نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

توجه: بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و به تعویق افتادن نمایشگاه ها، اطلاعات دقیقی از تاریخ برگزاری نمایشگاه ها در دسترس نیست، ما همچنان از برگزارکنندگان محترم پیگیر هستیم و در صورت مشخص شدن تاریخ دقیق به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند.

راهنمای خدمات نمایشگاهی

راهنمای خدمات نمایشگاهی

راهنمای خدمات نمایشگاهی

وقتی به فکر یک غرفه در نمایشگاه می افتید حتما به دنبال پاسخی مناسب برای این سوال هستید که چه نوع ملزومات نمایشگاهی مورد نیاز است؟ و چگونه می توان غرفه نمایشگاهی را تجهیز کرد؟ این نوشتار به شما برای انتخاب و استفاده از خدمات نمایشگاهی کمک می کند همراه ما باشید.

امروزه نمایشگاه ها به یک روال عادی در روابط تجاری سازمان ها تبدیل شده اند و هرساله با حضور در رویدادهای متعدد، با ارئه های ایده های خلاق، طرح های گرافیکی جذاب در جنبه های مختلف نمایشگاه از جمله غرفه سازی ، کمپین های مشارکتی ویا استندهای تبلیغاتی، سعی در جذب بیشتر مخاطبین دارند.

عوامل متعددی در برگزاری نمايشگاه ها خدماتی را ارائه می نمايند يکی از اين عوامل که کمکهای شايانی به مشارکت کنندگان ارائه می نمايند ، شرکت هایی هستند که خدمات وسيعی در اختيار مشارکت کنندگان قرار می دهند ، از نيروهای خدماتی چون مترجم و ويا وسائل نقليه و کليه اقلام مورد نياز در دوره نمايشگاه همچون لوازم الکترونيکی و دکوراسيون های تکميلی که وسائلی چون يخچال و آبسردکن و وسائل مبلمان که ارائه به موقع اين خدمات به صورت بهينه بسيار مهم می باشد زيرا که با محدوديت زمانی اين خدمات می بايد چند ساعت قبل از افتتاح نمايشگاه در اختيار غرفه داران قرار گيرد و در طول دوره نمايشگاه نيز سرويس های مربوط به نگهداری بسیاری از اين وسائل می بايد در اختيار مصرف کنندگان قرار گيرد و پس از خاتمه نيز ظرف چند ساعت به سرعت جمع آوری و از محل منتقل گردد.

برای حضور قدرتمند و بدون دغدغه مشارکت کنندگان در نمایشگاه می توانند از خدمات نمایشگاهی شرکت های ازائه دهنده استفاده نمایند، خدمات ارائه شده از سوی این شرکت ها موارد زیادی را در بر می گیرد که در این نوشتار قصد داریم به اجمال بررسی آن بپردازیم و شرکت های ارائه دهنده این خدمات را معرفی نماییم.

راهنمای خدمات نمایشگاهی غرفه سازی

 غرفه سازی

 

غرفه سازی نمایشگاهی به معنای ایجاد یک فضای محدود فروشگاهی برای مدت زمان موقت است غرفه نمایشگاهی به منزله ویترینی است برای نمایش انواع فعالیتها و تکنیک های فروش به کلامی دیگر، غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است .

غرفه مجموعه ای از سازه های فیزیکی نیست بلکه واسطه بازاریابی یکپارچه ایست که از ویژگی های فیزیکی خود برای ایجاد فرصتهای فروش محصولات و خدمات استفاده میکند . غرفه تصویر روشنی از شرکت کننده است برای دامنه وسیعی از مخاطبان حاضر در نمایشگاه است.

نکات مهم در ساخت غرفه نمایشگاهی شامل جلوه نمایی کردن غرفه ، نمای مناسب ، کیفیت عالی ، استفاده از طراحی به روز و… است.

مراحل غرفه سازی در نمایشگاه: پس از اتمام (طراحی) , نوبت به ساخت و اجرای غرفه سازی نمایشگاهی است. غرفه سازی برای صاحبان کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر بهترین طرح ها خوب پیاده سازی نشوند، خود می تواند زیانهای اعتباری بالایی به دنبال داشته باشد و منجر به ضرر و زیان مالی نیز شود. غرفه سازی نمایشگاه نیز همانند طراحی دارای اصول متعددی است که سازنده می بایست آنها را رعایت کند.

