نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

نمایشگاه تلکام | بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی

تاریخ برگزاری نمایشگاه تلکام

صفحه تخصصی نمایشگاه تلکام با همکاری مشترک شرکت پالار سامانه و نشریه اقتصاد و نمایشگاه

در این صفحه می توانید اخبار مربوط به بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی، اطلاعات برگزار کننده ،معرفی برندهای برتر و گفت و گو با مدیران این صنعت ، لیست شرکت کنندگان به همراه راهنمای جامع خدمات نمایشگاهی، غرفه سازی و تاریخچه نمایشگاه بین المللی  تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع رسانی تهران 99 را مشاهده کنید.

برگزار کننده: شرکت پالار سامانه

گاه شمار نمایشگاه بین المللی تلکام

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه تلکام

برگزار کننده نمایشگاه تلکام

 شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران مجری برگزار کننده بیستمین نمایشگاه بین المللی تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع رسانی

راه های تماس با شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران:

لوگوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران

ثبت نام در نمایشگاه تلکام

جهت ثبت نام در نمایشگاه بین المللی  صنایع مخابرات و اطلاع رسانی تهران  فرم زیر را تکمیل فرمایید .

موبین نت
ایرانیان نت
صنایع ارتباطی آوا
آریان

دسترسی سریع به صفحات مرتبط با نمایشگاه تلکام

راهنما

اخبار نمایشگاه تلکام

آرشیو اخبار >

گزارش تصویری نمایشگاه بین المللی تلکام

ادامه مطلب

روان ارتباط
پارس آنلاین
مخابرات

لیست شرکت کنندگان نمایشگاه تلکام

برای مشاهده لیست کامل به صفحه لیست شرکت کنندگان نمایشگاه  بین المللی تلکام مراجعه فرمایید.

همه چیز درباره نمایشگاه تلکام

با توجه به نقش پراهمیت و ارزنده ارتباطات و فناوری اطلاعات در عصر حاضر، و از سوی دیگر جایگاه ویژه ومهم برگزاری نمایشگاههای بین المللی در تبادل اطلاعات فنی-بازرگانی و آشنائی صاحبان صنایع و پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرین دستاوردهای صنعتی و فناوری روز جهان و همچنین بمنظور معرفی توان  توسعه و پتانسیل کشور در زمینه این صنعت برگزاری سالیانه نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و  اطلاع رسانی– ایران تله کام،  بصورت تخصصی بین المللی از سال 1379 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران توسط شرکت پالار سامانه،  با همکاری شرکت سهامی نمایشگاههای ج.ا.ایران و سازمان توسعه تجارت و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آغاز گردید و ادامه یافت.

منبع

شركت نمايشگاههاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران به عنوان يكي از مهمترين شركتهاي تجاري و اقتصادي ایران با بهره مندي از فضا، امكانات و تسهيلات نمايشگاهي منحصر به فرد و نیرو های متخصص، بستر و زمينه مناسبي را از طريق برپايي نمايشگاههاي تخصصي و بين المللي جهت تولیدکنندگان، بازرگانان داخلي و خارجي مهيا ساخته است تا علاوه بر عرضه و نمايش توانمنديها، مبادلات تجاري، سرمايه گذاريهاي مشترك و بين المللي خود را در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ایران توسعه بخشند .

تاريخچه

تاسیس شرکت نمایشگاههای بین المللی ایران به سال 1338 برمی گردد و پس از اختصاص اراضی نمایشگاه در مکان فعلی، در سال 1346 فعالیت ساخت سالنهای نمایشگاهی و اداری آغاز و در سال 1348 اولین نمایشگاه بین المللی خود را با نام نمایشگاه آسیایی به مدت 21 روز و با حضور 33 کشور برگزار نمود و پس از آن روند برگزاری نمایشگاهها توسعه مناسبی پیدا نمود و تهران را به عنوان یکی از زیباترین مراکز نمایشگاهی دنیا به جهانیان معرفی نمود .
شرکت نمایشگاهها در سال 1355 به عضويت اتحاديه نمايشگاههاي بين المللي UFI و اتحادیه جهانی نمایشگاهها BIE که مسئول برگزاری نمایشگاههای اکسپو جهان می باشد، در آمده است .

اهم وظایف شرکت نمايشگاههاي بين المللي جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل می باشد:
• برگزاری نمایشگاههای تخصصی، اختصاصی و بین المللی بازرگانی در داخل وخارج از ایران
• همکاری با اتحادیه های نمایشگاههای جهانی و قبول عضویت آنها و شرکت در سمینارها و کنفرانسهای مربوط و اقدام به تشکیل اینگونه مجامع با رعایت قوانین و مقررات در ایران
• نمایش و معرفی دستاوردها و تولیدات صنعتی، معدنی، کشاورزی و خدمات بازرگانی فنی و مهندسی کشور جمهوری اسلامی ایران از طریق برپایی و اداره مراکز و غرفه های نمایشگاهی در داخل و خارج از ایران

• مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در امور مربوط به وظایف شرکت اعم از وظایف جاری و یا تاسیس و یا مشارکت در تاسیس نمایشگاههای دائمی و موقت داخلی و خارجی از طریق سرمایه گذاری.

