EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه مطرح کرد: متروی تهران؛ شبکه‌ حمل‌ونقل ریلی، پاک، ایمن و هوشمند

در حال حاضر متروی تهران و حومه با هفت خط فعال و ١٣٢ ایستگاه روزانه با تعداد زیادی مسافر روبرواست و حتی در یکسال گذشته نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا با اینکه با کاهش چشمگیر مسافر روبرو شدیم بازهم یکی از محل های پر تردد به حساب می آمد و به قدری دارای اهمیت بود که حتی یک روز هم تعطیل نشد.
فرنوش نوبخت با بیان این مطالب به خبرنگار ما گفت: متروی تهران در رنکینگ جهانی در رتبۀ شانزدهم است و از لحاظ تعداد ایستگاه در رنکینگ بیست و سوم است‌. مجموعه متروی تهران، بزرگترین شبکۀ حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری کشور است و توانسته‌ در دنیا جایگاه قابل توجهی را کسب کند.
وی با بیان اینکه شبکۀ متروی تهران و حومه خدمت‌رسانی مناسبی به شهروندان ارائه می کند؛ افزود: روزانه ، ما در شبکۀ بهره‌برداری متروی تهران و حومه روزانه ۱۴۰ قطار وارد خطوط هفتگانه مترو می شود و هزار وصد اعزام در بیش از ۲۵۰ کیلومتر خط در و ١٣٢ ایستگاه در دست بهره‌برداری انجام می شود.
نوبخت تصریح کرد:قبل از کرونا روزانه بیش از دو میلیون مسافر داشتیم اما به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش چشمگیری داشتیم و به روزانه حدود ٨٠٠مسافر هم رسیدیم اما در اسفند ماه با ده درصد افزایش به حدود یک میلیون‎ و صدهزار نفر مسافر رسیده ایم.

نوبخت با اشاره به اینکه متروی تهران موفق شده یک شبکه‌ حمل‌ونقل ریلی، پاک ایمن و هوشمند برسد . گفت در آیندۀ نزدیک قطعه‌ای از خط شش (ایستگاه تربیت مدرس تا ایستگاه شهید ستاری) راه‌اندازی خواهد شد؛ افزود: دو ایستگاه قیام و بزرگراه شهید محلاتی در خط هفت نیز راه‌اندازی شده اند.

وی با اشاره به اینکه شركت بهره‌برداري راه آهن شهري تهران و حومه در بيست و دومين همايش ملي صنايع و واحدهاي خدماتي سبز كشور به دليل عملكرد كم نظير و پايدار در زمينه حفاظت از محيط زيست، براي دومين سال متوالي موفق به دريافت لوح تقدير و تنديس زرين براي پايانه مهرشهر به عنوان يكي از 4 واحد برگزيده كل كشور و تنها واحد برگزيده خدماتي سبز استان تهران و البرز شد گفت: همچنین موفق به کسب لوح تقدير و تنديس سيمين براي پايانه فتح آباد و لوح تقدير و تنديس سيمين براي پايانه هاي صادقيه و دردشت شده است.

فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه ۳۱ رام قطار نسل اولی نیاز مبرم به تعمیرات اساسی دارند، افزود: امسال تنها ۲۰ میلیارد تومان از بودجه در قالب اوراق مشارکت برای سال ۱۴۰۰ پرداخت شد که رقم خیلی کمی است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: طی سه سال گذشته قطعات زیادی از جمله هند ریل پله برقی ، تأمین قطعات سوزن قطارهای درون شهری، ترمزهای قطار، تجهیزات آن پودر ترمیت، صفحات سرسره سوزن، پایه چک ریل نوع اتریشی UIC60، فنر مارپیچی فلزی قطر ۲۲ و طول ۱۲۰ میلیمتر دستگاه روبل (برای هرزگیری تراورس چوبی)، دستگاه نصب غلاف داخلی رولپلاگ مخصوص هرزگیری تراورس های دی وی داگ به همت متخصصان داخلی تولید و مورد استفاده قرار گرفته است.
فرنوش نوبخت، با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان اولین بهره بردار مترو در کشور عملکرد پیشگیرانه خود در مقابل کرونا را از اسفندماه سال گذشته آغاز کرده افزود: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از همان روزهای ابتدایی در جهت افزایش رعایت بهداشت اقدام به جمع‌آوری آبخوری‌ها، دستگیره‌های تبلیغاتی قطارها، تعطیلی اتاق‌های مادر و کودک، نصب بر چسب‌های رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در ایستگاه‌ها و قطارها کردیم.
وی تصریح کرد: همکاران من در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در سالی که گذشت با اجرای پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از تمامی ظرفیت تهویه هوا در قطارها و اصلاح سناریوی هواسازها جهت تهویه فعال هوای ایستگاه‌ها و قطارها و ضدعفونی روزانه در ۳ نوبت قطارها، هندریل پله‌های برقی، پله‌های ثابت، صندلی‌ها و تمامی گیت ها و دستگاه‌های شارژ بلیت مسافری و همه تجهیزات موجود در ایستگاه‌ها تلاش کردند تا در حد توان سلامت مسافران را تأمین کنند.
نوبخت در پایان تاکید کرد: نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی فرصت مناسبی برای شناسایی و تعامل با تولید کنندگان داخلی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top