EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

دکتر زمانی

حرکت به سوی اقتصاد مبتنی بر دانش با حمایت از تولیدکنندگان و متخصصان در نمایشگاه های تخصصی

پیام دکتر زمانی مشاور وزیرصمت رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی به چهار نمایشگاه: حرکت به سوی اقتصاد مبتنی بر دانش با حمایت از تولیدکنندگان و متخصصان در نمایشگاه های تخصصی

امروزه در عرصه جهانی نوآوری به عنوان یک اصل بنیادین به منظور توسعه در تمامی زمینه های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بدل شده است. در همین راستا جدایی از اقتصاد منبع محور و حرکت به سوی اقتصاد مبتنی بر دانش با حمایت از تولیدکنندگان و متخصصان کشور می گردد.
در تمامی جوامع بشری، صنعت متالورژی که در واقع علم شناخت فلزات و استخراخ و فناوری های کار با فلزات و تهیه آلیاژها و ریخته گری و شکل دهی آن را در بر می گیرد به عنوان صنعت مادر می شناسند.
در ایران نیز توجه ویژه به متالورژی و صنایع مرتبط با آن در برنامه های توسعه اقتصادی و صنعتی بسیار حائز اهمیت می باشد. ایران با منابع غنی معدنی، نیروهای متخصص و منابع انرژی فراوان از جمله کشورهایی است که در تولید و توسعه صنایع مرتبط از جمله فولاد، آلومینیوم، مس، روی، سرب و سایر فلزات دارای مزیت بوده و می تواند وضعیت خود را در بازارهای بین المللی ارتقاء دهد.
نمایشگاه ایران متافو با هدف ویژه نمایش توانمندی های این زنجیره مهم و موثر صنعتی کشور که از معدن تا تولید نهایی قطعات صنعتی را شامل می شود، بزرگترین جایگاه را در شناسایی، تکمیل، توسعه و به روز رسانی این صنعت که دستیابی به این هدف با هم افزایی و مشارکت فعالان این حوزه صنعتی، مشارکت کنندگان، برعهده دارد، متخصصان و مجریان محقق می گردد.
با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه از جمله تحریم شرکت های تولیدی در زمینه فلزات، وضعیت سخت بیماری کرونا، استقبال شرکت های داخلی و خارجی به منظور برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی نشان از عزم ملی در شکست تحریمها و محدودیت های تجاری و جلوی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در عرصه تجاری می باشد.
در خاتمه اینجانب به نمایندگی از شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ا تلاش و کوشش بی وقفه کلیه شرکت های تولیدی، اتحادیه ها، انجمن ها، دست اندرکاران و مشارکت کنندگان برگزاری این نمایشگاه که مظهر واقعی عزم ملی برای تحقق شعار جهش تولید می باشد، سپاسگزاری می نمایم.
پیام دکتر زمانی به مناسبت برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته
ایران به عنوان یکی از مستعدترین و باسابقه ترین کشورهای تولیدکننده فرآورده های دامی از جمله مرغوب‌ترین انواع پوست و چرم، همواره هوادران بسیاری در اقصی نقاط جهان داشته است. با توجه به نقش آسیا در آینده صنعت چرم و نقش عمده جمهوری اسلامی ایران و نیز مزیت های نسبی کشورمان از جمله آب و هوای کوهستانی مناسب جهت پرورش انواع دام، فراهم بودن مواد اولیه مطلوب مورد نیاز این صنعت، نیروی انسانی وعلاوه برآن نزدیکی به دیگر منابع تولید دام، نظیر کشورهای آسیای میانه، می توان این صنعت را یکی از صنایع مطرح به حساب آورد.
با عنایت به افزايش جمعيت جهان، گسترش تمدن و به تبع آن توسعه مصرف، پيشرفت تكنولوژي، ايجاد صنايع پتروشيمي و توسعه كاربرد مواد حاصله از آن، نيازهاي بشر و درنتيجه تقاضاي بازار مصرف، فرآوري چرم را تحت الشعاع قرار داده و سبب شده است كه همراه با اين ماده طبيعي هزاران ماده مصنوعي ديگر از جمله منسوجات و مصنوعات گوناگون چرم، کیف، كفش و پوشاك تولید شود. در همین راستا نقش نمایشگاه‌ها به منظور انتقال تکنولوژی، بازاریابی و برندسازی بسیار حائز اهمیت می باشد که هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته نیز بعنوان فضایی برای تعامل چند وجهی میان تولیدکنندگان، صاحبان صنایع، شرکتهای دانش بنیان، متخصصان و مشتریان داخلی و خارجی برگزار می گردد.
این نمایشگاه با هدف ارتقاء این صنعت در جهت آشنایی با تکنولوژی و فناوری های نوین این صنعت برگزار شده تا بتواند کیفیت تولیدات خود را به حد استانداردهای بین المللی برساند و ضمن حفظ بازارهای داخلی در رقابت با رقبای خارجی خود به بازرهای منطقه و صادرات دست یابد.
