نمایشگاه ها

در مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف مطرح شد – نمایشگاه بین المللی تهران

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف، روز یکشنبه ۳ شهریورماه ۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار نمایشگاه ها، مراسم افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف، با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و فرشته دستپاک، رئیس مرکز ملی فرش ایران و جمعی از مسولان و دست اندرکاران برگزار شد.

در این مراسم، وزیر صنعت، معدن و تجارت از ورود فرش دستباف ایران به بازارهای جدید از جمله شرق آسیا خبر داد و گفت: به ‌رغم تحریم‌ها، علاقه مندان این هنر صنعت اصیل همچنان فرش ایرانی می‌خرند.

مشتریان فرش دستباف ایران کاری به تحریم ندارند

رضا رحمانی، با اشاره به اعمال تحریم‌ها بر علیه فرش دستباف ایران از سوی ایالات متحده آمریکا، اظهار کرد: تحریم به طور طبیعی، بخشی از مشتریان فرش دستباف را که به صورت مستقیم این کالا را از ایران خریداری می‌کردند، کاهش داده است اما به هر حال این هنر صنعت اصیل ایرانی مشتریان خاص خود را دارد و هنر و ذوقی که در آن نهفته است، خریداران را همچنان جذب می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برند فرش دستباف، مهم ترین شاخصه این کالا در بازارهای جهانی است که همچنان مشتریان خاصی داشته که به ‌رغم محدودیت‌های بین‌المللی، همچنان این کالا را از ایران خریداری می‌کنند.

ورود به بازارهای جدید صادراتی

وی تصریح کرد: امکان فرش دستباف ایران به بازارهای صادراتی وجود دارد که از جمله آن ورود این کالا به شرق آسیا بوده است؛ البته باید برای حضور پررنگ‌تر، سلایق مشتریان به لحاظ ابعاد، رنگ و تنوع را در نظر گرفت.

اگر به دنبال گزارش دقیق تری از میزان صادرات فرش دستباف هستید روی لینک کلیک کنید.

 

رحمانی با بیان اینکه سفارش‌دهندگان فرش دستباف به این نقطه رسیده‌اند که در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور یافته و تقاضای خود نسبت به این کالا را به ثبت برسانند، خاطرنشان کرد: ما نیز باید متناسب با سلایق مشتریان، تولید را انجام دهیم تا صادرات ما بیش از این باشد.

حضور 14 سفیر در افتتاحیه فرش دستباف

وی از حضور ۱۴ سفیر کشورهای مختلف در مراسم افتتاحیه نمایشگاه فرش دستباف خبر داد و گفت: حضور تعداد سفرا و خریداران خارجی که متقاضی فرش دستباف ایران هستند، نشانگر مقبولیت این هنرصنعت اصیل ایرانی در دنیا به ‌رغم همه محدودیت‌های بین‌المللی به وجود آمده است.

تلاش برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان فرش دستباف

وزیر صنعت، معدن و تجارت، در خصوص تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان فرش دستباف، گفت: مواد اولیه مشکل اصلی این بخش از تولید کشور است که بر این اساس قرار است در این دوره از نمایشگاه جمع‌بندی لازم در حوزه تأمین مواد اولیه و راهکارهای تسهیل آن انجام شود.

رحمانی گفت: تأمین مواد اولیه در دستور کار قرار دارد و در برخی بخش‌ها الزاماً واردات نیز صورت گرفته است.

افزایش مهلت بازگشت ارز صادرکنندگان فرش دستباف

وزیر صنعت، معدن و تجارت، یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف را افزایش مهلت بازگشت ارز حاصل از صادرات عنوان کرد و گفت: از بانک مرکزی درخواست کردیم مهلت بازگشت ارز را برای صادرکنندگان فرش از هفت به ۱۲ ماه افزایش دهد.