومینیوم مازندران ارائه می دهد عبارت است از:

  • واحد طراحی و ساخت قالب پرس های اکستروژن
  • تولید انواع مقاطع اکسترودی جهت مصارف صنعتی و ساختمانی تا عرض 30 سانتیمتر و طول 13 متر همراه با میزهای اتوماتیک و پولر
  • آنادیزینگ ساده به همراه دستگاه های براشینگ و پولیشینگ تا طول 12 متر و تا 18 میکرون ضخامت در طیف رنگ های متنوع
  • رنگ آمیزی الکترواستاتیک تا طول ۵/7 متر در طیف رنگ های متنوع
  • رنگ های دکورال و طرح چوب
  • تولید پروفیل های ترمال بریک
  • واحد طراحی و مشاوره و آموزش تولید درب و پنجره
  • آزمایشگاه کنترل کیفیت پیشرفته همراه با ابزارهای دقیق و به روز دنیا

وبسایت شرکت آلومینیوم مازندران