نمایشگاه ها

سخنگوی وزارت صمت خبر داد: برگزاری ۶ نمایشگاه ایرانی در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی فوتبال

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: به مناسبت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر، شش نمایشگاه در دوحه، پایتخت این کشور برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار نمایشگاه ها، امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره جزییات برگزاری این نمایشگاه ها گفت: پنج نمایشگاه در زمینه‌های مواد غذایی، فرش و صنایع دستی، مبلمان و لوستر، دکوراسیون، مصالح ساختمانی، پوشش و مد اسلامی، هتلداری و کترینگ و خدمات فنی و مهندسی در مهرماه سال جاری در دوحه با مجوز و نظارت سازمان توسعه تجارت ایران و توسط شرکت نمایشگاه‌ های بین‌المللی ج.ا.ایران، با همکاری مرکز تجاری، سفارت و رایزنی بازرگانی ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: مقرر شده یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی نیز توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری همزمان با جام‌ جهانی در قطر برگزار شود.

قالیباف افزود: در همین راستا خط مستقیم حمل‌ و نقل کشتیرانی میان دو کشور برقرار و امکان مبادله پول از طریق غیربانکی فراهم شده است. همچنین در جریان این نمایشگاه‌ها مقرر شده علاوه بر معرفی کالاهای صادراتی ایران به تجار قطری، جلسات و نشست‌های تجاری میان تجار دو کشور برگزار شود.

وی در پایان گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به‌منظور تسهیل صادرات به قطر در ایام قبل، هم‌زمان و بعد از جام جهانی، مذکور اقدم به اخذ مجوزهای لازم برای معافیت ۷۰ درصدی کالاهای صادراتی مذکور به قطر از تعهدات ارزی صادرکنندگان به مدت ۶ ماه کرده است.