نگاهی به ادوار نمایشگاه تلکام

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی صحبت کنیم.

این دوره در سال 1390 در تاریخ 24لغایت 27 آبان ماه محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. تعداد ۱۷۰ شرکت داخلی و ۳۸ شرکت خارجی از ۱۱ کشور مختلف، حاضر  بودند تا محصولات و سرویس‌های جدید خود را به علاقه‌مندان معرفی نمایند.

در این دور از نمایشگاه 185 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 22 شرکت خارجی از هشت کشور جهان یعنی آلمان، انگلستان، ایتالیا، چین، سوئیس، کانادا، کره‌جنوبی و لهستان آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند؛ در این نمایشگاه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گروه شرکت‌های مخابرات ایران، اپراتورهای اول، دوم، سوم و چهارم، و شرکت‌ها گروه‌های بخش خصوصی حضور داشتند. علاوه بر شرکت‌های داخلی و خارجی، تعدادی از دانشگاه‌های صنعتی کشور، سایت‌های خبری مرتبط و نشریات وابسته به صنایع مخابرات نیز شرکت داشتند.
 همچنین کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی و تخصصی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و گروه مخابرات ایران در طول برپایی نمایشگاه برگزار ‌شد. تلکام 2012 در فضایی به مساحت 26 هزار و 500 متر مربع و همچنین فضای باز از 24 آبان تا 27 آبان پذیرای بازدیدکنندگان بود.

این دوره در تاریخ ۱۴ لغایت ۱۷ مهر ماه سال ۱۳۹۳ برگزار شد.

در تلکام 2014 حدود 45 تا 60 شرکت خارجی و بیش از 115 شرکت داخلی حضور داشتند.

در چهاردهمین دوره متجاوز از 200 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 60 شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنان از 12 کشور جهان آخرین دستاوردهای خود را در زمینه‎ی ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات به نمایش گزاشتند.

برگزاری شانزدهمین  دوره این نمایشگاه از تاریخ  4 تا 7 مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران بود.

ارتقاء دانش فناوری و تبادل اطلاعات روز در موضوعات نمایشگاه

  • معرفی آخرین دست آوردها و پیشرفت های کشورمان در زمینه های موضوعی نمایشگاه
  • افزایش سطح مبادلات تجاری کشور در جهت توسعه صادرات غیر نفتی کشور
  • آشنائی شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه با آخرین دست آوردهای علمی و پژوهشی
  • تشویق و ترغیب تولید کنندگان برای رقابت سالم و هدفمند در عرصه این صنعت
  • ایجاد فضا جهت ارتباط مستقیم تولید کنندگان و مصرف کنندگان

این نمایشگاه باحضور اپراتورهای فعال کشور و شرکت های مخابراتی و با حضور بیش از 212 شرکت داخلی و همچنین 80 شرکت خارجی از کشور های اسلواکی، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، تایوان، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، سنگاپور، سوئیس، صربستان، فرانسه، کرواسی، لهستان، لیتوانی، مالزی و هند در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

 

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی  تلکام با حضور ۲۲۰ شرکت و واحد تولیدی داخلی و ۹۵ شرکت خارجی از ۲۲ کشور و در فضایی بالغ بر ۳۰هزار متر مربع در تاریخ ۴ مهر ماه تا ۷ مهر ماه  برگزار شد.

شرکت‌های خارجی از کشورهای اسپانیا، اسلواکی، انگلستان، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، آلمان، جمهوری چک، چین، ژاپن، سوئد، فرانسه، فنلاند، قزاقستان، کانادا، کره جنوبی، کویت، لهستان، هلند، هند، ویتنام و یونان در نمایشگاه تلکام هفدهم حضور یافته‌ بودند که حضور شرکت‌های خارجی نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۷ ) به عنوان بزرگترین رویداد حوزه فناوریهای ارتباطی ۲۴ تا ۲۷ مهرماه 96 به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا می شود.

 نوزدهمین دوره از نمایشگاه تلکام  11 مهرماه 97 با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.

مایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی که به عنوان بزرگترین رویداد و گردهمایی حوزه مخابرات و ارتباطات کشور بشمار می‌آید، در این دوره با شعار “ارتباطی فراگیر“، با حضور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران با عنوان “گروه مخابرات ایران“، شرکت‌های سندیکای مخابرات ایران به همراه 130 شرکت از بخش خصوصی، 16 شرکت از بخش دولتی و 20 شرکت خارجی برگزار شد.

در کل 230 شرکت از واحد تولیدی داخلی و 24 شرکت خارجی یا نمایندگی آنها در 32 هزار مترمربع قرار گرفته‌اند و شرکت‌کنندگان خارجی از 5 کشور ایتالیا،‌ آلمان، چین، روسیه و لهستان در نمایشگاه تلکام حضور دارند.

 

این نمایشگاه در تاریخ 26 آذر تا 29 آذر 1398 در محل نمایشگاه های بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

 

مطالب پیشنهادی

انتشار دهید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top