نمایشگاه ها

Search
Close this search box.
نمایشگاه کشاورزی در مشهد

حذف فاصله میان صنعتگران و کشاورزان از اهداف شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی مشهد است – اخبار نمایشگاه ها

کمتر از دو ماه به آغاز شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد باقی مانده که البته با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور انتظار می رود امسال نمایشگاه به شکلی ویژه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، کمتر از دو ماه به آغاز شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد باقی مانده که البته با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور انتظار می رود امسال نمایشگاه به شکلی ویژه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

حمیدرضا نامی؛ رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان ماشینهای کشاورزی (اتماک) در گفتگو با خبرنگار «میهن صنعت» در خصوص اهمیت برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد با توجه به شرایط کرونایی عنوان کرد: تمامی نمایشگاه های ماشین آلات کشاورزی در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا آسیب دیده اند و از ابتدای سال مجبور به لغو بسیاری از نمایشگاه های امسال شدیم اما انتظار می رود که تا موعد برگزاری این نمایشگاه شرایط مساعد تر شود و با توجه به تمهیدات خوبی که شرکت نمایشگاهی رونق به عنوان مجری برگزاری این رویداد بزرگ کشاورزی کشور پیش بینی کرده و البته حمایت انجمن اتماک، انتظار می رود که شاهد برگزاری نمایشگاه پر رونقی در سال جاری باشیم.

وی افزود : اگرچه به دلیل محدودیت های حمل و نقل و رفت و آمد نمی توان انتظار داشت که همانند سال های گذشته ، با حجم گسترده بازدیدکنندگان روبرو باشیم، اما روشن نگه داشتن چراغ این نمایشگاه و حذف فاصله میان صنعتگران و کشاورزان بویژه در استان ، در این شرایط دشوار بسیار امیدوار کننده بوده و مورد حمایت ما قرار می گیرد.

مهندس نامی در خصوص شرایط کرونا و برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد گفت: مدیرعامل شرکت نمایشگاهی رونق به عنوان یکی از مجریان خوب و ممتاز همیشه مورد حمایت انجمن اتماک بوده و با تمهیدات در نظر گرفته شده نگرانی از این بابت وجود ندارد. تمامی پروتکل ها به خوبی رعایت خواهد شد و مجری برگزاری این نمایشگاه در سال های گذشته نشان داده توان مدیریتی خوبی برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد بزرگ کشاورزی دارد.

رئیس انجمن اتماک در خصوص دستاورد های انجمن در حوزه کشاورزی و مکانیزاسیون طی سال جاری عنوان کرد: اعضای انجمن با تکیه بر همت فردی و اعتقاد به امنیت غذایی علیرغم تمام تحریم های بین المللی، مشکلات اقتصادی و بی توجهی برخی از ارکان های تصمیم گیرنده، اجازه نداد هیچ خللی در عرضه ماشینهای کشاورزی پدید آید و خاطر دولت و کشاورزان را از این بابت آسوده نگهداشته است و به عبارت دیگر کشاورز به هیچ عنوان مفهوم تحریم در بخش ماشین آلات کشاورزی و یا کمبود را احساس نکرده اند.

وی افزود: انجمن در حوزه تعادل بخشی و تنظیم میان عرضه و تقاضا در جهت حفظ حقوق کشاورزان به عنوان مصرف کننده پیشگام بوده و به شدت در تقابل با حوزه هایی است که در آن حق کشاورز اجحاف شده است.

مهندس نامی در ادامه گفت: انجمن تلاش می کند تا با ایجاد رقابت در میان تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی، به ایجاد فضای رقابتی سالم کمک کرده و در واقع تولید کنندگان را برای عرضه محصول با کیفیت و طراحی بهتر و همچنین دارای قیمتی رقابتی تر تشویق کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار میهن صنعت در رابطه با نقش انجمن اتماک و برنامه های آن برای شانزدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد عنوان کرد: انجمن به طور کامل از این نمایشگاه حمایت می کند و تمامی اعضا به صورت هماهنگ و سازمان یافته در این گردهمایی حضور دارند. تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی عضو انجمن، بیشترین سهم را در نمایشگاه داشته و حضوری پر رنگ دارند و انتظار می رود که حداقل دو همایش و نشست های هم اندیشی تولید کنندگان و حوزه های دولتی در صورت وجود شرایط مساعد در جریان نمایشگاه برگزار شود.

شانزدهمین نمایشگاه کشاورزی مشهد به همت شرکت نمايشگاه بين المللي مشهد و شركت نمایشگاهی رونق از 8 بهمن ماه سال 1399 فعالیت خودرا در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی مشهد آغاز خواهد کرد. این رویداد بزرگ کشاورزی ایران به مدت 4 روز و تا تاریخ 11 بهمن ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.