نمایشگاه ها

نمایشگاه اکسپو دبی 2020 | نمایشگاه اکسپو دبی سال ۱۴۰۰ (EXPO)

تاریخ برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی

صفحه تخصصی نمایشگاه اکسپو
در این صفحه می توانید اخبار مربوط به نمایشگاه اکسپو دبی 1400 ، اطلاعات برگزار کننده ،معرفی برندهای برتر و گفت و گو با مدیران این صنعت ، لیست شرکت کنندگان به همراه راهنمای جامع خدمات نمایشگاهی، غرفه سازی و تاریخچه نمایشگاه  اکسپو (EXPO) را  مشاهده کنید.

گاه شمار نمایشگاه اکسپو دبی 2020

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه اکسپو دبی 2020
پوستر نمایشگاه اکسپو

اخبار نمایشگاه اکسپو دبی 2020

آرشیو اخبار >

دسترسی سریع به صفحات مرتبط با نمایشگاه اکسپو دبی

ثبت نام و درج مشخصات شرکت در سایت اخبار نمایشگاه

برای درج اطلاعات و مشخصات شرکت خود در لیست فعالان حوزه ی فعالیت تخصصی خود در سایت لطفا فرم ذیل را تکمیل کنید:

همه چیز درباره نمایشگاه اکسپو (EXPO)

Expo برگرفته از واژه Exposition است و به نمایشگاه‌های گفته می‌شود، این رویداد جهانی به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای بشری پس از المپیک و جام جهانی هر 5 سال یکبار در یک کشور متفاوت برگزار می شود و امسال نیز  برای اولین بار این نمایشگاه بین المللی در خاورمیانه و منطقه شمال آفریقا به میزبانی دبی-امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین رویداد های کره زمین است و به آن المپیک ملل لقب داده اند مدت زمان اجرای این نمایشگاه شش ماه  طول خواهد کشیدفتر بین المللی نمایشگاهها (BIE)، سازمان بین المللی هماهنگ کننده برپایی اکسپوها می باشد. در حال حاضر ایران و 168 کشور عضو این سازمان می باشند .

تقویت روابط بین‌الملل در یک موضوع مشترک

به اشتراک گذاردن تجارب آموزنده و فرهنگی در یک موضوع جهانی

نمایش توانمندی‌ها، تاریخ، تمدن، آداب و رسوم یک کشور حول یک موضوع خاص

تقویت و حمایت از اکسپوها بعنوان آزمایشگاههای تجارب آتی

افزایش و ارتقا رشد تبادلات اقتصادی و بین‌المللی

ایجاد رونق اقتصادی و بازسازی شهر میزبان

ایجاد درآمد و ثروت برای کشورها مشارکت‌کننده

مراسم افتتاحیه

تم اکسپو (موضوع اصلی و فرعی)

تعداد کشورها و سازمان‌های بین المللی مشارکت کننده

مراسم روز ملی کشورها

برگزاری هفته‌های تخصصی

رخدادهای اختصاصی پاویون‌ها

مراسم اختتام

بعضی از بزرگترین اختراعات برای اولین بار در این نمایشگاه نمایش داده شده است. از قبیل تلگراف در ۱۸۵۱ لندن، مایشن تایپ در ۱۸۷۶ فیلادلفیا، و ماشین دیزل در سال ۱۹۰۰ پاریس، تلویزیون رنگی در نیویورک در سال ۱۹۶۴، فیلم IMAX در اوساکا در ۱۰۷۰ و … از مواردی می باشند که در نمایشگاه های اکسپو اختراع شده اند.

نگاهی به ادوار نمایشگاه اکسپو (EXPO)

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه اکسپو صحبت کنیم.

اولین نمایشگاه رسمی اکسپو در سال ۱۸۵۱ در کاخ کریستال برگزار شده است که به عنوان بزرگ ترین نمایشگاه آثار صنعت همه ملل شناخته شده بود و کشورمان ایران به دستور امیرکبیر نیز در آن حضور داشت. در این نمابشگاه بیش از ۱۰۰ هزار اختراع ناشی از انقلاب صنعتی رونمایی شد.

ایران علاوه بر اولین اکسپو برگزار شده در دیگر اکسپو ها مانند  1867 پاریس، اکسپوی 1873 وین، اکسپوی 1900 پاریس،اکسپوی 1967 مونترال، اکسپوی 1993 تائجون، اکسپوی 1998 لیسبون، اکسپوی 2000 هانوفر، اکسپوی 2005 آیچی، اکسپوی 2010 شانگهای و اکسپوی 2015 میلان حضور فعال داشته است.

آخرین نمایشگاه اکسپو، سال ۲۰۱۵ در میلان با تم ” تغذیه زمین، انرژی برای حیات ” برگزار شد و شامل اختراعاتی از قبیل درخت های سولار و آسانسورهایی که انرژی را ذخیره می کنند می باشد.

شهر دبی امارات میزبان رویداد اکسپو ۲۰۲۰ است که به دلیل شیوع کرونا یکسال به تعویق افتاد، اما همچنان با عنوان اکسپو ۲۰۲۰ امارات شناخته می‌شود؛ بیش از 192 کشور در سه زون “منطقه” مختلف (فرصت‌ها، تحرک و پایداری) در فضای ۴۳۸ هکتار کالا، خدمات، تمدن و فرهنگ خود را به نمایش خواهند گذاشت. 

پاویون ایران به مساحت 2014 متر در زون تحرک و در کنار کشورهای فرانسه و پرو قرار دارد، شعار پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی، ایران تمدن کهن و استوار تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها بوده و هدف استراتژیک آن جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای کشور است.

تسهیل روابط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با کشورهای حاضر در اکسپو شناساندن تمدن غنی ایران و همچنین توسعه فرصت‌های اقتصادی و تبادل تجربیات با سایر کشورها از جمله اهداف مهمی است که جمهوری اسلامی در اکسپو ۲۰۲۰ دنبال می‌کند.

مطالب پیشنهادی

انتشار دهید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram