EXHINITION NEWS

نمایشگاه ها

نمایشگاه فرش دستباف | سی امین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران ۱۴۰۰

تاریخ برگزاری نمایشگاه فرش دستباف

صفحه تخصصی نمایشگاه فرش دستباف با همکاری مشترک مرکز ملی فرش و نشریه اقتصاد و نمایشگاه

در این صفحه می توانید اخبار مربوط به بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی فرش دستباف، اطلاعات برگزار کننده ،معرفی برندهای برتر و گفت و گو با مدیران این صنعت ، لیست شرکت کنندگان به همراه راهنمای جامع خدمات نمایشگاهی، غرفه سازی و تاریخچه نمایشگاه بین المللی فرش دستباف را مشاهده کنید.

برگزار کننده: مرکز ملی فرش

گاه شمار نمایشگاه بین الملی فرش

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه فرش دستباف

برگزار کننده نمایشگاه فرش دستباف

مرکز ملی فرش مجری برگزار کننده سی امین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف 1400

راه های تماس با مرکز ملی فرش:

لوگوی مرکز ملی فرش

ثبت نام در نمایشگاه فرش دستباف

جهت ثبت نام و دریافت هرگونه اطلاعات درباره نمایشگاه فرش دستباف لطفا از طریق این لینک وارد سایت رسمی برگزارکننده نمایشگاه گردید.

ثبت نام و درج مشخصات شرکت در سایت اخبار نمایشگاه

برای درج اطلاعات و مشخصات شرکت خود در لیست فعالان حوزه ی فعالیت تخصصی خود در سایت لطفا فرم ذیل را تکمیل کنید:

دسترسی سریع به صفحات مرتبط با نمایشگاه فرش دستباف

راهنما

اخبار نمایشگاه فرش دستباف

آرشیو اخبار >

فرش میراد

همه چیز درباره نمایشگاه فرش دستباف

نمایشگاه فرش دستباف تهران به عنوان نمایشگاه تخصصی عرضه فرش دستباف، یکی از مهمترین و بزرگترین رویداد هنر-صنعت فرش دستباف در دنیا محسوب می شود. مرکز ملی فرش ایران (Iran National Carpet Center) به عنوان متولی و برگزار کننده این رویداد مهم ، امکانات و تسهیلات ویژه ای برای حضور بازرگانان فعال در زمینه خرید و فروش فرش دستباف در خارج از کشور فراهم نموده است. در سال گذشته بازرگانانی از کشورهای آفریقای جنوبی، ژاپن، کرواسی، جمهوری چک، یونان، برزیل، هند، آلمان، دانمارک، صربستان، رومانی، اروگوئه، روسیه، آذربایجان، ازبکستان، امارات، چین، کویت، سوئد و… از این نمایشگاه بازدید و خرید نمودند.

مرکز ملی فرش ایران

بر اساس مصوبه شورای عالی اداری به شماره 5169/ 1901 مورخ 1382/01/20 همه امور مربوط به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت، هدایت و حمایت صنعت فرش دستباف، امور تحقیقاتی و پژوهشی مربوط به آن و تهیه ضوابط و الزامات فنی تولید و صادرات و اقدامات حمایتی مربوط به آن از کلیه دستگاه‌های دولتی جدا و در حوزه مرکزی وزارت بازرگانی با عنوان «مرکز ملی فرش ایران» تجمیع شد.

اهداف

حفظ و اعتلای مقام و جایگاه والای فرش دستباف ایران به عنوان یک میراث گرانقدر فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین المللی از طریق نظارت، هدایت و حمایت، تشکل‌های مختلف مردمی، هنرمندان، بافندگان، صادرکنندگان و همه دست اندرکاران در عرصه این صنعت و هنر ملی، حمایت از توسعه صادرات این محصول در سطح جهان و تلاش در جهت حفظ موقعیت اقتصادی و معرفی موثر این محصول با ارزش.

وظایف

1- برنامه‌ریزی، سیاستگذاری، هدایت، حمایت و نظارت به منظور:

الف ـ ساماندهی امور مربوط به تامین مواداولیه مرغوب تولید و تجارت فرش دستباف.

 ب ـ رقابت پذیری، ایجاد تقاضای جدید و ترویج فرهنگ سفارش پذیری برای فرش دستباف در بازارهای جهانی با حفظ اصالت‌های آن و پیشنهاد قوانین و مقررات تشویقی در این حوزه.

 ج ـ حفظ، احیا و ارتقای جنبه‌های هنری و فرهنگی فرش دستباف.

 2ـ انجام مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با هنر‌ـ صنعت فرش دستباف به منظور شناسایی مشکلات موجود و ارایه راه حل‌های مناسب در زمینه‌های مناسب در حوزه‌های مواداولیه، تولید و تجارت با بهره گیری از ظرفیت‌های موجود.

 3ـ سیاستگذاری، بسترسازی و نظارت براجرای برنامه‌های آموزشی فرش دستباف از طریق بهره‌مندی از مراکز آموزشی موجود و حمایت از تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل.

 4ـ شناخت نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدها درباره مسایل فنی‌، هنری، اجرایی اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی هنر ـ صنعت فرش دستباف ایران با تکیه بر رویکرد علمی و پژوهشی و اصالت‌های تاریخی و فرهنگی آن.

