EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

حمایت از شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه تلکام

در جلسه هماهنگی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام ۹۹ مطرح شد: حمایت از شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه تلکام

صبح امروز چهارشنبه (29 بهمن ماه 99) جلسه هماهنگی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راه حل های نوآورانه (نمایشگاه تلکام ۹۹) با حضور فرامرز رستگار، دبیر سندیکای صنعت مخابرات کشور، محمدرضا بیدخام، سخنگوی شرکت مخابرات ایران، محمدجواد قنبری، معاون امور نمایشگاهی، حمیدرضا املی مدیرروابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه ها و اصحاب رسانه، در محل تالار اصفهان نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرامرز رستگار، دبیر سندیکای صنعت مخابرات کشور با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی تلکام یک رویداد مهم و تاثیر گذار در حوزهICT است گفت: نمایشگاه تلکام 99 در فضایی تخصصی برگزار می شود.

وی افزود: سال گذشته نمایشگاه با چالش ها و مشکلاتی مواجه شد و در تاریخ موعد خود برگزار نشد.

رستگار با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات در سال گذشته تمایلی به حضور در نمایشگاه تلکام نشان نداد افزود: دلیل آن مربوط به زیر مجموعه خود وزارت خانه بود که سال ها در یک پاویون بزرگ شرکت می کردند اما گزارش مناسبی از این حضور ارائه نمی کردند در نتیجه خروجی لازم را نداشتند، آقای جهرمی در این خصوص انتقاداتی را مطرح کردند و به همین علت اپراتورها به دلیل عدم حضور وزارت ارتباطات در تلکام سال 98، تصمیم گرفتند که آنها نیز حضور نداشته باشند و این باعث ضربه دیدن این نمایشگاه در سال گذشته شد.

در بخش دیگر این جلسه دبیر سندیکای صنعت مخابرات گفت: در نمایشگاه تله‌کام امسال، تکنولوژی‌ها به روز هستند و مخابرات دیگر به بخش ICT تبدیل شده و همچنین فضایی کاملا B2B را شاهد خواهیم بود، لذا نگرانی‌های کرونایی حل شده است.

رستگار در ادامه خاطر نشان کرد: در نمایشگاه امسال علاوه بر شرکت های خصوصی متوسط و بزرگ، شرکت های کوچک و دانش بنیان زیر نظر پاویون های نهادهای حمایتی در نمایشگاه امسال حضور دارند.

وی افزود: صندوق نوآوری شکوفایی در پاویون خود حداقل بیست شرکت دانش بنیان را در حوزه ICT پوشش خواهد داد. همچنین پارک فناوری سجاد متعلق به وزارت ارتباطات، صندوق حمایت از فناوری های پیشرفته، شرکت ارتباطات زیر ساخت به عنوان بزرگترین کارفرمای مخابراتی کشور، سازمان تنظیم مقررات به عنوان بخش رگولاتوری پژوهشگاه ICT، منطقه ویژه اقتصادی پیام، پست بانک و شرکت پست نیز شرکت های کوچک را در پاویون های خود تحت پوشش قرار می دهند.

رستگار در پاسخ به سئوالی در خصوص رویکرد نمایشگاه تلکام 99 گفت: امسال سال جهش تولید ملی است و نمایشگاه نیز با رویکرد ارائه راه حل های نوآورانه برگزار می شود وی ادامه داد: در حوزه ICT نیز نیازمند تحقیق و توسعه، کار فکری و استفاده از نیروی انسانی هستیم تا تقاضا را تحریک و بازار را به سمت و سوی کاربردی شدن ببریم.

رستگار در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات صورت گرفته توسط شرکت سهامی نمایشگاه ها و بخش خصوصی در جهت برگزاری باکیفیت نمایشگاه نگرانی های وزارت ارتباطات در مورد نمایشگاه تلکام 99 را برطرف کرد.

همچنین مهندس محمدرضا بیدخام، سخنگوی شرکت مخابرات ایران نیز در این نشست در خصوص جایگاه شرکت مخابرات ایران و توسعه فناوری کشور و اهمیت حضور در تلکام صحبت کردند.

در ادامه جلسه خانم افشار مدیر اجرایی نمایشگاه با اشاره به آمار مشارکت کنندگان و مساحت برگزاری نمایشگاه گفت: نمایشگاه تلکام 99 در فضای سرپوشیده به مساحت 9500 متر ناخالص که، 4980 آن فضای مفید است و با حضور بیش از 100 شرکت داخلی برگزار می شود.

وی ادامه داد: نمایشگاه تلکام 99 از لحاظ متراژ سرپوشیده ناخالص 18 درصد، متراژ سرپوشیده خالص56 درصد، متراژ مفید 29 درصد و تعداد مشارکت کنندگان 57 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است.

محمدجواد قنبری، معاون امور نمایشگاهی نیز در این نشست خبری گفت: در نمایشگاه تلکام امسال با تلاشی که وزارت ارتباطات و تشکل های بخش خصوصی داشته اند شاهد رشد محسوسی هستیم که امیدوارم مجموعه های زیربط به اهداف تعیین شده برسند و تلکام نسبت به سال گذشته در تمام بخش ها رضایت بخش باشد.

در ادامه حمیدرضا آملی مدیرروابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی در نمایشگاه ها گفت: نمایشگاه ها براساس مصوبه وزارت بهداشت، که الزاماتی در 4 بخش بازدیدکنندگان،مشارکت کنندگان سایت داران و برگزار کنندگان را تعیین کرده و این الزامات به همه بخش ها ابلاغ شده است، برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت از رعایت پروتکل های بهداشتی در نمایشگاه ها رضایت دارد، افزود: بر اساس دستورالعمل ها، علاوه بر وضعیت زرد در وضعیت نارنجی نیز نمایشگاه ها برگزار می شود.

آملی در پایان تاکید کرد: تنها بازدیدکنندگان تخصصی مجاز به بادید از نمایشگاه ها هستند و در مبادی ورودی سالن ها از تب سنج، و دستگاه های ضد عفونی استفاده می شود همچنین تعداد بازدید کنندگان در داخل سالن ها و لزوم داشتن ماسک کنترل می شود و تمهیدات ویژه ای در این زمینه لحاظ می کمد.

گفتنی است؛ نمایشگاه مخابرات، فناوری اطلاعات و راه حل های نوآورانه (تلکام ۹۹) از تاریخ ۵ تا ۸ اسفندماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی تهران با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top