EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

احسان نظری

دو برند کفش آرمیس با بهترین ماشین آلات دنیا تولید می شود

احسان نظری مدیرعامل شرکت آرمیس: دو برند کفش آرمیس با بهترین ماشین آلات دنیا تولید می شود

شرکت آرمیس با دو برند آرمیس و پرفکت استبس کفش های متنوعی در حد کیفیت عالی را به بازار عرضه می کند و در سال های اخیر ضمن تولید محصولات با کیفیت برای بازار داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادرات داشته است. در حاشیه برگزاری نمایشگاه با احسان نظری مدیرعامل شرکت آرمیس گفت وگویی انجام داده ایم.
لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید که شرکت شما با چه برندهایی محصول به بازار عرضه می کند؟
احسان نظری مدیرعامل شرکت آرمیس هستم. حدود 15 سال است که در زمینه تولید کفش های ورزشی و راحتی کار می کنم. برندهایی که تولید می کنیم برندهای پرفکت استبس و آرمیس هستند که به نام خودم به ثبت رسیده اند.
دوازده سال پیش برند پرفکت استبس را ثبت کردم که آن زمان تبلیغات تلوزیونی هم داشت. به علت وجود کلمات خارجی در اسم پرفکت استپس که باعث بالا رفتن هزینه تعرفه تبلیغات می‌شد، حدود سه سال پیش، برند آرمیس را ثبت کردیم.
در حال حاضر تولیدات ما تحت هر دوی این برندها هستند. برند آرمیس قیمت های مناسب تری دارد به روش تزریق مستقیم تولید می شود و در بازار به صورت رقابتی است ولی پرفکت استبس از کارهای گران قیمت مان است که با کیفیتی مشابه کیفیت نمونه های خارجی و برای صادرات تولید می شود.
مزیت های محصولات شما چیست؟
مزیت اصلی محصولات ما در کیفیت آن ها است؛ در تولید هر دو برند از بهترین مواد اولیه موجود در بازار استفاده می کنیم. مواد اولیه ای مثل چسب و پرامرها را به این علت که نوع و کیفیتشان در ایران موجود نیست را از ترکیه و ایتالیا وارد می کنیم.
تکنولوژی تولیدی مان با تکنولوژی روز دنیا برابری می کند. ماشین آلاتی که ما برای تولید کفش استفاده می کنیم دقیقا همان هایی هستند که نایک و آدیداس برای تولیداتشان از آن ها بهره می برند و در حد بهترین های دنیا است.
قیمت کالای ما قبلا گران تر بود که این موضوع بعد از بالا رفتن ظرفیت تولیدمان در کارخانه جدید عوض شده است و در حال حاضر با قیمت های مناسب تر و رقابتی تری محصولاتمان را به بازار عرضه می کنیم.
هر دو برند زیر مجموعه گروه صنعتی آرمیس می شوند و هر دو در مالکیت شرکت خودمان هستند.
چه میزان اشتغال زایی در شرکت دارید؟
در حال حاضر 60 نفر کارگر در کارخانه داریم که به صورت غیر مستقیم نیز با جاهای دیگر کار می کنیم. مثلا برای دوخت رویه های کفش که نیاز به تکنولوژی خاصی ندارند برون سپاری می کنیم. تقریبا سی درصد کفش ها را که کیفیت بالاتری دارند را خودمان می دوزیم و کارهای معمولی تر را برون سپاری می کنیم. زیره های کفش را هم کاملا خودمان تولید می کنیم و کارهای سوار کردنشان روی کفش و بسته بندی کفش ها را هم خودمان انجام می دهیم.
ظرفیت تولید کفش در شرکت شما چقدر است؟
ظرفیت تولیدمان تقریبا حدود 3هزار جفت در روز است. تلاش کرده ایم در جهت مشتری مداری کیفیت کالاهای تولیدی مان از لحاظ مواد اولیه و هم از لحاظ بسته بندی در سطح عالی باشند ضمن اینکه همه کالاهای مان شامل گارانتی می شوند و در صورت مراجعه مشتری به علت نارضایتی در همه نمایندگی هامان آن ها را پس می گیریم.
مشکلات و چالش ها شرکت شما چیست؟
یکی از مشکلاتی که این روزها خیلی با آن درگیر هستیم نوسان قیمت است. اینکه نمی توانیم به یک قیمت ثابت کالا را عرضه کنیم باعث سردرگمی مشتریان می شود که در این افزایش قیمت ها همیشه دچار ضرر شدیم علاوه بر این موضوع که گرانی ها باعث کم شدن نقدینگی در بازار می شود نه برای ما که همه دچار مشکل شده اند. ارزش افزوده و مالیات بر ارزش افزوده نیز از مشکلات دیگر ماست که در واقع از تولید کننده گرفته می شود نه از مصرف کننده.
در زمینه صادرات در چه وضعیتی هستید و به کجا صادرات دارید؟
در حال تلاش برای رساندن محصولاتمان به سطح بالاتری از لحاظ تکنولوژیکی هستیم تا بتوانیم بیشتر بر صادرات محصولاتمان تاکید کنیم. هرچند که در حال حاضر هم صادرات به کشور عراق و افغانستان داریم اما اگر از سمت دولت حمایت شویم می توانیم به بازار روسیه که بازار خوبی است هم ورود کنیم. در حال حاضر کشور روسیه حاضر نیست با ما کار کند چون ال سی باز می کنند و ما توانایی گشایش و دریافت کردن ال سی را نداریم و این نیاز به ورود دولت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top