نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

نمایشگاه الکامپ | بیست وهفتمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران ۱۴۰۰ (Elecomp)

تاریخ برگزاری نمایشگاه الکامپ

صفحه تخصصی نمایشگاه الکامپ با همکاری مشترک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و نشریه اقتصاد و نمایشگاه

در این صفحه می توانید اخبار مربوط به نمایشگاه بین المللی الکامپ 1400 ، اطلاعات برگزار کننده ،معرفی برندهای برتر و گفت و گو با مدیران این صنعت ، لیست شرکت کنندگان به همراه راهنمای جامع خدمات نمایشگاهی، غرفه سازی و تاریخچه نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران (Elecomp)  را مشاهده کنید.

برگزار کننده: سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور

گاه شمار نمایشگاه بین المللی الکامپ

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه الکامپ

برگزار کننده نمایشگاه الکامپ

شرکت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور مجری برگزار کننده بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران 1400

راه های تماس با سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور :

لوگوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

ثبت نام در نمایشگاه الکامپ

جهت ثبت نام در  بیست وهفتمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ، الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک تهران 1400 (Elecomp)  فرم زیر را تکمیل فرمایید .

عظیم کالا
ارزجو
آرتا مارکتینگ

دسترسی سریع به صفحات مرتبط با نمایشگاه الکامپ

راهنما

ابتکار
بهپرداخت

اخبار نمایشگاه الکامپ

آرشیو اخبار >

گزارش تصویری نمایشگاه بین المللی الکامپ 98

ادامه مطلب

مجتمع فنی

قائم مقام مدیرعامل مجتمع فنی تهران: تنها راه مدیریت مطلوب کشور، به خدمت گرفتن فناوری اطلاعات و ارتباطات است – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

مجتمع فنی تهران در سال 1358 با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق

ادامه »
تپسل

قائم مقام شرکت پگاه داده کاوان شریف (برند تپسل): تپسل با خدمات مطلوب 80 درصد بازار اپلیکیشن‌ها را قبضه کرده است – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

“تپسل” محصول شرکت پگاه داده‌کاوان شریف، یک شبکه‌ هوشمند تبلیغات دیجیتال است که در سال 94 کار خود را با ارائه‌ سرویس تبلیغات ویدئویی درون‌برنامه‌ای،

ادامه »
پردیس دیبااندیشان

 نایب رئیس هیات مدیره شرکت پردیس دیبااندیشان: قلب طرح‌های حساس ملی با خدمات و محصولات «پردیس دیبااندیشان» می‌تپد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت پردیس دیبااندیشان با ارائه محصولات و خدمات انحصاری یا کم سابقه در بازار کشور، در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از دو خدمت و محصول جدید

ادامه »
ایران کیش

پیمان طبری سرپرست شرکت کارت اعتباری ایران کیش: «ایران کیش» تمام نیازهای پرداخت را یک کاسه تامین می‌کند – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت کارت اعتباری ایران کیش به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت پرداخت از اعتبار و محبوبیت بسیاری برخوردار است. این شرکت که یکی از

ادامه »

لیست شرکت کنندگان نمایشگاه الکامپ

برای مشاهده لیست کامل به صفحه لیست شرکت کنندگان نمایشگاه بین المللی الکامپ مراجعه فرمایید.

تراشه ویرا
سبا

همه چیز درباره نمایشگاه الکامپ (Elecomp)

الکامپ (ELECOMP)، سرنام Electronics, Computer & E-Commerce نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است که هر سال در تهران و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در سال ۱۳۴۳ تاسیس شده، و از سال ۱۳۵۵ نیز به عضویت اتحادیه نمایشگاه‌های بین‌المللی ( UFI ) در آمده است. نمایشگاه الکامپ بزرگترین نمایشگاه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران است و پربازدید کننده‌ترین نمایشگاه تخصصی در میان بیش از ۵۰ نمایشگاه داخلی محسوب می شود. ( ویکی پدیا)

نمایشگاه الکامپ بزرگترین گردهمایی فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر در ایران می باشد.

