نمایشگاه ها

نمایشگاه اراک

کرونا ۵۰ میلیارد ریال به شرکت نمایشگاه‌های استان مرکزی خسارت وارد کرد – اخبار نمایشگاه ها

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی گفت: تعطیلی فعالیتهای این شرکت از اواخر سال گذشته تا کنون به دلیل شیوع ویروس کرونا، بیش از ۵۰ میلیارد ریال خسارت در پی داشته است.
مرتضی اسلامی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال برگزاری ۴۲ نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی هدفگذاری شده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی این نمایشگاه‌ها تعطیل شد.
وی ادامه داد: اسفندماه پارسال نیز برگزاری چهار نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی برنامه‌ریزی شده بود که یوع ویروس کرونا موجب لغو آنها شد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی اظهار داشت: با تعطیلی ۴۶ نمایشگاه در این واحد اقتصادی ۳۲۲ روز کاری و درآمدزا برای این شرکت  از دست رفت.
اسلامی بیان کرد: سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ نمایشگاه کشوری و استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی برگزار می‌شد ضمن درآمدزایی برای این شرکت، مراودات اقتصادی بین تولیدکنندگان و تجار استان مرکزی با همکاران خود در نقاط مختلف کشور را در پی داشت.

شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی در سال ۱۳۷۸ در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار در مسیر اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور در اراک راه‌اندازی شد.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۲ آذر ۹۹  به یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۱۸ نفر و  شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۱ هزار و ۹۴۹ نفر رسیده است.