البته در برخی موارد نیز فضای نمایشگاهی را با استفاده از سازه های نمایشگاهی تزئین و دکوراسیون می شوند که اصطلاحا به آن غرفه آرایی گفته می شود که می توان این نوع خدمات نمایشگاهی را به صورت اجاره ای نیز تهیه نمود. غرفه آرایی نمایشگاه نیز دارای مزایای خاص خود همانند هزینه کم بابت اجاره و قابلیت حمل و نقل آسان به شهرستان ها است.

باید توجه داشت که در مراحل غرفه سازی و در تولید سازه های نمایشگاه، تیم طراح می تواند مسئولیت کنترل کیفیت را بر عهده بگیرد. برای کنترل بهتر فرآیند تولید می توان با استفاده از برنامه های کنترل پروژه در کمترین زمان، مسیر بحرانی غرفه سازی را تعیین نمود و مشکلات احتمالی را پیش بینی نمود.

برای دریافت خدمات غرفه سازی می توانید به آدرس های ذیل مراجعه نمایید.

(شرکت کندوسازان آدرس بلوار فردوس شرق، شرکت گراف خیابان دیباجی جنوبی، شرکت متدکس خیابان شهید بهشتی)

خدمات نمایشگاهی

خدمات نمایشگاهی اجاره تجهیزات 

 

برگزاری نمایشگاه کار مشکلی است که تنها با برنامه ریزی دقیق و همکاری محقق می شود. برای اینکه بتوانید یک غرفه عالی در نمایشگاه داشته باشید و به بهترین شکال به تبلیغات برند خود بپردازید لازم است ابتدا براساس هدف خود از برگزاری نمایشگاه نیازهایتان را شناسایی کنید.

تجهیزات مورد استفاده در نمایشگاه قدم اول برای برنامه ریزی و شرکت در نمایشگاه است. اینکه چه وسایلی را احتیاج دارید و از این وسایل به چه صورتی می توانید استفاده کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری از وسایل و تجهیزات مورد استفاده در نمایشگاه ها و به خصوص برای غرفه سازی از قیمت بالایی برخوردار هستند، بنابراین پیشنهاد می شود از امکان اجاره تجهیزات نمایشگاهی استفاده کنید.

مراکز زیادی هستند که به اجاره تجهیزات مورد نیاز در نمایشگاه می پردازند، اما برای انتخاب آن ها دقت کنید چون سالم بودن وسایل و کیفیت خدمات ارائه شده مرکز انتخابی شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

این تجهیزات اجاره ای شامل وارد زیادی می شود که برخی از مهمترین آن ها شامل این موارد است:

سیستم صوتی، اسپیس، میز و صندلی، تلویزیون، سیستم صوتی میز و صندلی، کامپیوتر، لپ تاپ و تبلت، سرمایشی و گرمایشی، کانتر،پ اپ آپ و رول آپ، وسایل پذیرایی، ویترین و جاکاتالوگی، وسایل اداری نمایشگاه، کف سازی، غرفه تلویزیون شهری و ویدئو وال ویدیو پروژکتور
، نمایشگر لمسی و….

برای دریافت خدمات اجاره تجهیزات نمایشگاهی در تهران می توانید به آدرس های ذیل مراجعه نمایید.

(شرکت آرمان خیابان کوهسار، شرکت نوین رنتر تقاطع خیابان ولی عصر و فاطمی، شرکت اکتیران میدان ونک)

 

خدمات نمایشگاهی

پذیرایی و تشریفات نمایشگاهی 

 

نمایشگاه موقعیت مناسبی برای عقد قرارداد با شرکت‌های بزرگ و توسعه کسب و کار است و همچنین فرصتی است تا کمی با بزرگان صنعت در ارتباط بود.

