نمایشگاه ها

محمدحسین حاجی بابا

همگام سازی تجار و کسب و کارهای داخلی با روش های آزموده شده تجارت در دنیا

گفت و گو با محمدحسین حاجی بابا موسس تجارت گرام: همگام سازی تجار و کسب و کارهای داخلی با روش های آزموده شده تجارت در دنیا

تجارت گرام به عنوان اولین وبسایت تخصصی B2B در ایران است که متصل کننده خریداران و فروشندگان محصولات صنعتی معدنی، مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات در بازار داخلی و همچنین بازار بین المللی می باشد. 
در حاشیه نمایشگاه ایران متافو با محمدحسین حاجی بابا موسس تجارت گرام گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید
تجارت گرام در چه زمینه ای فعالیت دارد؟
محمد حسین حاجی بابا هستم، موسس و مدیر عامل گروه تجارت گرام؛ تجارت گرام اولین پلت فرمی است که در روش نوین فروشنده و خریدار را در بازار داخلی و خارجی به هم متصل می کند. فروشنده ها در این پلت فرم این قابلیت را دارند که فروشگاه مجازی داشته باشند و خریداران نیز می توانند به عنوان خریدار به صورت مجازی ثبت نام کنند.
اما فعالیت ما در حد وب سایت خرید و فروش ختم نمی شود. تجارت گرام یک total slotion (راه حل کلی) است؛ به این معنی که می تواند راه حل هایی کلی را در یک پکیج به صنعت گران و تجار خارجی و داخلی ارئه دهد. اشخاص می توانند در تجارت گرام فروشگاهی مجازی ایجاد کنند و اجناس خود را عرضه کنند که این امر در حال حاضر به صورت رایگان انجام می شود.
تجارت گرام در زمینه کارشناسی اصالت کالا چه اقداماتی انجام می دهد؟
ما علاوه بر خدماتی که گفته شد، در زمینه کارشناسی هم وارد می شویم، به این صورت که اگر مشتری ما جنسی را در داخل یا خارج از کشور خریداری کند برای ما درخواست می گذارد و کارشناسان ما بر اصالت جنس نظر تایید یا رد می دهند. دفاتر نمایندگی ما در استانبول، دبی، تورنتو کانادا و گوانجوی چین مستقر هستند و این مبحث کارشناسی در خارج از کشور را برای ما پیگیری می کنند و این دفاتر علاوه بر کارشناسی، بازاریابی را نیز به عهده دارند.
تجارت گرام در زمینه حمل و نقل چه امکاناتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد؟
حمل و نقل نیز یکی از سرفصل های امکانات وب سایت تجارت گرام است. شرکت های حمل و نقل دریایی، کشتی رانی و شرکت هایی که در زمینه حمل و نقل زمینی و هوایی فعالیت دارند در سایت ثبت نام می کنند و با توجه به حساسیت شرکت های تولیدی روی مسئله زمان بندی و کیفیت حمل و نقل، بعد از ارزیابی ما در بخش حمل و نقل وب سایت پذیرفته می شوند و پس از این مرحله، مراجعه کنندگان به وب سایت می توانند علاوه بر خرید و فروش اجناس از بخش حمل و نقل هم استفاده کنند.
علاوه بر این خدمات، صرافی را نیز انجام می دهیم، یعنی شرکتی در حوزه صرافی از زیر مجموعه های ماست این خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد.
تولید محتوا انجام می دهید؟
ما تیمی داریم که فقط کار تولید محتوا را انجام می دهد به علاوه اینکه در حال وارد کردن دیجیتال مارکتینگ به ایران هستیم. شعار ما همگام سازی تجار و کسب و کارهای داخلی با روش های آزموده شده تجارت در دنیا است.
چه برنامه ای برای گسترش فعالیت تان دارید؟
تمام خدماتی که گفتم مربوط به فاز اول کارما است که باز خورد مثبتی از آن کسب کردیم. قصد داریم در فاز دوم بانک اطلاعاتی بازارهای داخلی و خارجی که مربوط به قوانین حقوقی، مالیاتی و تمام قوانین مورد نیاز برای فعالان در زمینه صادرات و واردات را ارائه دهیم. بیمه نیز از دیگر خدمات ما است که می خواهیم در فاز دوم ارائه کنیم.
برای نمایشگاه امسال چه برنامه ای دارید؟
امسال اولین سالی است که شرکت تجارت گرام در نمایشگاه حضور دارد و هدف اصلی ما معرفی برند تجارت گرام است. می خواهیم روش های نوین تجارت را ارائه دهیم. یکی از اهداف ما این است که می تجارت و واردات و صادرات را به شکل مدرن ارائه کنیم زیرا دنیا به این سمت در حال حرکت است. در واقع اگر کسی با ما همراه شود از این قائله عقب نخواهد ماند و سودش را در کمتر از سه تا پنج سال آینده خواهد دید. به صورت کلی اگر تجار به روش های نوین تجارت متصل نشوند شرایط در سه تا پنج سال آینده آن ها را مجبور خواهد کرد که به این سمت سوق پیدا کنند. در واقع این موج مدرن کردن تجارت در انقلاب صنعتی چهارم از سال 2014 شروع شد.
درست است که در حال حاضر کرونا باعث دیجتالی شدن کسب و کارها شده است اما این بیماری فقط به عنوان کاتالیزور عمل کرده است.
برای مطلب پایانی اضافه می کنم که ما در اهداف خود آمادگی کمک کردن به تمامی فعالین صنعتی و تجاری را داریم. ما از همین فضا به این نقطه رسیدیم و همه اصول و روش های را می شناسیم و می خواهیم این تجربه را در اختیار تمامی فعالین این حوزه قرار بدهیم. به امید روزی که تجارت ایران به این سمت حرکت کند و به موفقیت برسد.