نمایشگاه ها

تقدسی ‌نژاد در نشست خبری: شهرآفتاب به مثلث توسعه اقتصادی جنوب شهر تهران تبدیل می شود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ های بین ‌المللی شهر آفتاب گفت: برای ارتقای کمی و کیفی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی شهر آفتاب، یک پروژه کلان درنظر گرفته ایم که هدف آن تبدیل مجموعه شهر آفتاب به مثلث توسعه اقتصادی جنوب شهر تهران است

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، عباس تقدسی نژاد مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ های بین ‌المللی شهر آفتاب، امروز در نشست خبری خود با اهالی رسانه گفت: در طی 6 ماه گذشته برای رفع ایرادات شهر آفتاب تلاش کردیم و در این زمینه از نظرات کارشناسی فعالان نمایشگاهی استفاده کردیم.

اصلاح اساسنامه شهر آفتاب

تقدسی نژاد، اساسنامه را یکی از ایرادات جدی شهر آفتاب عنوان کرد و گفت: در این اساسنامه، شهر آفتاب به عنوان یک شرکت بهره بردار معرفی شده بود که ما با دریافت مجوز از شهرداری، اساسنامه جدیدی را تدوین کردیم، این اساسنامه به شورای شهر ارسال شده و امیدواریم در طی دو هفته آینده به تصویب اعضای شورای شهر برسد.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی ما در شهر آفتاب، عدم تناسب ساختار سازمانی شهر آفتاب با نمایشگاه بود که ما این ساختار را تغییر دادیم و با ایجاد معاونت های بازرگانی و اجرایی ساختاری جدیدی را برای مجموعه تعریف کردیم.

بازدید 200 هزار نفر از نمایشگاه خودرو شهر آفتاب

مدیرعامل شرکت نمایشگاه ‌های بین ‌المللی شهر آفتاب در ادامه عنوان کرد: در 6 ماه گذشته با تعاملاتی که با مجموعه راهداری صورت گرفت، دسترسی های ورودی و خروجی به مجموعه شهر آفتاب تسهیل شده است که این موضوع خود را در برگزاری در نمایشگاه بین المللی خودرو نشان داد. در ۴ روز برگزاری این نمایشگاه شاهد حضور نزدیک به ۲۰۰ هزار بازدید کننده و تردد ۲۰ هزار خودرو به مجموعه نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب بودیم.

فضای سبز شهر آفتاب تفرجگاه مردم جنوب تهران می شود

تقدسی ‌نژاد با بیان اینکه در 5  سال گذشته شهر آفتاب فعالیت چندانی نداشته است تصریح کرد: به دلیل عدم نظارت صحیح، فضای سبز مجموعه شهر آفتاب در حال از بین رفتن بود که با تغییر پیمانکاران و نظارت مناسب، این مشکل را نیز برطرف کردیم؛ بالغ بر ۵۲ هکتار فضای سبز در مجموعه وجود دارد که می‌توان از آن به عنوان فضای تفریح ساکنان جنوب تهران استفاده کرد.

شهرآفتاب مثلث توسعه اقتصادی جنوب شهر تهران

وی با بیان اینکه یک پروژه کلان برای ارتقای کمی و کیفی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی شهر آفتاب در نظر گرفته ایم افزود:  این پروژه کلان به ۱۰۰ پروژه زیر مجموعه تقسیم شده است و هدف آن تبدیل مجموعه شهر آفتاب به مثلث توسعه اقتصادی جنوب شهر تهران است. این مثلث شامل نمایشگاه شهر آفتاب، مجموعه اقتصادی ری و فرودگاه امام خمینی (ره)  می شود و در این فرایند، مجموعه شهر آفتاب بخش ‌های  طراحی و بازاریابی، فروش و خدمات پشتیبانی، فرودگاه امام خمینی (ره) مسئولیت توزیع و همچنین منطقه ویژه اقتصادی ری تولید انبوه را بر عهده خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه ‌های بین المللی شهر آفتاب از اجرای ۳۵ طرح توسعه ‌ای خبر داد و گفت: بندر خشک، سالن ‌های نمایشگاهی، هتل ‌ها، مجموعه ‌های ورزشی، دهکده سلامت و نیروگاه خورشیدی از جمله این برنامه ها هستند.

راه اندازی  بندر خشک در مجاورت نمایشگاه شهر آفتاب

تقدسی ‌نژاد از برنامه ایجاد بندر خشک در مجاورت نمایشگاه شهر آفتاب خبر داد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای بین مجموعه شهر آفتاب، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه‌ های مسافری، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران منعقد شده است و این بندر در فضایی بالغ بر ۲۰۰ هکتار در مجاورت نمایشگاه شهر آفتاب ایجاد خواهد شد.

مجتمع تجارت جهانی بهمن افتتاح می ‌شود

تقدسی با اشاره به برنامه ساخت 120 هزار متر سالن در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب گفت: تکمیل سالن ‌های نمایشگاهی شهر آفتاب نخستین پروژه‌ ای خواهد بود که واگذار می ‌شود. در حال حاضر 25 هزار متر سالن به همراه 15 هزار متر سالن ‌های جانبی در مجموعه شهر آفتاب ساخته شده است.

وی افزود: یکی از معضلات شهر آفتاب بلاتکلیف بودن مجتمع تجارت جهانی بوده است . این مجتمع 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و سرمایه گذار تعهد افتتاح پروژه در بهمن جاری را داده است. با بهره‌ برداری از مجتمع تجارت جهانی ظرفیت سالن ‌های شهر آفتاب به 110 هزار متر خواهد رسید و می توانیم دوره بعدی نمایشگاه بین المللی کتاب را بدون دغدغه در شهر آفتاب برگزار کنیم.

برگزاری 40 رویداد نمایشگاهی در سال 1401

تقدسی نژاد با بیان اینکه از ابتدای سال جاری 10 عنوان نمایشگاهی در شهر آفتاب برگزار شده است؛ از برگزاری 30 نمایشگاه دیگر تا پایان سال خبر داد.

مدیر عامل نمایشگاه شهر آفتاب تصریح کرد: از نمایشگاه ‌هایی که در ادامه سال در این محل برگزار می‌شود دو نمایشگاه دانش بنیان است. همچنین شرکت های دانش ‌بنیان در اولویت دریافت غرفه قرار خواهند داشت.

وی با اشاره به برگزاری موفق نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه موفق خودرو نشان داد که مجموعه شهر آفتاب نسبت به گذشته تغییرات ماهوی داشته است.