این نمایشگاه که هر سال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می گردد؛ جایگاهی برای معرفی و عرضه محصولات و خدمات دست اندرکاران صنعت الکترونیک و کامپیوتر می باشد.

از آنجایی که کشور ایران چند سالی است در زمینه دولت الکترونیک و استفاده از فناوری تجارت الکترونیک پیشرفتها بسیاری داشته است هر ساله این نمایشگاه با رویکرد خاص استفاده از فناوری در زندگی نگاهی تازه به بازدیدکنندگان عرضه می نماید.

این نمایشگاه بهترین محل معرفی محصولات جدید فناوری و تکنولوژی در ایران است که زمانی را برای ملاقات و جلسات بین عرضه کنندگان و بازدید کنندگان از سر تا سر ایران تا حتی دیگر کشورها فراهم می نماید.

همان گونه که هر نمایشگاه با هدف معرفی و اشاعه فرهنگ یا دانش خاصی برگزار می گردد، نمایشگاه  الکامپ نیز هم در زمینه ارتقا فرهنگ تکنولوژی در زندگی روزانه افراد هم در ارتقا سطح دانش افراد موثر می باشد.

موضوعات نمایشگاه الکامپ

 • رسانه، سرگرمی
 • بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک و دولت الکترونیک
 • قطعات و تجهیزات موبایل،
 • آموزش و راهکاریابی
 • نرم افزار و سخت افزار
 • هوش مصنوعی
 • پایگاه داده و سیستم های هوشمند
 • دستگاه ها، ماشین آلات و تجهیزاتاداری
 • رباتیک
 • اینترنت
 • اپراتورها
 • امنیت، شبکه و ارتباطات
 • تجهیزات دیجیتال قابل حمل
 • تجهیزات سمعی بصری
 • آموزش و مشاوره

شرکت کنندگان ( غرفه داران) نمایشگاه الکامپ معمولا از میان اصناف زیر می باشند

تولید کننده های محصولات الکترونیک

 کامپیوتر و نیز عمده فروشان صنایع مربوطه

شرکت های خدمات کامپیوتری

تولید کننده های و فروشنده های کامپیوتر و خدمات مربوطه

شرکت های IT و متخصصین حوزه

دولت الکترونیک

ماشین های اداری

منبع

 

 

در اجرای ماده 12 قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و حمایت عملی از حقوق یادشده درآن، با تلاش بی وقفه‌ی دست‌اندرکاران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، جهت نظم بخشی و ساماندهی فعالیت های تجاری رایانه ای مجاز، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با هدف تنظیم گری مناسبات بخش خصوصی و دولت و مشارکت موثر در ساماندهی امور تجاری رایانه ای براساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزار (مصوب 1379/10/04 مجلس شورای اسلامی) و آیین نامه مصوب هیات وزیران (مصوب 1383/03/24) از تیرماه سال 1384 فعالیت خود را آغاز نمود و با ادغام انجمن شرکتهای انفورماتیک ایران به عنوان سازمانی مردم نهاد در چهارده سال گذشته در این زمینه فعال بوده است.

به منظور راه‌اندازی سازمان نظام صنفی رایانه ای، با تلاش هیات مدیره‌ی انجمن شرکت‌های انفورماتیک ایران و براساس ماموریت محوله از سوی هیات وزیران، دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی 14 استان کشور، مقدمات تشکیل نظام های صنفی رایانه ای استان ها فراهم و پس از برگزاری انتخابات دوره اول در تیر ماه 1384، تاکنون نظام صنفی رایانه ای در استان های تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمان، فارس، یزد، مازندران، گیلان، همدان، خراسان رضوی، گلستان، قم ، مرکزی، قزوین، سیستان و بلوچستان، زنجان، هرمزگان و کرمانشاه تشکیل شد و در استان های خوزستان، خراسان جنوبی و ایلام نیز در شرف تاسیس می باشد.
هر یک از سازمان‌های استانی با برگزاری مجمع و انتخاب هیات مدیره‌ای متشکل از 6 الی 25 نفر، با توجه به ظرفیت فناوری اطلاعات در هر استان، کار خود را آغاز نمود . در پی شکل‌گیری سازمان نظام صنفی رایانه ای در استان‌ها و برگزاری انتخابات شورای مرکزی ، رییس سازمان توسط رییس جمهور انتخاب و فعالیت رسمی سازمان آغاز گردید.
امروزه این سازمان تلاش دارد در جایگاه تنظیم گر مناسبات بخش خصوصی و دولت در حوزه فناوری اطلاعات ضمن دفاع از حیثیت و حقوق حرفه ای آحاد صنف، مشارکت در تصمیم سازی برای این حوزه و اشاعه آن به سطوح اجرایی، بازخورد لازم از محیط اجرا را جهت تصحیح مسیر به سطوح سیاست گذار و برنامه ریز منتقل نماید.