به طور معمول در طول برگزاری یک رویداد مدیران ارشد از غرفه‌ها بازدید می‌کنند و کمی نیز در فضای نمایشگاه قدم می‌زنند، به همین دلیل می‌توان با آنها ارتباط برقرار و جلساتی را نیز برای گسترش همکاری برگزار کرد. اگر یک مهمان مهم و مدیر شرکتی بزرگ که قصد ارتباط برقرار کردن با آن را دارید به غرفه شما سر زد چه کاری باید انجام داد؟ پذیرایی کردن از یک مهمان ویژه در غرفه‌ای کوچک که ممکن است هزاران نفر نیز به آن سر بزنند کار سختی است و نیاز به هماهنگی‌های پیش از شروع نمایشگاه دارد.

قبل از آنکه کار نمایشگاه آغاز شود وظایف هرفرد را در هنگام پذیرایی از یک مهمان ویژه مشخص کنید تا با سردرگمی مواجه نشوید. کارشناسان اعتقاد دارند پذیرایی درست از یک مهمان که قصد عقد قرارداد یا تفاهمنامه را دارد می‌تواند در تصمیمات آینده وی تاثیر مستقیم داشته باشد.

افراد خدمات همیشه باید آماده پذیرایی و استفاده از دستگاههای قهوه ساز و اسپرسو ساز ، ارائه انواع نوشیدنی بر اساس مقتضیات فصل شامل چای و انواع دمنوش گیاهی ، انواع شربت ، بستنی ، قهوه ، نسکافه ، اسپرسو ، هات چاکلت و … باشد. ارائه کلیه ظروف تشریفاتی در انواع دائمی یا یکبار مصرف نیز شامل خدمات می باشد.

برای دریافت خدمات پذیرایی و تشریفات نمایشگاهی در تهران می توانید به آدرس های ذیل مراجعه نمایید.

(شرکت اکسپوآرت خیابان شهید بهشتی، شرکت ژیوار ولنجک)

 

خدمات نمایشگاهی

تامین نیروی انسانی

 

یکی از دغدغه های مهم کارفرمایان تامین نیروی نمایشگاهی است که جزو پکیج نمایشگاهی است که باید به نحو احسن اجرا شود . این نیروهای نمایشگاهی باید آموزش دیده باشند و بتوانند از اعتبار شرکت آبرومندانه دفاع کنند. چرا که 4 روز نمایشگاه و هزینه های زیاد و چشم به آینده برای کارفرما بسیار مهم است

امروزه شرکت های بزرگ برای استفاده بهینه از این فرصت از نیروهای آموزش دیده نمایشگاهی استفاده می کنند و استرس و دغدغه را از خود دور و تمام تمرکز خود را بجای درگیری با پرسنل شرکت ، بر روی قراردادهای بزرگ منعطف می کنند.

این نیروها شامل اینفورمیشن نمایشگاه ، غرفه دار نمایشگاه در پشت کانتر، مترجم نمایشگاه بین المللی ، مهماندار نمایشگاه، نیروی خدماتی برای نمایشگاه جهت نظافت، حمل و جابجایی بار، کمک و …، سمپلر نمایشگاه (معرفی محصول با دعوت به تست نمونه محصول با ارائه کاتالوگ و بروشور محصول)، پروموتر نمایشگاه برای پروموشن، رودشو نمایشگاهی (نمایش کاروانی یا نمایش در مسیر)، رویداد یا ایونت (Event) نمایشگاهی، مرچندایز نمایشگاه (طراحی و چیدمان محصولات)

پروموتر میدانی نمایشگاه، (خارج از غرفه به صورت سیار یا چرخشی جهت بازدید از سایر غرفه ها به عنوان نماینده شرکت برای مذاکره، تبلیغات، بازاریابی، ویزیتوری، تبادل اطلاعات طرفین از قبیل کاتالوگ و بروشور و کارت ویزیت و …  مذاکره با بازدیدکنندگان نمایشگاه)

فروشنده نمایشگاه با استفاده از انواع روش های پیشبرد فروش، بازاریاب نمایشگاه جهت بازاريابي و ماركتينگ نمایشگاهی، پرسشگر نمایشگاه (نظرسنجی نمایشگاهی) بارمن نمایشگاه جهت سرو بار گرم (قهوه، دمنوش، چای)، بار سرد (آبمیوه)، فینگرد فود، شیرینی و … دمومن نمایشگاه (جهت تست های پزشکی غیر مضر)،  سیلورمن/کالرمن/ردمن/گلدمن نمایشگاه،  شومن نمایشگاه، مجری مسابقه نمایشگاه، عروسک گردان نمایشگاه، دلقک نمایشگاه و نیروی دادزن نمایشگاه…

برای دریافت خدمات تامین نیروی انسانی نمایشگاهی در تهران می توانید به آدرس های ذیل مراجعه نمایید.

