نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

توجه: بدلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و به تعویق افتادن نمایشگاه ها، اطلاعات دقیقی از تاریخ برگزاری نمایشگاه ها در دسترس نیست، ما همچنان از برگزارکنندگان محترم پیگیر هستیم و در صورت مشخص شدن تاریخ دقیق به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند.

نمایشگاه شیرینی و شکلات | پوستر

نمایشگاه شیرینی و شکلات سال 99

در اینجا آخرین اخبار مربوط به نمایشگاه شیرینی و شکلات سال ۹۹ نمایشگاه بین المللی تهران و استانها ،تقویم و تاریخ برگزاری نمایشگاه در تهران و استانها و همچنین لیست مشارکت کنندگان و اطلاعات برگزار کننده آمده است .

گاه شمار نمایشگاه شیرین و شکلات

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

اخبار نمایشگاه شیرینی و شکلات

دکتر حسین زاده در افتتاحیه نمایشگاه شیرینی و شکلات مطرح کرد: صادرات شیرینی و شکلات ایران به ۸۰ کشور جهان – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی در حاشیه مراسم افتتاحیه در جمع خبرنگاران از صادرات انواع  شکلات و شیرینی ایران به 80 کشور جهان خبر

ادامه مطلب »
جمشید مغازه ای دبیر انجمن شیرینی و شکلات

کمبودی در عرضه شکلات نداریم؛ استمرار ثبات قیمت شکلات در بازار – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

دبیر انجمن بیســکویت، شــیرینی و شکلات گفت: علی رغم مشکلات تامین مــواد اولیه و صادرات، کمبودی در عرضه شکلات نداریم. جمشــید مغازه ای دبیر انجمن بیســکویت، شــیرینی و شکلات در

ادامه مطلب »
بستنی ظفر

یوسف جهانبخش مدیرعامل بستنی ظفر مطرح کرد: بستنی ظفر طعمی خوش برای 4 همسایه ایران – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

بســتنی ظفر فعالیت خود را در ســال ۱۳۵۷ با مدیریت آقای مظفر جهانبخش سفیدی در تهران با تولید انواع بستنی و بستنی زمستانی آغاز نمود . این شرکت، اولین تولید

ادامه مطلب »

دکتر حسین زاده در افتتاحیه نمایشگاه شیرینی و شکلات مطرح کرد: صادرات شیرینی و شکلات ایران به ۸۰ کشور جهان – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

دکتر بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی در حاشیه مراسم افتتاحیه در جمع خبرنگاران از صادرات انواع  شکلات و شیرینی ایران

ادامه »

نمایشگاه های پیش رو

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
پوستر نمایشگاه حمل و نقل ریلی
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

همه چیز درباره نمایشگاه شیرینی و شکلات

شیرینی و شکلات از محبوب‌ترین خوراکی‌ها در ایران و دنیا محسوب می‌شوند. علاوه بر این از نظر اقتصادی نیز تولید و صادرات شکلات، درآمدزایی زیادی برای کشور دارد.

 

شکلات در دنیا صنعتی پول‌ساز، شیرین و پرطرفدار است. براساس آمارهای بین‌المللی ارزش جهانی بازار شکلات در سال 2017 بیش از 103 میلیارد دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود با رشد میانگین سالانه 7 درصد، ارزش این بازار تا سال 2024 به 7 درصد برسد.  این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود رشد این صنعت در خاورمیانه تا سال 2024 کمتر از میانگین جهانی و حدود 6.7  درصد باشد و گردش مالی آن به 6.5 میلیارد دلار برسد.

برخی گزارش‌ها نیز می‌گویند مجمع ارزش صنعت شیرینی و شکلات و بیسکوییت در خاورمیانه حدود 10 میلیارد دلار است.

رشد قابل توجه صنعت شکلات و شیرینی در 10 تا 15 سال گذشته کاملا مشهود است و سال‌هاست که تولیدکنندگان کشورمان ضمن تامین نیاز داخلی بخشی از محصولات خود را سالانه روی ریل صادرات قرار می‌دهند.

