نمایشگاه ها

کارگزاری صبا جهاد

صندوق بازنشستگی کشوری در یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

گفت‌و‌گو با مهندس وحید حسن‌پور دبیر، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری:رسالت «صبا جهاد» کمک به تامین نقدینگی شرکت‌های تابعه است.

در زمان انتخاب به مدیریت عامل، شرکت کارگزاری صندوق بازنشستگی کشوری (صبا جهاد) در چه وضعیتی قرار داشت و مهم‌ترین چالش‌های پیش روی شما برای توسعه فعالیت‌های این مجموعه چه بوده است؟

کارگزاری صبا جهاد به عنوان یکی از کارگزاران نهادی که صد در صد سهام آن متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است، در پی عملکرد نامناسب این شرکت طی سال‌های ۹۳ تا ۹۵ متاسفانه کارگزاری در ریسک‌های شدید اعتباری و تجاری قرار داشت. مهم‌ترین چالش‌های پیش رو برای مدیریت جدید مطالبات بدون پشتوانه و وثیقه مناسب در بخش اوراق و کالا، عدم وجود ساختار سازمانی مناسب برای یک نهاد مالی و ضعف کنترل‌های داخلی و وجود ادعاهای حقوقی متعدد علیه شرکت بوده است. وضعیت مطالبات شرکت در مقطع مرداد ۹۵ در حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده است که در پایان سال مالی منتهی به دی ۱۳۹۶ این رقم به حدود ۱۴ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است. از طرفی شرکت با ایجاد ساختاری مناسب و به کارگیری نیرو‌های متعهد و متخصص زمینه را برای حل مشکلات ریز و درشت مجموعه کرد که عدم وجود حتی یک تخلف بیانگر موضع مدیریت شرکت در کاهش ریسک‌های اعتباری و تجاری است. موضع اتخاذ شده کاملا در راستای تامین حداکثری منافع برای بازنشستگان محترم مجموعه صندوق بازنشتگی کشوری و ایجاد ارزش افزوده و بهبود هم افزایی با سایر شرکت‌های گروه صندوق بازنشستگی کشوری است. ادامه مصاحبه

درباره شرکت

شرکت کارگزاری صباجهاد در تاریخ 1383/06/08و با شماره 229185 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید و از اول مهرماه همان سال با افتتاح تالار بورس کالای کشاورزی، فعالیت خود را آغاز نمود.

 خلاصه خدمات قابل ارایه در کارگزاری صبا جهاد

       – ارایه خدمات خرید و فروش و بازاریابی اوراق بهادار از قبیل سهام، اوراق مشارکت،اوراق صکوک، حق‌تقدم قراردادهای آتی

         خرید سهام، و خرید و فروش کالاهای پذیرفته شده در بورس کالا و انرژی

        – خرید و فروش کالاهای پذیرفته شده در بورس کالا و انرژی

  – بازارگردانی اوراق بهادار از طریق تاسیس صندوق بازارگردانی

      – عرضه اوراق بهادار شرکت­های پذیرفته نشده در بازار سرمایه از طریق بازار سوم فرابورس

        – خدمات ثبت نام غیر حضوری مشتریان

        –  انجام کلیه امور اجرایی برای پذیرش اوراق بهادار یا کالا در هر یک از بورس ها و بازارهای خارج از بورس به 

           نمایندگی از ناشر یا عرضه کننده کالاها

        – ارایه دهنده انواع خدمات معاملات آنلاین در حوزه اوراق بهادار وآتی سکه