اینجانب به نمایندگی از شرکت سهامی نمایشگاههای جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خوشوقتی از تداوم برپایی این نمایشگاه، مراتب سپاسگزاری خود را از انجمن و شرکتها و نهادهای دولتی و خصوصی که با مشارکت در این نمایشگاه و عرضه محصولات خود امکان برپایی این رویداد بین المللی را فراهم نموده اند، اعلام می نمایم.
پیام دکتر زمانی به مناسبت برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی معماری، خانه مدرن،دکوراسیون داخلی (میدکس)
پیشینه علم و هنر معماری در کشور ما به چندین قرن قبل بر می گردد و تولیدکنندگان هنرمند، خوش ذوق و خلاق کشور به تولید شاهکارهای کم نظیر، جذاب و زیبا در این زمینه با طرح های ابتکاری اقدام نموده اند.
ایران در منطقه ای قرار گرفته که اولین تمدن های بشری سکنا و در ادامه زیبا سازی محل اسکان خود توجه نموده و با بکارگیری مصالح و تجهیزات دنیایی مسحورکننده از اشکال و رنگها رقم زده اند.
امروزه در این حوزه تلفیقی از هنر، مهندسی، نوآوری و ابتکار به منظور برآوردن نیاز و سلیقه مصرف کنندگان دخیل هستند.
نقش نمایشگاهها به منظور انتقال تکنولوژی، بازاریابی، برندسازی و نمایش عینی دستاوردهای علمی و هنری بسیار حائز اهمیت می باشد و در همین راستا یازدهمین نمایشگاه بین المللی معماری و دکوراسیون داخلی خانه مدرن (میدکس) نیز بعنوان فضایی برای تعامل چند وجهی میان تولیدکنندگان، شرکت های دانش بنیان، معماران، متخصصان و مشتریان داخلی و خارجی برگزار می گردد.
نمایشگاه میدکس به عنوان آوردگاه سرآمدان حوزه معماری و دکوراسیون و همچنین فن آوریهای نوین ساختمان تحت قالب خانه مدرن همواره با استقبال دست اندرکاران، اساتید و بهره برداران مواجه شده
است.
اینجانب به نمایندگی از شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران از کلیه برگزارکنندگان، مشارکت کنندگان و دست اندرکاران محترم که با رعایت پروتکل های بهداشتی از فعالیت های اقتصادی بهره می برند تشکر نموده و برای همگی آرزوی سلامتی و موفقیت می نمایم.
پیام دکتر زمانی به مناسبت برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین الات و تجهیزات وابسته
صنعت چوب در حقیقت تلفیق هنر و علم بکار بردن ماشین آلات، جهت ساخت محصولی ایرانی است که زینت بخش فضاهای داخلی ساختمانها، محیط های کاری و منازل می گردد و تلاش برای ارتقای این صنعت در کشو و تولید کالاهای مطلوب جهانی می تواند اعتلای بیشتر نام کشورمان در بازارهای هدف، افزایش ارزش افزوده، اشتغالزایی و ارزآوری قابل توجهی را به ارمغان آورد.
بدیهی است که ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با چوب، مود اولیه و قطعات مورد مصرف نیز به مرور زمان و متناسب با تحولات تکنولوژیکی از پیشرفتهای قابل ملاحظه ای برخوردار شده است. برپایی نمایشگاههای تخصصی و حضور شرکتهایی که از بالاترین فن آوری در تولید ماشین الات و تجهیزات مبلمان بهره مند هستند می تواند موجب گردد شرکتها و واحدهای تولیدی داخلی، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری تولید خود را از طریق انتقال فناوری به روز نمایند و جایگاه خود را در بازارهای صادراتی منطقه و بین المللی مستحکم نماید.
یکی از راهکارهای گسترش صنایع مرتبط و تجهیزات وابسته، فراهم نمودن شرایط امکان سرمایه گذاری در جهت توسعه و افزایش بهره وری فعالیت های موجود و همچنین اطلاع رسانی علمی و کاربردی و ترویج شیوه های نوین بوده که برپایی نمایشگاه تخصصی و بین المللی، می تواند نقش بسیار موثری در این حوزه
داشته باشد.
برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، نماد بارزی از پتانسیل، نوآوری و خلاقیت های صنعت داخلی کشور می باشد. تحریم کنندگان خارجی خود به ناکارآمدی خویش برای متوقف کردن روند رشد صنعتی و اقتصادی کشور جمهوری اسلامی ایران پی برده اند و برگزاری این نمایشگاه جلوه ای از توان صنعتی و علمی کشور به منظور پشت سر گذاشتن تحریم ها و توسعه بخشی به دایره همکاری خود در سطح بین المللی و همچنین تقویت صنایع داخلی و تنوع بخشیدن به تولید و ارائه محصولات رقابتی است و سندی گویا از سرافزاری صنعتگران داخلی در شرایط وجود تحریم های غیرعادلانه و شکوفایی و پویایی صنایع داخلی ایران است.
اینجانب به نمایندگی از شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی از کلیه صاحب نظران، متخصصان، واحدهای تولیدی، صادراتی و موسسات بین المللی که کالا و خدمات خود را عرضه نموده اند، سپاسگزارم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top