خوشبختانه در یک دهه اخیر صنعت ماشین آلات مربوط به تولید بیسکویت، کیک، شیرینی، شکلات، آدامس و غیره در کشور دچار تحولات شگرفی شده است. از سوی دیگر شکلات سازی در زمره صنایع باکیفیت و مرغوب ایران قرار دارد که در سالیان گذشته به رشد و توسعه قابل توجهی دست یافته است.

از سوی دیگر بسته‌بندی تولیدات ایرانی به عنوان رکنی مهم و اثرگذار در ارتقای جذابیت کالای داخلی مطرح است و برخلاف بسیاری از عرصه‌ها که متاسفانه به موضوع بسته بندی به صورتی حرفه‌ای نگریسته نمی‌شود، در صنعت شکلات سازی تلاش شده به بسته بندی اقلام تولیدی توجه ویژه‌ای شود.

فضای رقابتی و تعدد و تکثر واحد‌ها و مراکز تولیدی شکلات باعث شده تا موضوع بسته بندی نیز در کنار کیفیت، در اولویت فعالان این عرصه قرار گیرد.

بیسکوییت‌ها و شکلات‌های ایرانی در سال‌های گذشته بازارهای خود را به طور مرتب توسعه داده است. براساس آمارها مجموع محصولات تولیدی صنعت شیرینی و شکلات ایران به 66 کشور جهان صادر می شود.

براساس آمار اتحادیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران حدود 800 میلیون دلار در سال صادرات دارد که در صورت حل مشکلات و موانع، این میزان قابل افزایش تا دو برابر است.

بنا بر گزارش های گمرک اصلی ترین مقاصد شیرینی و شکلات ایران، کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان هستند دیگر .کشورهای مقصد صادرات نان، شیرینی و شکلات ایرانی شامل نروژ، هلند، استرالیا، آلمان، اتریش، کانادا، مالزی، ژاپن، لهستان، جیبوتی، ارمنستان، روسیه، پاکستان، کویت، ساحل عاج، قطر، قرقیزستان، سوئیس، چین، بحرین، عراق، تاجیکستان، سومالی، یمن، امارات، افغانستان، بلاروس، نیجر، عمان و… هستند.

این نمایشگاه به عنوان بزرگترین و تنها نمایشگاه تخصصی شکلات و شیرینی در خاورمیانه است که به صورت کاملا تخصصی در سه بخش اصلی این صنعت اعم از محصولات تولید شده، مواد اولیه و ماشین آلات برگزار می گردد.، در این نمایشگاه آخرين دستاوردها و نوآوريهاي صنعت  شيريني و شكلات ايران در زمینه تولیدات داخلی و صادرات به نمایش گذاشته می شود.

نمایشگاه بین المللی شکلات و شیرینی در رتبه A، رویدادهای کشور قرار دارد که خود گویای قدرت و توانمندی این صنعت شیرین است.

این نمایشگاه فرصتی است تا تولیدکنندگان، مسوولان و علاقه‌مندان بتوانند در فضایی آرام و صنعتی به تبادل نظرات و تفاهم‌های تجاری برسند.

نمایشگاه شکلات باعث ایجاد تحول در دو دهه اخیر در این صنعت شده و این صنعت توانسته نیازهای داخلی و صادرات خارجی را با توانمندی پوشش دهد.

 این صنعت به مدد همین نمایشگاه توانسته در بازارهای منطقه حضوری موفق و رو به رشد داشته باشد اگر نمایشگاه شیرینی و شکلات به طور منظم برگزار نمی‌شد، فعالان و بازرگانان منطقه هرگز نمی‌توانستند از ظرفیت و توان‌مندی‌های ایران در حوزه تولید شیرینی و شکلات آگاه شوند

شکلات در نمایشگاه شیرینی و شکلات

11 دوره از 17 دوره برگزاری نمایشگاه با مجوز سازمان توسعه تجارت با مدیریت مستقیم انجمن شيريني و شكلات ايران برگزار شد و برگزاری دوره ها ی بعدی با نظارت انجمن توسط شرکت ماندگار تجارت شیرین شده است .