(شرکت آسیا همایش خیابان سعادت آباد، شرکت فروشراه خیابان کاجی آبادی)

 

هدایا خدمات نمایشگاهی

تبلیغات و هدایای  تبلیغاتی در نمایشگاه 

تبلیغات در نمایشگاه به عنوان یک تبلیغ تخصصی در تمام دنیا مطرح است و از این رو تخصص، دانش، تجربه و فرهنگ مناسب برای طراحی و اجرای این گونه از تبلیغات امری بسیار ضروری است. به همین منظور ضروری است که شرکت ها و کسب و کارها با رویکردی حرفه ای وارد نمایشگاه و تبلیغات در آن شوند تا بتوانند به هدف نهایی خود از حضور در نمایشگاه دست پیدا کنند.

تبلیغات بیرونی

تبلیغات بیرونی روش های تبلیغاتی محیطی چاپ بنر، ارسال دعوت نامه رسمی به مشتریان، استفاده از پوسترهای تبلیغاتی داخل نمایشگاه، از جمله تبلیغات داخلی می توان به پخش تراکت اشاره نمود پوسترهای باکیفیت پرینت شده در اندازه های متنوع برای استفاده در فضاهای بزرگ و کوچک، استفاده از استندهای رول آپ، چاپ و بکارگیری تراکت های رومیزی،  ارائه هدایای تبلیغاتی به مراجعه کنندگان

در هنگام برگزاری نمایشگاه عموما مراجعه کنندگان به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول کسانی هستند که صرفا برای آگاهی بیشتر و یا گذراندن وقت به نمایشگاه ها مراجعه می کنند و در نهایت با چند عدد پوستر و تراکت راهی منزل می شوند. دسته دوم افرادی هستند که از قبل مشتری محصولات و خدمات شما بوده اند و دسته سوم نیز افرادی هستند که با کمی پرس و جو و بازاریابی صحیح می توان آن ها را مشتری دائمی خود نمود.

در این میان لازم است برای حفظ مشتریان فعلی خود و تشویق آنان به ادامه همکاری با شما، از روش های تبلیغاتی دیگری استفاده نمایید که در این هنگام، ارائه هدایای تبلیغاتی از موثر ترین روش های بازاریابی می باشد. همچنین برای جذب مشتریان جدید نیز می توان متناسب با نوع کسب و کار خود از هدایای تبلیغاتی قابل استفاده برای عموم افراد استفاده نمایید و در هنگام مراجعه افراد به غرفه خود، از آنها بهره بگیرید.

شرکت های زیادی در بازار وجود دارند که کار تخصصی آن ها ارائه خدمات تبلیغات نمایشگاهی است. برای دریافت خدمات تبلیغات نمایشگاهی در تهران می توانید به آدرس های ذیل مراجعه نمایید.

(شرکت رسا نوین خیابان فاطمی، شرکت صدرا خیابان سعادت آباد)

خدمات نمایشگاهی طیف بزرگی از خدمات را شامل می شود که کاری تخصصی و زمان بر است بسیاری از شرکت ها به دلیل کمبود وقت و نداشتن نیروی انسانی کافی نیازمند استفاده از شرکت های ارائه دهنده خدمات نمایشگاهی می باشند، نشریه اقتصاد و نمایشگاه به عنوان نشریه تخصصی در امر نمایشگاه ها در کشور می تواند به شرکت هایی که متمایل به استفاده از خدمات نمایشگاهی هستند مشاوره رایگان دهد تا بتوانند به بهترین نحو ممکن در نمایشگاههای بین المللی حضور رسانند و برند خود را به دید عموم گذارند.

متخصصین ما در سایت نشریه اقتصاد و نمایشگاه آماده پاسخ دهی به سوالات کاربران هستند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *