نمایشگاه ها

«شرکت الیاف زاگرس پیمان» پیشتاز چاپ و طراحی های جدید در صنعت نساجی و فرش

هادی صرافیان مدیر عامل «شرکت الیاف زاگرس پیمان»: «شرکت الیاف زاگرس پیمان» پیشتاز چاپ و طراحی های جدید در صنعت نساجی و فرش

فعالیت شرکت الیاف زاگرس پیمان در زمینه تولید محصولات نساجی شامل الیاف پلی استر، انواع لایه‌ ی نمدی، ژئو تکستایل، بافت، ولور خصوصا محصولات صنعت چاپ است که ازجمله صنایع مدرن روز دنیا در صنعت نساجی به شمار می رود.
در حاشیه نمایشگاه صنعت فرش با هادی صرافیان مدیرعامل شرکت الیاف زاگرس پیمان گفت وگویی انجام داده ایم:
ویژگی و شاخص و دستاورد شرکت الیاف زاگرس پیمان چیست و از چه نوع فناوری و ماشین آلاتی در تولید محصولات خود بهره می برید؟
در عرصه تولید از مدرنترین ماشین آلات اروپایی روز دنیا بهره گرفته ایم واز به روز ترین دانش فنی استفاده می کنیم. حدود نیم قرن تجربه در تولید داریم و علاوه بر توان افراد با تجربه از نیروی متخصصین و مهندسین جوان بهره می گیریم .
این نوع استفاده از آخرین دانش فنی، ماشین آلات، استانداردها و تخصص روزجهان و استفاده از افراد با استعداد و اهل تحقیق و پژوهش موجب شده که شرکت درتولید محصولات نساجی خصوصا صنعت جدید چاپ و طراحی پیشتاز بوده و بسیار موفق عمل کند.
در سال های اخیر دستاوردهای تولید و تنوع محصول شرکت چگونه بوده و برای نمایشگاه امسال از چه محصولاتی رونمایی می کنید؟
در یکسال اخیر در توسعه فعالیت های خود به تولید لابه های نمد ژئو تکسابل وموکت های تافتینگ با مواد اولیه با کیفیت و بهترین نخ فریز و کیبل و هیت ست برنامه ریزی کرده ایم. این شرکت همچنین در تولید موکت تافتینگ و طراحی و چاپ فرش کلاریس موفق بوده است .
در نمایشگاه بین المللی تهران نیز از فرش های کلاریس با برند صرافیان و طرح های جدید موکت تافتینگ و موکت های چاپی رونمایی می کند .
برای جلب رضایت مشتری و بهبود کیفیت، چه استانداردها و نکاتی را مورد توجه قرار می دهید؟
در زمینه مشتری مداری علاوه بر رعایت استانداردهای موجود، طراحی و تولید به سفارش مشتری را داریم که از امتیازات و شاخص های ویژه این شرکت است. به عبارت دیگر، علاوه بر رضایت مشتری خشنودی مشتری و جلب رضایت و سلیقه مشتری نیز اهمیت دارد و سعی می شود که در طراحی و تولید نیز به نظر مشتری توجه و نظر او اعمال شود و در نتیجه تنوع تولید نیز به تعداد مشتریان قابل گسترش است.
وضعیت اشتغال و تولید شرکت در شرایط چند سال اخیر چگونه بوده و آیا کرونا و تحریم شرکت را دچار چالش کرده است؟
علاوه بر مشکلات عمومی که همه شرکت ها دارند، ما در زمینه اشتغال زایی با وجود وضعیت تحریم ها و تورم و کرونا با حفظ اشتغال توانسته ایم به جلو برویم و برای دریافت و رسیدن به صنعت سبز حرکت ها و دستاوردهای موفقی داشته ایم.
آیا چشم انداز صنعت فرش را رو به بهبود ارزیابی می کنید؟
وضعیت صنعت فرش با توجه به سوابق درخشان ایرانیان در این صنعت و پشتکار و حضور کارآفرینان توانمند و با اقتدار در این صنعت با موفقیت و پیشرفت بیشتری مواجه خواهد شد.
توصیه این شرکت برای موفقیت کار آفرینان در ورود به صنعت نساجی و فرش چیست؟
استفاده از ظرفیت و امکانات موجود و کارخانه ها و ماشین آلات موجود در کشور و تامین از منابع مالی شخصی توصیه و همچنین عدم دریافت تسهیلات بانکی و تسویه حساب بدهی های بانکی توصیه می گردد تا با سود حداقل نساجی امکان پایداری این صنعت فراهم گردد.
نمایشگاه امسال را چگونه ارزیابی می کنید؟
نمایشگاه فرش 1400 با توجه به قدمت و برگزاری همه ساله و منظم این نمایشگاه می تواند بستر و فضایی برای حمایت عملیاتی و واقعی از اشتغال و تولید و ایجاد زمینه ارائه محصولات و توسعه فروش و صادرات محصولات نساجی باشد.
شرکت الیاف زاگرس پیمان نهایت سپاسگزاری و قدردانی صمیمانه خود را از حامیان صنعت و اشتغال و تولید و صادرات اعلام می کند و از حمایت بی دریغ برگزار کنند گان نمایشگاه سپاسگزاریم و آرزوی موفقیت و سربلندی همه مدیران و مسئولین محترم نمایشگاه بین‌المللی را داریم که همه ساله در برگزاری آن تلاش بسیار دارند، و به ویژه برای سال 1400 تلاش بسیار داشته اند تا در شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.