نمایشگاه ها

سپیده تبریزی مدیر عامل شرکت سرامیک کوثر: تولید 4500 قطعه سرامیکی در شرکت« سرامیک کوثر»

شرکت سرامیک کوثر یکی از تولید کنندگان پیشرو در صنعت قطعات سرامیکی برای صنایع مختلف در کشور است و در صنعت نساجی بالغ بر ۴ هزار و 500 قطعه سرامیکی تولید می کند. ناظرها و راهنمای نخ که به دو صورت پولیش و لعاب‌دار، بسته به سفارش مشتری و بر اساس دستگاه مورد استفاده آن ها از جمله قطعاتی است که در شرکت سرامیک کوثر تولید می شود.
سپیده تبریزی مدیر عامل شرکت سرامیک کوثر در گفت و گو با نشریه اقتصاد و نمایشگاه به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت نساجی تصریح کرد: کیفیت محصول برای ما شرکت ما یک اصل اساسی است. بر این اساس شرکت سرامیک کوثر در زمینه مشتری مداری اقدامات زیادی انجام داده است و توجه به خواسته ها و نظرات مشتریان خود را در راس فعالیت های خود قرار داده است.
مدیر عامل شرکت سرامیک کوثر با اشاره به تاریخچه فعالیت این شرکت اظهار داشت: حدود چهل سال پیش پدرم، اصغر سلام تبریزی به همراه برادر خود این شرکت را در تهران بنیان نهاد، پس از فوت برادرشان با جدا کردن کسب و کار خود کارخانه را از نو در شهر میبد راه اندازی کردند، شرکت سرامیک کوثر سرامیک هایی که در صنعت نساجی، صنعت برق، صنعت تاسیسات و … به کار می‌روند را تولید می کند.
وی افزود: شرکت ما تولید کننده قطعات سرامیکی برای صنایعی است که سرامیک را به عنوان یکی از مواد مورد استفاده‌ قرار می‌دهند. به عنوان مثال برای صنعت نساجی که سرامیک یکی از پر کاربردترین قطعات مورد استفاده آن ها است، حدود ۴ هزار و 500 قطعه سرامیکی تولید می‌کنیم که طبق درخواست مشتری روزانه به این تعداد اضافه می‌شود. ناظرهای نخ، راهنمای نخ که به دو صورت پولیش و لعاب‌دار، بسته به سفارش مشتری و بر اساس دستگاه مورد استفاده آن ها، نمونه ای از قطعاتی است که شرکت سرامیک کوثر تولید می کند.
مدیرعامل شرکت سرامیک کوثر با اشاره به چالش های پیش روی شرکت تحت مدیریت خود اظهار داشت: اخیرا به علت مشکلات ارزی، شتری‌های زیادی نسبت به سال‌های پیش به ما مراجعه می‌کنند. این موضوع از جهتی برای ما خوب تلقی می‌شود ولی از جهت تهیه‌ی مواد اولیه با کمبود مواجه هستیم.
وی با اشاره به حفظ نیروهای با تجربه شرکت سرامیک کوثر خاطرنشان ساخت: از زمان فوت پدرم که حدود شش سال می‌گذرد من مدیر عامل شرکت شدم؛ در این مدت تلاش شده است نیروهای باتجربه و متخصص شرکت را حفظ نماییم. عمده نیروهای فعال در شرکت سرامیک کوثر جزو نیروهایی هستند که قبل از مدیریت من مشغول به فعالیت بودند. ما سعی می کنیم از نیروهای متخصص و جوان نیز استفاده نماییم. با قطعیت می توان گفت شرکت سرامیک کوثر از لحاظ نیروی انسانی دچار کمبود یا مشکل خاصی نیست.
سپیده تبریزی با بیان اینکه مشکل اصلی ما کمبود مواد اولیه است؛ عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که سال گذشته با آن روبرو شدیم در مواجه با همین مورد بود، مواد اولیه خارجی اصلاً در ایران یافت نمی شد و مواد ایرانی هم برای کار ما چندان مناسب نبود در نتیجه برای تهیه مواد اولیه سختی زیادی متحمل شدیم و در نهایت مواد اولیه را قیمت بسیار بالا تهیه کردیم.
وی در پایان با تاکید بر اصل مشتری مداری، در این رابطه به خبرنگار ما گفت: کیفیت محصول برای ما مهم‌ترین مساله است و هدف ما رفع نیاز مشتری است. این موضوع برای من خیلی مهم است که مشتری راضی باشد و یکی از افتخارات شرکت ما است. گاهی اوقات مشتری قطعه‌ای می‌خواسته ولی امکانات تولیدش را نداشتم اما از راه‌های دیگر قطعه را را فراهم کردیم که در مواقعی حتی از قطعه سفارش داده شده نیز بهتر بوده است. فکر می‌کنم این قطعاتی که شرکت ما جایگزین کرده در هیچ جایی از دنیا نتوان پیدا کرد.