 5ـ بسترسازی و فراهم کردن زمینه‌های لازم جهت ایجاد، توسعه و تقویت تشکل‌های صنفی و مدنی در سطوح منطقه‌ای و ملی.

 6ـ تهیه و تدوین و پیشنهاد لوایح، مقررات و دستورالعمل‌های اجرایی مورد نیاز به منظر و بهبود و اصلاح وضعیت هنر ـ صنعت فرش دستباف.

7ـ حمایت از بافندگان، تولیدکنندگان، بازرگانان و نیروهای خلاق و نوآور در هنر ـ صنعت فرش دستباف.

 8ـ توسعه همه جانبه اطلاع رسانی تخصصی و کاربردی از طریق تهیه، تدوین و انتشار کتب، مقالات نشریات و بانک‌های اطلاعاتی با استفاده از فناوری اطلاعات.

9ـ برگزاری و یا مشارکت در نمایشگاه‌ها، مجامع ، جشنواره‌ها و همایش‌های علمی در داخل و خارج کشور و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای فعالیت بخش خصوصی در این عرصه.

10ـ انجام فعالیت‌های تبلیغاتی به منظور شناساندن ابعاد مختلف فرش دستباف با استفاده از رسانه‌های مختلف و بسترسازی به منظور فعال شدن بخش‌های خصوصی.

 11ـ برنامه‌ریزی و سیاستگذاری به منظور بازاریابی و توسعه بازارهای موجود در سطح بازارهای داخلی و خارجی برای فرش دستباف.

نگاهی به ادوار نمایشگاه فرش دستباف

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه بین المللی فرش دستباف صحبت کنیم.

نمایشگاه فرش دستباف تهران از ۲۸ مرداد الی ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ در شهر تهران کشور ایران برگزار گردید

بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران با اجرای شرکت سهامی فرش ایران سوم تا نهم شهریور ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
این نمایشگاه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و ۱۴ سفیر از کشور‌های مختلف در تهران افتتاح شد.

در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه، گلیم، جاجیم و تابلو فرش های مختلف عرضه شد. همچنین برگزاری چندین کارگاه علمی و آموزشی، رونمائی از برترین فرش های کشور، بافت زنده فرش و … برخی از برنامه های جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران بود.

در این نمایشگاه 670 شرکت تولیدی و صادراتی هنر صنعت فرش دستباف کشور حضور داشتند و فرش‌هایی فاخر و حتی عتیقه ایرانی در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 50 هزار متر مربع در 13 سالن نمایشگاهی  از  9 شهریورماه از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از اول تا هفتم شهریورماه 1396 برابر با 23 تا 29 آگوست 2017 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.
در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف ایران در اندازه های مختلف و قالی و قالیچه، گلیم و تابلو فرش های مختلف عرضه شد.

فرش دستباف ایران که محصولی هنری و اقتصادی محسوب می شود به 80 کشور از جمله المان و ایتالیا از قاره اروپا ، لبنان و کویت و قطر از خاورمیانه ، ژاپن و چین از شرق اسیا صادر می شود و همچنان نقش راهبری در بازارهای بین المللی دارد.

این نمایشگاه از 1 شهریور95 به مدت 7 روز برگزار شد. در بیست و پنجمین نمایشگاه  بیش از ۷۰۰ شرکت تولیدی و صادراتی هنر- صنعت فرش دستباف کشور حضور و مشارکت دارند و گنجینه‌ای از قالی های دستباف، مهم‌ترین کالای فاخر ایرانی و آثار کم نظیر بافندگان و هنرمندان ایرانی را به نمایش گذاشته شده است.

بیست و چهارمین نمایشگاه  از اول شهریور 94 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و تا هفتم شهریور ادامه داشت.

بیست و سومین  نمایشگاه  از اول شهریور 93 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت و تا هفتم شهریور ادامه داشت.

بیست و دومین نمایشگاه  از اول شهریور 92 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران  در مساحت 25300متر مربع با تعداد 573 غرفه و مجری برگزار کنندگی شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو  گشایش یافت و تا هفتم شهریور ادامه داشت.

بیست و یکیمن نمایشگاه  از اول شهریور 91 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران  در مساحت 23100 متر مربع با تعداد 583 غرفه و مجری برگزار کنندگی شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو  گشایش یافت و تا هفتم شهریور ادامه داشت.

مطالب پیشنهادی

فرش دستباف

راهنمای خرید فرش دستباف

چکیده: در این نوشته سعی کرده‌ایم ابتدا تعریفی از فرش دستباف ارائه بدهیم و سپس به ویژگیها و  دسته بندی این نوع فرش بر اساس طرح، اندازه و جنس بپردازیم. ویژگیهای مثبت را تقریبا در قیاس با فرش ماشینی ذکر کرده ایم و در نهایت به معرفی بورس فیزیکی و آنلاین جهت خرید فرش دستباف

Read More »
فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی

در این نوشته ابتدا فرش ماشینی را از لحاظ جنس، شانه و تراکم و ابعاد مورد بررسی قرار میدهیم و سپس نکاتی را جهت خرید فرش ماشینی ارائه میدهیم و درنهایت بهترین برندهای فرش ماشینی ایران وبهترین برندهای تولید کننده مواد اولیه در ایران را معرفی میکنیم. بازار سنتی و آنلاین را جهت خرید فرش

Read More »

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Scroll to Top