نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

کارن

 «کارن» برای توسعه سبد محصولات و فروش اینترنتی تلاش می‌کند

شرکت دانش بنیان کارن افزار نوید پارسیان با همیاری مجرب‌ترین متخصصان فن و با هدف تامین نیازهای داخلی کشور در زمینه انواع کانکتورها و دسته سیم فعالیت می‌کند. برای شناخت شرکت کارن و چگونگی عملکردش با علیرضا سلیمانی مدیرعامل این شرکت به گفت و گو پرداختیم.

لطفا تاریخچه و حوزه فعالیت شرکت را برای خوانندگان “اقتصاد و نمایشگاه” بیان کنید.

گروه مهندسی کارن در سال 1394 با همیاری مجرب‌ترین مهندسان که دارای تجربیات ارزشمندی در زمینه طراحی، ساخت، تامین و تست انواع کانکتور هستند، تاسیس شد.

شناخت کامل استانداردهای کانکتور و آشنایی با آخرین فن آوری های این حوزه از مهم ترین مزیت های گروه مهندسی کارن محسوب می شود .

استراتژی گروه مهندسی کارن افزایش دانش مشتریان درحوزه کانکتور به عنوان یک محصول بسیار مهم است که این امر باعث می شود بهترین انتخاب در زمینه کانکتور صورت پذیرد .

بالغ بر بیست فن آوری در کانکتورهای الکتریکی وجود دارد که شرکت کارن با احصا بخشی از این فن آوری ها تولیدات متنوعی را عرضه کرده است .

مهم ترین اصل در گروه مهندسی کارن طراحی و پیاده سازی یک سیستم مهندسی چابک و توانمند بر اساس اصول و مبانی دانش بنیان بوده و تمام تلاش خود را در دست یابی به این امر انجام می دهد .

به عنوان یک شرکت دانش بنیان چه محصولاتی تولید می کنید؟

محصولات شرکت کارن در حوزه های مختلفی تولید می شود از جمله این محصولات می توان به موارد زیراشاره کرد :

1- طراحی و تولید کانکتورهای فرمان و قدرت در حوزه حمل و نقل ریلی و بر اساس استانداردهای جهانی (10 تنوع)

2- طراحی و تولید کانکتورهای MC4  مورد استفاده در صنعت نیروگاه های خورشیدی

3- طراحی و تولید انواع کانکتورهای استوانه ای با مکانیزم‌های قفل مناسب در صنایع پزشکی

4- طراحی و تولید کانکتورهای هرمتیک مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و انرژی

5- طرحی و تولید نمونه کانکتور خودرو برقی در دو کلاس( با کمک یک مرکز تحقیقاتی )

6- طراحی و تولید بخشی از کانکتورهای استوانه ای صنعتی مطابق با استانداردهای شرقی و غربی

با توجه به اهمیت صنعت حمل و نقل ریلی شرکت شما چه جایگاهی در این صنعت دارد ؟

کانکتورهای الکتریکی در صنعت حمل و نقل ریلی دارای اهمیت ویژه ای هستند به گونه ای که بیست درصد خطاهای به وجود آمده در حمل و نقل ریلی ناشی از عدم کارکرد صحیح کانکتورها ست .

بنابراین باید این عنصر حیاتی یعنی کانکتورهای ریلی مورد توجه ویژه قرار گیرد و با در نظر گرفتن عامل قابلیت اطمینان در صنعت ریلی از کانکتورهای تایید و تست شده استفاده شود.

شرکت کارن در کنار تولید انواع کانکتورهای ریلی، آزمایشگاه تخصصی جهت ارزیابی محصولات خود را بر اساس استانداردهای بین المللی ایجاد و از اداره استاندارد تاییدیه لازم را دریافت کرده است .

جالب است خوانندگان عزیز شما بدانند که ارزش بازار کانکتورهای ریلی در جهان بالغ بر یک میلیارد دلار است که نشان می دهد  این صنعت در جهان چه جایگاه مهمی دارد.

شرکت کارن، به عنوان یک شرکت دانش بنیان نگاه ویژه ای به کانکتورها و دسته سیم های ریلی داشته است و امیدوار هستیم که بتوانیم محصولات شرکت را با اطمینان و افتخار در همه عرصه های این صنعت مهم و حیاتی ببینیم .

مهمترین دستاورد شرکت در سال 97 چه بوده است؟

از مهمترین دستاوردهای شرکت کارن در سال 97 می توان به تبدیل شدن شرکت دانش بنیان کارن از نوپا به تولیدی اشاره کرد. چرا که با تبدیل شرکت کارن به عنوان یک شرکت دانش بنیان تولیدی می‌توان راه‌های تجاری‌سازی را هموار تر کرد .

مهم ترین برنامه شما برای افزایش تولید و اشتغال در سال 98 چیست ؟

صنعت کانکتور سازی در جهان قدمت صد ساله دارد و با توجه به نیاز صنعت داخلی به انواع کانکتور های الکتریکی، شرکت کارن در سال 98 نگاه ویژه ای به توسعه سبد محصولات خود وایجاد بستر فروش اینترنتی دارد .افزایش سبد محصولات به ویژه در صنایع حمل و نقل ریلی از مهم ترین برنامه های شرکت کارن در سال 98 است .

واحد تحقیق و توسعه شرکت کارن در سال گذشته کلیه کانکتورهای مورد استفاده در صنایع ریلی را شناسایی و استانداردهای مورد نیاز جهت تولید و تست آن را جمع آوری کرده و با عزمی بلند در این صنعت قدم برداشته است .

با چه موانع و مشکلاتی در زمینه تولید و توسعه شرکت روبه رو هستید ؟

در پاسخ به این سوال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف: کمبود نقدینگی یا همان سرمایه در گردش مناسب

ب: عدم تخصیص تسهیلات کافی با سود مناسب از طرف بانک‌ها

ج:زمان بر بودن دریافت تسهیلات با توجه به بوروکراسی های اداری

د: عدم اعتماد مدیران دولتی به محصولات دانش بنیان به رغم توصیه و خواست مسئولان رده بالای کشور

 

البته لازم به ذکر است صندوق نوآوری و شکوفایی با حمایت های خود از محصولات دانش بینان به صورت معافیت‌های مالیاتی و لیزینگ محصولات دانش بنیان کمک شایانی به شرکت کارن کرده است . از معاونت علمی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر ستاری و ریاست قبلی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک ایران (صحا) جناب آقای دکتر وحدت و ریاست محترم صندوق نوآوری و شکوفایی  کمال تشکر و سپاس را دارم که با حمایت از کانکتورهای ساخت داخل بستر مناسب را برای تجاری سازی و حتی صادرات این محصول فراهم کرده‌اند.

ضمنا از همکاری و حمایت بیدریغ مدیران  و پرسنل پارک علم و فناوری خراسان رضوی صمیمانه سپاسگزاریم که به معنی واقعی از تولید داخل حمایت می کنند.

همچنین از آقای دکتر قنبری؛ ریاست محترم پارک، آقای دکتر امینی؛ معاونت فناوری ، آقای مهندس سیادتی؛ مدیر مرکز رشد جامع و کلیه دوستان عزیز در ستاد پارک مشهد  صمیمانه سپاسگزاریم .

به امید روزی که بتوان با تکیه بر دانش و ظرفیت شرکت های داخلی علاوه بر تامین نیاز داخل به صادرات محصولات با کیفیت هم دست پیدا کنیم .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top