نمایشگاه ها

الکترونیک افزار آزما

شرکت الکترونیک افزارآزما در سال 1359 توسط عده ای از فارغ التحصیلان دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف با هدف پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی در جهت خودکفایی صنعتی و آموزشی کشور تاسیس گردید و طی چهل و دو سال با انجام تحقیقات ، طراحی و تولید انواع دستگاههای آزمایشگاهی و اندازه گیری مورد نیاز دانشگاهها و مراکز آموزش مهندسی و فنی حرفه ای کشور ، شرکت مخابرات و وزارت نیرو موفق به رفع بخشی از نیاز کشور به عنوان یک شرکت دانش بنیان گردید.

الکترونیک افزار آزما

کنتور دیجیتال

کنتور هوشمند

تجهیزات جانبی

درباره شرکت الکترونیک افزار آزما

شرکت الکترونیک افزار آزما از سال 1380 وارد عرصه طراحی و تولید انواع کنتورهای دیجیتال پیشرفته برق گردید و با احداث کارخانه و خرید ماشین آلات با سرمایه گذاری بیش از هشت هزار میلیارد ریال در حال حاضر موفق به ایجاد اشتغال مستقیم 600 نفر و غیر مستقیم 500 نفر و ظرفیت تولید 6 میلیون کنتور در سال گردیده است. تمام مراحل طراحی و ساخت قطعات فلزی و پلاستیکی ، مدارات الکترونیک ، سخت افزارها و نرم افزارها توسط واحدهای تحقیق و توسعه و تولید شرکت در محل کارخانه افزارآزما انجام می گیرد. تا کنون بیش از 13 میلیون انواع کنتور برق از محصولات تولیدی این شرکت در ایران و سایر کشورها نصب شده اند.

الکترونیک افزارآزما با هدف دستیابی به کیفیت بهتر و استانداردهای جهانی موفق به دریافت گواهی نامه از شرکت KEMA هلند، شورای ارزیابی و گواهی کیفیت کالا از شرکت توانیر، تاییدیه DLMS و گواهی نامه های ISO9001:2015 (استاندارد مدیریت کیفیت)، ISO14001:2015 (مدیریت زیست محیطی) و ISO45001:2018 (مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) شده است.

شرکت دانش بنیان افزار آزما طی چهل و دوسال فعالیت خود در جهت اقتصاد مقاومتی حرکت نموده و با طراحی و انجام تحقیقات و بومی سازی تکنولوژی دستگاههای آموزشی، اندازه گیری برق و الکترونیک ، کنتورهای دیجیتال پیشرفته و کنتورهای هوشمند و همچنین با ایجاد خطوط مختلف تولید و گسترش کارخانه در جهت ایجاد اشتغال و قطع وابستگی به خارج از کشور و صرفه جویی ارزی و ایجاد تکنولوژی در داخل کشور به اقتصاد مقاومتی عمل و اقدام نموده است.

صادرات این شرکت از سال 1395 آغاز و تاکنون تعداد زیادی از کنتورهای تولیدی این شرکت در کشورهای افغانستان و عراق نصب گردیده است. در همین راستا در روز ملی صادرات (سال 1396 ) ، این شرکت موفق به دریافت لوح و تندیس ” صادر کننده نمونه ملی ” از دستان معاون اول رئیس جمهوری گردید از دیگر عناوین کسب شده در زمینه صادرات دریافت لوح و تندیس صادر کننده برگزیده استان البرز ( سال 1398 ) می باشد . همچنین طی دو سال پیاپی ( 1398 و 1399 ) در سالروز بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن، به عنوان ” واحد برتر صنایع برق و الکترونیک کشور “انتخاب و تندیس طلایی روز ملی صنعت و معدن را دریافت نمود.

