EXHIBITIONS NEWS

نمایشگاه ها

12 هزار نوع تیغه فولادی می‌سازیم؛ برای تمام صنایع ایران

مجید دستوری، رییس هیات‌مدیره و مدیر‌عامل شرکت «تیغههای فولادی ایران»:

شرکت «تیغه های فولادی ایران» در سال ۱۳۴۴ خورشیدی در رشـته مـاشین سـازی و عملیـات حـرارتی با مدیریت زنده‌یاد حاج قاسم دستوری (پدر صنعت تیـغه‌سازی ایران) آغاز به کار نمود. در ابتدا فعالیت‌های شرکت محـدود به سـاخت دستگاه‌هـای ابتکاری، قالب‌های دقیق و حسـاس بود، ولی با توجه به استقبال مشتریان، فعالیت‌های شرکت منحصرا بر روی عملیات حــرارتی و ســـاخت تیغه متمرکز گردید. در حال حاضر شرکت تیغه‌های فولادی ایران با تولید انواع تیغه‌های فولادی برای تمامی صنـایع از جمله: آهن و فولاد، چوب، بسته‌بندی، لاستیک و پلاستیک، مواد غذایی، نساجی، کاغذ و کارتن و … با ظرفیت تولید بیش از ۱۵۰ تن در ســال، مشغول به فعــالیت می‌باشد. شرکت تیغه های فولادی ایران با مشارکت گسترده خود در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته بندی و ماشین‌آلات وابسته حرف‌های مهمی برای گفتن دارد. نشریه اقتصاد و نمایشگاه در خصوص چند و چون فعالیت‌های شرکت و موفقیت‌ها و دست‌آوردهای آن، گفت و گویی با مجید دستوری، رییس هیات‌مدیره و مدیر‌عامل توانمند و خلاق شرکت «تیغه های فولادی ایران» انجام داده است که می‌‌خوانید.

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در شرکت تحت مدیریت جنابعالی چه محصولات و خدماتی تولید و عرضه می‌شود؟

اینجانب مجید دستوری سومین فرزند شادروان حاج قاسم دستوری (پدر صنعت تیغه‌سازی در ایران) متولد 1347 در تهران می‌باشم. از سال 1362 به صورت حرفه‌ای در کنار مرحوم پدر مشغول به انجام فعالیت‌های فنی در ساخت تیغه‌های فولادی بوده و در تمام این ادوار (بیش از 36 سال)، ضمن انجام فعالیت‌های فنی در تولید و مسئولیت واحد عملیات حرارتی، در سمت‌های مختلف مدیریتی اعم از مدیریت تولید، مدیریت طراحی، ریاست هیئت مدیره و نیز مدیرعامل در شرکت تیغه‌های فولادی ایران مشغول به خدمت بوده‌ام.

شرکت تیغه‌های فولادی ایران، تولید کننده بیش از 12000 نوع تیغه‌های فولادی برای تمامی صنایع است.

جایگاه شرکت شما در این صنعت کجاست؟

شرکت تیغه‌های فولادی ایران از سال 1344 به عنوان اولین و بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع تیغه‌های فولادی برای تمامی صنایع در خاورمیانه و ایران، مطرح بوده است. تلاش مدیریت، کارمندان و کارگران این شرکت، همواره در جهت ارائه با کیفیت‌ترین محصولات به بازارهای داخلی و خارجی بوده است.

مهم‌ترین دستاورد شرکت شما تاکنون چه بوده است؟

ساخت بیش از 12000 نوع تیغه در طول 54 سال خدمت در امر تولید که در بسیاری از موارد منجر به انجام ابتکار و خلاقیت جدید در این عرصه بوده است.

آیا صادرات دارید؟ به چه کشورهایی؟

در سال‌های نه چندان دور این شرکت به عنوان صادرکننده نمونه استان گیلان نشان افتخار صادراتی دریافت نموده است، اما در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی حجم صادرات این شرکت نیز کاهش یافته است. با این حال همچنان صادرات به کشورهای اوراسیا، آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس ادامه دارد.

برای گسترش فعالیت‌های خود چه برنامه‌ و طرح‌های توسعه‌ای را در دست اقدام دارید؟

تولید چند محصول جدید در بخش صنایع کاغذ، کارتن، بسته‌بندی و نساجی در اولویت‌های جدید شرکت می باشد.

در خصوص مشتری مداری و خدمات پس از فروش شرکت توضیح می‌دهید؟

با توجه به اینکه در داخل کشور هیچ شرکتی با توانمندی و گستردگی شرکت تیغه ‌های فولادی ایران در تولید و خدمات انواع تیغه‌های فولادی وجود ندارد، بدیهی است بررسی مقایسه کیفیت تولیدات این شرکت با تولیدات خارجی قابل انجام است که در این خصوص نیز می‌توان گفت که ضمن داشتن کیفیت بالا و تضمین کیفیت تا تعویض تیغه، در دسترس بودن و ارائه قیمت‌های ارزان‌تر نسبت به رقبای خارجی از مهم‌ترین مزایای مشتری مداری این شرکت است.

با چه موانع و مشکلاتی در مسیر تولید و توسعه شرکت رو به رو هستید؟

اگر این مطالب به دست مسئولان می‌رسد، می‌خواهیم به تولید و تولیدکننده اهمیت بیشتری داده شود. در حال حاضر متأسفانه به دلیل ضعف سیستم دولتی اعم از قانون و مدیریت‌ها، تولیدکنندگان به جای آنکه دغدغه اصلی شان ارتقاء کیفیت باشد، بخش زیادی از وقت و انرژیشان صرف درگیری و رفع مشکلات با اداراتی مثل دارایی و تأمین اجتماعی می گردد و این یکی از بزرگ ترین مشکلات حال حاضر تولید در ایران است که ما نیز از آن مستثنی نیستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top