EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

کاریزما

دکتر کاوه کریمی معاون توسعه و عملیات گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما : می کوشیم نقش بازار سرمایه را در اقتصاد ملی پررنگ تر کنیم

گروه خدمات بازار سرمایه کاریزما به عنوان یک شرکت هلدینگ مالی تاسیس شده و نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده و مجوز فعالیت دریافت نموده است.این شرکت هم اکنون دارای سه شرکت زیرمجموعه با نام‌های شرکت سبدگردان کاریزما، شرکت مشاور سرمایه‌گذاری کاریزما و شرکت سرمایه‌گذاری کاریزما است.

این گروه در سه حوزه تامین مالی،مدیریت دارایی وخدمات مالی و مشاوره سرمایه گذاری فعالیت می‌نماید و با هدف تبدیل شدن به بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی قصد دارد با توسعه ابزارهای موجود و ایجاد ابزارهای جدید خدمات با کیفیت بالایی به مخاطبان خود عرضه کند.

دکتر کاوه کریمی معاون توسعه و عملیات گروه شرکت‌های کاریزما با تجربه و اندوخته ذیقیمتی از بازار سرمایه درباره شرکت‌های گروه تحت مدیریت خود اطلاعات مفیدی به “اقتصاد و نمایشگاه“داده است که می خوانید.    

درباره شرکت خود توضیحاتی بفرمایید.

هلدینگ کاریزما جزو اولین شرکت‌هایی است که توانسته مجوز گروه خدمات بازار سرمایه بگیرد. به عبارتی کاریزما یک هلدینگ نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس است .

این شرکت به‌عنوان پیشگام در امر سبدگردانی حرفه‌ای در کشور، با هدف کمک به رشد و بالندگی کلیه ذی‌نفعان شرکت و با پشتیبانی و حمایت مجموعه‌ای از نیروهای خبره و کارآمد، تلاش دارد تا با متنوع‌سازی محصولات و خدمات خود در فضایی ارزش‌آفرین، خلاق و متعالی، نقش به سزایی در جذب مشتریان و از آن طریق، جذب منابع برای بازار سرمایه کشور ایفا کند.

خدمات مدیریت سبد سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک در کاریزما به گونه‌ای است که هم اهداف آنی (سریع) و هم اهداف بلندمدت سرمایه‌گذاران را از نظر میزان بازدهی مد نظر آنان برآورده ‌می‌سازد. این شرکت با استفاده از مدیریت حرفه‌ای و تخصصی تلاش دارد تا به عنوان یک شرکت سبدگردان با خدمات کامل (Full-Service) شناخته شود.

در حال حاضر کل دارایی‌های تحت مدیریت شرکت بیش از 1500 میلیارد تومان است که برنامه گروه در سال جاری رساندن آن  به 3000 میلیارد تومان است.

چه برنامه شاخصی برای هلدینگ خود دارید؟

برنامه ما در هلدینگ این است که بین ابزارهای مالی هم افزایی ایجاد کنیم. در پایان سال گذشته  توانستیم 500 میلیارد تومان اوراق سلف نفت کوره که متعلق به وزارت اقتصاد بود، منتشر کنیم و در عرض یک روز به فروش برسانیم. این فعالیت اولین تامین مالی بخش کاملا خصوصی برای دولت بود که در نوع خود اتفاق فرخنده ای برای کشور بود.

در واقع چرخه ای بین صندوق سرمایه گذاری کمند و صندوق بازار گردانی اکسیر سودا در هلدینگ بود که  به واسطه این ابزارها توانستیم متعهد پذیره نویسی و بازارگردانی این اوراق شویم. این اوراق به نظرم اولین تامین مالی واقعی بخش خصوصی است چون به هیچ جا وصل نیستیم و سهامداران ما فقط بخش خصوصی هستند.

برنامه اصلی‌مان این است که دارایی تحت مدیریت خود را گسترش داده و به واسطه آن اوراق هم منتشر کنیم.

 با چه چالش هایی در شرکت روبرو هستید؟ آیا تحریم‌ها اثری بر فعالیت شرکت شما داشته است؟

چون اساس شرکت ما داخلی است بیشتر از هیجانات داخلی تاثیر می گیریم و در نتیجه تحریم ها تاثیرگذار نبوده است.

مزیت هلدینگ شما نسبت به شرکت های مشابه چیست؟

چون ما هلدینگ هستیم تمام صفر تا صد خدمات مالی برای افراد در یک مجموعه اجرا می‌شود که این مزیت خیلی بزرگی است. به عبارتی هلدینگ کلیه خدمات مالی را پوشش می دهد.

دلیل شرکت شما در نمایشگاه Iran Health 2019چیست و چه خدماتی به شرکت‌های فعال در حوزه سلامت می توانید ارائه دهید؟

یکی از تعهدات و مسئولیت‌هایی که ما در گروه شرکت‌های کاریزما احساس می کنیم گسترش خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه کشور به حوزه های مختلف است. برخی شرکت‌های فعال در حوزه سلامت نیازمند تامین مالی هستند که کاریزما می تواند با پناسیل های موجود در مجموعه خود و بازار سرمایه کشور از طریق ابزار های مختلف مثل انتشار صکوک این مهم را به انجام برساند. همچنین شرکت سبدگردان کاریزما به عنوان اولین شرکت سبدگردان کشور مجموعه کاملی از ابزارهای مدیریت دارایی را در اختیار دارد که می‌تواند به تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی حوزه سلامت ارائه نماید. این ابزارها شامل موارد زیر هستند: صندوق‌های درآمد ثابت با سود روز شمار ماهانه پرداخت بالای ۲۰ درصد (سالانه) که بسیار مطلوب تر از سپرده‌های بانکی هستند، صندوق‌های سهامی؛ صندوق مشترک کاریزما در سال ۹۷ ۱۲۲ درصد سود به مشتریان خود داده و صندوق سپهر کاریزما نیز در این سال ۹۷ درصد سود داشته است؛ سبدگردانی اختصاصی که برای مشتریان با خواسته های مختلف و نیازهای متفاوت از منظر ریسک پذیری در سرمایه‌گذاری است، صندوق بازارگردانی اکسیر سودا که می تواند بازار گردانی شرکت‌های بورسی حوزه سلامت را بر عهده گیرد.

همچنین در شرکت مشاور سرمایه گذاری خود انواع خدمات مشاوره ای در خصوص ادغام و تملیک، عرضه و پذیرش در بورس و مشاوره مالی قابل ارائه به شرکتهای حوزه سلامت است.

علاوه بر این خدمات همچنین برخی شرکتها دارای اوراق بیمه سلامت هستند که کاریزما انواع مشاوره مالی را در خصوص انها را نیز ارائه می نماید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top