این شرکت دانش بنیان امیدوار است با یاری خدواند و همت و کوشش پرسنل متعهد ، نخبه و پرتلاش خود و حمایت و کمک مسئولین محترم کشور بتواند گامهای بلندتری در جهت خدمت به ملت و میهن اسلامی برداشته و با عنایت به سال جهش تولید با توسعه تولیدات و کارخانه و صدور به بازارهای جهانی نسبت به پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه و بومی سازی تکنولوژی های جهانی و دانش فنی بومی و ایجاد اشتغال بیشتر و کسب ارزآوری و صرفه جویی ارزی اقدام و انجام وظیفه نماید.

گفتگو با جمشید بردبار مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت الکترونیک افزار آزما

جمشید بردبار هستم متولد سال ۱۳۳۳در شهر اصفهان و فارغ التحصیل در مقطع لیسانس از دانشگاه صنعتی شریف در رشته برق- گرایش الکترونیک در سال ۱۳۵۸ و از سال ۱۳۵۹ در سمت مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت الکترونیک افزارآزما مشغول به فعالیت هستیم.
عضویت در هیئت مدیره بنیاد شریف وابسته به دانشگاه صنعتی شریف، عضو هیئت مدیره سندیکای صنعت برق ایران ، رئیس کمیته سازندگان سندیکای صنعت برق، عضو هيئت مديره شركت آزمايشگاههاي صنايع برق، عضو هيئت مديره انجمن مكاترونيك ايران، عضو هيئت مديره شركت خدمات شهر صنعتي هشتگرد ، عضو هيات بازنويسي كتاب هاي درسي وزارت آموزش و پرورش در بخش آموزش فني وحرفه اي كشور، مشارکت در بازنویسی و اصلاح سیلابس های درسی مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت کار و عضویت در بیش از ۲۵ کمیته و انجمن علمی و بازرگانی از جمله سوابق من در این صنعت محسوب می شود.

مدیریت ، برنامه ریزی و ایجاد بستر مناسب به منظور طراحی ، ساخت و تولید انواع دستگاههای اندازه گیری الکترونیکی پیشرفته با راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه ، بازاریابی و توسعه صادرات ، فروش ، بازرگانی، خدمات پس از فروش، مالی و تدارکات، احداث انواع خطوط تولید پیشرفته و مدرن با مساحت ۱۵،۰۰۰ متر مربع، مدیریت ، برنامه ریزی و ایجاد بستر مناسب به منظور طراحی ، ساخت و تولید انواع دستگاههای اندازه گیری الکترونیکی پیشرفته با راه اندازی واحدهای تحقیق و توسعه ، بازاریابی و توسعه صادرات ، فروش ، بازرگانی، خدمات پس از فروش، مالی و تدارکات ، مدیریت منابع و بومی سازی فناوری طراحی و ساخت انواع کنتورهای پیشرفته و هوشمند برق مطابق با استاندادرها و نیازهای روز دنیا از جمله مهمترین فعالیت های شرکت الکترونیک افزارآزما است.

شرکت الکترونیک افزارآزما در سال ۱۳۵۹ توسط عده ای از فارغ التحصیلان دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف با هدف پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی در جهت خودکفایی صنعتی و آموزشی کشور تاسیس گردید و طی چهار دهه با انجام تحقیقات ، طراحی و تولید انواع دستگاههای آزمایشگاهی و اندازه گیری مورد نیاز دانشگاهها و مراکز آموزش مهندسی و فنی حرفه ای کشور ، شرکت مخابرات و وزارت نیرو موفق به رفع بخشی از نیاز کشور به عنوان یک شرکت دانش بنیان گردید.
این شرکت از سال ۱۳۸۰ وارد عرصه طراحی و تولید انواع کنتورهای دیجیتال پیشرفته برق گردید و با احداث کارخانه و خرید ماشین آلات با سرمایه گذاری بیش از هشتصد میلیارد تومان در حال حاضر موفق به ایجاد اشتغال مستقیم ۶۰۰ نفر و غیر مستقیم ۵۰۰ نفر و ظرفیت تولید ۶،۰۰۰،۰۰۰ کنتور در سال گردیده است. تمام مراحل طراحی قالبهای فلزی و پلاستیکی ، مدارات الکترونیک ، سخت افزارها و نرم افزارها در بخش تحقیقات این شرکت دانش بنیان صورت پذیرفته و تولید قطعات فلزی ، پلاستیکی ، مدار چاپی و مونتاژ آنها و همچنین مراحل تست مختلف قطعات ساخته شده و در نهایت محصول نهایی در محل کارخانه افزارآزما انجام می گیرد.