منبع

نگاهی به ادوار نمایشگاه الکامپ (Elecomp)

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه بین المللی الکامپ صحبت کنیم.

در این دوره از نمایشگاه امسال که از 27 تیر شروع شد و به مدت پنج روز تا 31 تیر ادامه داشت، 376 شرکت ثبت نام کرده‌ بودند که از این تعداد 339 شرکت داخلی و 37 شرکت خارجی بودند. شرکت های حاضر در این نمایشگاه در بخش های مختلفی مانند سخت افزار، نرم افزار، قطعات جانبی کامپیوتر، شبکه های اطلاع رسانی، خدمات پشتیبانی، شبکه داده و بسیاری موارد دیگر به ارایه محصولات خود پرداختند.

نمایشگاه‌های الکامپ و تلکام از در نهم آبان 96 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار  شد.

این نمایشگاه در 17 آبان 89 با شرکت حدود 450 شرکت مختلف در حوزه‌های متفاوت فن‌آوری اطلاعات در مساحتی بالغ بر حداقل 21 هزار متر مربع در این نمایشگاه حضور شروع شد.

ضور 10 الی 15 نماینده از برندهای شرکت‌های معتبر خارجی، حدود 100 نفر از فعالان IT کشورهای دیگر در نمایشگاه و همچنین حضور 3 خبرنگار خارجی برای پوشش خبری نمایشگاه از دیگر مزیت‌های اصلی این دوره به نسبت گذشته اعلام شده است.

 

هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ بدون حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و با حضور 571 شرکت داخلی و 57 شرکت خارجی در تاریخ 18 آذر ماه 90 برگزار شد.

هجدهمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) از تاریخ 19 الی 22 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ میزبان شرکتهای داخلی و خارجی در زمینه های الکترونیک،رایانه و تجارت الکترونیکی از 14 آذرماه سال 92 شروع به کار کرده و 17آذرماه به کار خود پایان داد.

بيستمين دوره الكامپ با شعار “همه چیز اینترنتی” در آذر ماه سال 1393 برگزار شد.

این دوره در سال 94 و به تاریخ23 تا 26 آذرماه با حضور 420 شرکت و 40 سازمان دولتی و 80 استارتاپ برگزار شد.

بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی  الکامپ به عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت فناوری اطلاعات کشور، از تاریخ 25 تا 28 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد .

این نمایشگاه با حضور محمود واعظی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات-، ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شورای عالی فضای مجازی- و سورنا ستاری -معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری- افتتاح شده بود.

الکامپ بیست و سوم در سالی برگزار شد که به نام سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” مزین شده بود. این نمایشگاه در 30 تیرماه 96 به مدت 4 روز در محل برگزاری نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه از تاریخ ششم تا نهم مرداد ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار گردید.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با حضور وزرای ارتباطات کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکیه در 27 تیر 98 شروع به کار کرد و به مدت 4 روز نمایشگاه برقرار بود.
این نمایشگاه با شعار «آینده
 بهتر» و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات،پنجشنبه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت.
 هیئت‌های مختلف از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان در این نمایشگاه حضور داشتند.

بیست و ششمین دوره نمایشگاه الکامپ تهران (Elecomp) در تاریخ ۲۸ الی ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ در شهر تهران کشور ایران برگزار  گردید.

مطالب پیشنهادی

انتشار دهید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top