نگاهی به ادوار نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

در اینجا می خواهیم درباره ادوار نمایشگاه شیرینی و شکلات صحبت کنیم با این توضیح که اولين دوره نمايشگاه در سال 1381 در فضائي به وسعت 5000 متر مربع در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي ايران برگزار شد.

یازدهمین دوره از نمایشگاه  شیرینی و شکلات تهران در فضایی به مساحت 22 هزار متر مربع و با مشارکت210 شرکت داخلی و 28 شرکت خارجی از 11 کشور جهان در شهریور 91 برگزار شد.

یازدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران

 

یازدهمین دوره از نمایشگاه بین المللی شیرینی تهران در فضایی به مساحت 22 هزار متر مربع و با مشارکت210 شرکت داخلی و 28 شرکت خارجی از 11 کشور جهان در شهریور 91 برگزار شد.

یازدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران

 

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی  با شرکت 295 شركت داخلی و 55 شركت خارجی از كشورهای ژاپن، چین، آذربایجان، اوكراین، تركیه، روسیه، اتریش، هند، مالزی، آمریكا، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، سوئد، هلند، دانمارك، انگلستان، لهستان و فرانسه در فضایی بالغ بر 30 هزار مترمربع كه نسبت به دوره گذشته نمایشگاه 35 درصد رشد یافته در شهریور 93 برگزار شد .

سیزدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی شکلات ایران با مشارکت ۳۵۰ شرکت داخلی و ۳۲ شرکت خارجی از ۱۵ کشور جهان از جمله آلمان، اتریش، اسپانیا، اوکراین، امارات متحده عربی، انگلستان، ایتالیا، ترکیه، چین، ژاپن، فرانسه، کلمبیا، لهستان، مالزی و هندوستان شهریورماه 94 برگزار شد.

چهاردهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی  ایران در فضایی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع و با حضور ۵۶۰ شرکت داخلی و بین المللی در شهریور 95 برگزار شد.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات با حضور 338شرکت داخلی و 68 شرکت خارجی از 5 کشور آلمان، اسپانیا، امارات، اتریش و ترکیه در شهریور 96 برگزار شد.

فضایی این دوره به نمایشگاه حدود 37 هزار متر مربع بود و در مجموعه سالن‌های غربی و همچنین فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد که از این میان 18191 متر مربع فضای مفید سرپوشیده داخلی و 1508 مترمربع فضای مفید سرپوشیده خارجی است.

در این دوره بحث واگذاری غرفه‌ها با تعرفه ارزی و نوسان نرخ ارز و یورو که گاهی تا ششصد تومان هم دچار نوسان بوده، بر حضور مشارکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه تاثیر گذاشته است.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

هفدهمین نمایشگاه در شهریور 97 با با حضور مهندس عباس قبادی عضو هیات مدیره و سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران به عنوان میزبان‌، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران‌، رحمانی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن و تجارت و خسرو تاج معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و هیات همراه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات تهران با مشارکت 280 شرکت داخلی  و ۱۱ شرکت خارجی از کشورهای یونان، ترکیه، اسپانیا، فرانسه، دانمارک، روسیه و هلند در فضایی بالغ بر ۳۰هزار مترمربع و در ۷ سالن از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ شهریور ۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد..

هفدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی تهران با مشارکت 280 شرکت داخلی  و ۱۱ شرکت خارجی از کشورهای یونان، ترکیه، اسپانیا، فرانسه، دانمارک، روسیه و هلند در فضایی بالغ بر ۳۰هزار مترمربع و در ۷ سالن از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ شهریور ۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد..

هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

نوزدهمین نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران از تاریخ 12 تا 15 شهریور توسط شرکت ماندگار تجارت شیرین در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

مطالب پیشنهادی