دریافت نشان و لوح تندیس از پنجمین جشنواره امین الضرب بعنوان “ کارآفرین نمونه بخش خصوصی “ و انتخاب به عنوان “ مهندس برجسته صنعت برق و الکترونیک کشور “ در شانزدهمین دوره تجلیل از مهندسان برجسته کشور در سال ۱۳۹۹ .

الکترونیک افزارآزما با هدف دستیابی به کیفیت بهتر و استانداردهای جهانی موفق به دریافت گواهی نامه از شرکت KEMA هلند، شورای ارزیابی و گواهی کیفیت کالا از شرکت توانیر، تاییدیه DLMS و گواهی نامه های ISO9001:2015 (استاندارد مدیریت کیفیت)، ISO14001:2015 (مدیریت زیست محیطی) و ISO45001:2018 (مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) شده است. تاکنون در حدود 14 میلیون کنتور برق دیجیتال و هوشمند این شرکت در کشور نصب گردیده
(یک سوم کل کنتورهای موجود) و طی دو سال اخیر این شرکت بعنوان واحد برتر صنایع برق و الکترونیک کشور در روز ملی صنعت انتخاب گردیده است . همچنین در سال ۱۳۹۷ بعنوان یکی از پنجاه صادر کننده نمونه کشور در روز صادرات موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر صادر کننده نمونه کشوری شده است.

صادرات این شرکت از سال ۱۳۹۵ آغاز و تاکنون تعداد زیادی از کنتورهای تولیدی این شرکت در کشور افغانستان نصب گردیده است. با توسعه فعالیت های بازاریابی و صادراتی و همچنین شرکت در دهها نمایشگاه خارجی و بین المللی در سطح آسیا و اروپا ، محصولات شرکت در آستانه شروع صادرات به حداقل چهار کشور دیگر قرار گرفته است . با یاری خداوند و رفع محدودیتها و کمرنگ شدن تحریمهای بین المللی و با توجه به کیفیت بالا و تاییدیه اروپایی محصول و سابقه نصب بیش از ۱۳ میلیون کنتور در داخل کشور و کارکرد صحیح آنها طی ۲۰ سال کار مداوم و نیز قیمت رقابتی آن در سطح بین المللی، محصولات این شرکت پتانسیل صادراتی بسیار زیادی دارند.

محصولات این شرکت دانش بنیان که در طول بیش از چهل سال فعالیت در زمینه های دستگاههای اندازه گیری و آموزشی برق، الکترونیک و مخابرات بوده است همواره با تکنولوژی روز دنیا طراحی گردیده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و خدمات پس از فروش آنها نیز هنوز برای کل محصولات فروخته شده اعمال می گردد و از درجه بسیار بالای رضایت مشتریان برخوردار می باشد.

برنامه این شرکت در نمایشگاه برق در آبان ماه معرفی توانمندیها و محصولات جدید شرکت و توسعه فروش در داخل و توسعه صادرات می باشد.

الکترونیک افزار آزما

تهران، خیابان آیت الله کاشانی، خیابان الهی، خیابان ششم، گلهای دوم ( نبش چهارم ) پلاک ۱

تلفن تماس : 02149749000

ایمیل: info@afzarazma.com

الکترونیک افزار آزما

تهران، خیابان آیت الله کاشانی، خیابان الهی، خیابان ششم، گلهای دوم ( نبش چهارم ) پلاک ۱

تلفن تماس : 02149749000

ایمیل: info@afzarazma.com