نمایشگاه ها

تولید 40 هزار انواع سیم و کابل در شرکت سیمکو

عنایت اله دبیریان مدیرعامل شرکت سیمکو: تولید 40 هزار انواع سیم و کابل در شرکت سیمکو

شركت سيمكو فعالیت خود را از سال 1347 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف در تهران آغاز کرد و هم اكنون با بيش از نیم قرن سابقه و 350 نفر پرسنل و ظرفيت توليد اسمي 87500 تن ، انواع سيم و كابل را طبق استانداردهاي ملي “ISIRI ” و استانداردهاي بين المللي مانند “IEC “، “BS “، “JIS “، “VDE ” و … توليد می کند.

نشریه اقتصاد و نمایشگاه به مناسبت برگزاری بیست و دومین نمايشگاه بين المللي صنعت برق با عنایت اله دبیریان  مدیرعامل شرکت سیمکو درباره فعالیت های این شرکت مصاحبه ای انجام  داده است:

لطفا ضمن معرفی خود، سوابق مدیریتی و اجرایی خود در صنعت برق را تشریح کنید.

اینجانب عنایت اله دبیریان با 45 سال سابقه کار در این شرکت در ابتدا بعنوان مهندس برق کارخانه و در سال 1361  مدیر کارخانه و از سال 1395 مدیرعامل شرکت سیمکو را بعهده داشتم.

تاریخچه و فعالیت های شرکت خود را شرح دهید؟

شركت سيمكو در سال 1347 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف در تهران شروع به كار نمود. در سال 1354 به منظور توسعه و استفاده از تكنولوژي مدرن به رشت منتقل و در زميني به مساحت 150000 متر مربع، نسبت به احداث سالن‌هاي توليد، اداري و آزمايشگاهي با مساحت تقريبي 40000 متر مربع اقدام و با ظرفيت اسمي اوليه 15000 تن، به مرحله بهره‌برداري رسيد.

هم اكنون شركت سيمكو با بيش از نیم قرن سابقه و 350 نفر پرسنل و ظرفيت توليد اسمي 87500 تن ، انواع سيم و كابل را طبق استانداردهاي ملي “ISIRI ” و استانداردهاي بين المللي مانند “IEC “، “BS “، “JIS “، “VDE ” و … توليد مي‌نمايد.

شركت سيمكو قادر به توليد انواع كابل‌هاي قدرت فشارضعيف، متوسط ، قوي و فوق فشار قوي تا سطح ولتاژ kV 400 ، و سطح مقطع 2500 میلیمترمربع انواع كابل‌هاي خود نگهدار فشار ضعيف و متوسط ، انواع كابل هاي كنترل و سيگنال ،  انواع سيم و كابل افشان ، انواع كابل هاي مخابراتي و انواع كابل هاي كواكسيال و کابل های خاص مي باشد.

اين شركت جهت رضايت مشتريان خود اقدام به نصب و راه اندازي پيشرفته ترين ماشين آلات گرانول سازي نموده است و در اين راستا مي تواند انواع گرانول هاي PVC با ويژگي هاي كم دود ، دوركننده شعله ، مقاوم در برابر مواد شيميايي و مقاوم در برابر جوندگان با ظرفیت 15000 تن در سال را توليد نمايد.

در حال حاضر بالغ بر 40000 انواع سیم و کابل در سیمکو تولید می شود که در شهرك‌ها، مجتمع‌هاي صنعتي، مسكوني، نيروگاه‌ها، كارخانجات، صنايع نفت و گاز، شركت‌هاي برق منطقه‌اي و توزيع، مجتمع‌هاي پتروشيمي، مجتمع‌هاي عظيم فولاد، نيروگاه‌هاي آبي، گازي و سيكل تركيبي، صنايع سيمان و… مورد مصرف قرار مي‌گيرد.

در عرصه تولید و صادرات چه افتخارات، دستاوردها و استانداردهایی را کسب کرده اید؟

شرکت سیمکو با داشتن کادری مجرب و سابقه تولید بیش از پنجاه سال در صنعت سیم و کابل توانسته است حجم وسیعی از نیاز داخلی کشور در صنایع مختلف را براورده سازد و با توجه به رعایت استاندارد های بین المللی و داشتن آزمایشگاه ها و دستگاه های منحصر بفرد در خاورمیانه در وندور لیست کشورهایی از جمله عراق – سوریه – افغانستان –کشورهای حاشیه خلیج فارس – قزاقستان و … قرار گیرد و محصولات خود را به آن مناطق صادر کند . در حال حاضر برند سیم و کابل سیمکو در این کشورها بعنوان یک برند با کیفیت شناخته می شود و این در سایه تلاش مدیران ، متخصصین و کارگران این شرکت تحقق یافته است.

چه طرح‌های توسعه‌ای را در دستور کار شرکت دارید؟

با توجه به نیاز های روز افزون کشور ایران و سایر مناطق جهان به انرژی الکتریکی و به طبع آن سیم و کابل، شرکت سیمکو طرح های توسعه زیادی چه در کارخانه فعلی و چه در خارج آن دارد که بزودی خبرهای خوبی بگوش همه اهالی این صنعت خواهد رسید.

با چه هدفی در نمایشگاه صنعت برق شرکت کرده اید و از چه محصول جدیدی  در این رویداد رونمایی می کنید؟

نمایشگاه صنعت برق همیشه برای ما از اهمیت خاصی برخوردار بوده است و سعی بر این بوده در این نمایشگاه با مشتریان قدیمی و همیشگی خود دیدار رو در رو داشته باشیم و نقطه نظرات انها را در مورد محصولات یا پروژه های آتی جویا باشیم و کارشناسان و متخصصین صنعت برق که با سیمکو اشنا نیستند با ارائه محصولات و اطلاعات لازم با انها ارتباط برقرار نماییم. سیمکو همیشه با حضور بالاترین مقام های مدیریتی خود این نمایشگاه را برگزار می کند و سعی دارد جوابگوی تمام درخواست ها و سوالات مراجعه کنندگان خود باشد.

در این نمایشگاه سیمکو از تکنولوژی تولید روکش کاروگیت که جهت کاهش هزینه ها و بالا بردن کیفیت کابل های ضد آب فشار قوی و فوق فشار قوی است رونمایی می کند. این محصول جهت مصرف در برق منطقه ای خوزستان تولید شده است.