نمایشگاه ها

شرکت صنایع غذایی بیژن

قدمت محصولات صنایع غذایی بیژن به سال 1348 بازمی گردد، اما پیش از آن مهندس بیژن مهاجرین (1400 – 1315) کار خود را از زیرزمین منزل‌اش آغاز کرده بود. آنچنان که خود می‌گوید وقتی برای تحصیلات عالی به آمریکا رفته بود، با اطلاعاتی که در زمینه سس سفید هنگام تحصیل یافته بود، در سال 1348 تولید این چاشنی را در کشور، با راه‌اندازی کارخانه دیاموند به مرحله اجرا گذاشت. کار در ابتدا با یک همزن و یک کارتن روغن در زیرزمین منزل شروع شد و برای نخستین مرتبه در ایران سس مایونز به بازار آمد.

صنایع غذایی بیژن

سس مایونز شیشه ای

سس مایونز بطری

ترشی و شور

روغن

زیتون

سرکه

کشک

مصاحبه با مدیر کارخانه صنایع غذایی بیژن

جناب آقای دکتر محمد علی بیگلری

محصولات غذایی بیژن یکی از پرتنوع ترین سبد محصولات غذایی را داراست، شرکت ما همواره تلاش کرده محصولات با کیفیت بالا، سلامت محور و مطابق استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید کند که علاوه بر بازار داخلی توانسته محصولات خود را به کشورهایی مانند استرالیا، روسیه، عراق و… صادر کند.

حضور صنایع غذایی بیژن در نمایشگاه آگروفود 1400

درباره صنایع غذایی بیژن

قدمت محصولات غذایی بیژن به سال 1348 بازمی گردد، اما پیش از آن مهندس بیژن مهاجرین (1400 – 1315) کار خود را از زیرزمین منزل‌اش آغاز کرده بود. آنچنان که خود می‌گوید وقتی برای تحصیلات عالی به آمریکا رفته بود، با اطلاعاتی که در زمینه سس سفید هنگام تحصیل یافته بود، در سال 1348 تولید این چاشنی را در کشور، با راه‌اندازی کارخانه دیاموند به مرحله اجرا گذاشت. کار در ابتدا با یک همزن و یک کارتن روغن در زیرزمین منزل شروع شد و برای نخستین مرتبه در ایران سس مایونز به بازار آمد.
آن روزها وقتی یکی از رستوران‌های معروف تهران 2 کارتن مایونز سفارش داده بود، شادی مدت‌ها در وجودش موج می‌زد. پس از مدتی، زیرزمین به کارگاه کوچک 30متری در منطقه یوسف آباد تبدیل شد و این آغاز یک حرکت بزرگ بود. مهم‌ترین ویژگی‌های بیژن، نگاه به آینده و پشتکار بود تا بتواند این کار کوچک را به صنعتی بزرگ تبدیل کند.
تلاش‌ها به ثمر نشست و مردم با سس مایونز آشنا شدند و همین موضوع سبب افزایش فروش سس دیاموند گردید. توجه عموم به مایونز روز به روز بیشتر می‌شد و سس دیاموند هر روز شناخته‌تر و محبوب‌تر می‌شد.

بیژن معتقد بود که باید همواره کیفیت را حفظ کرد و نوآوری را سرلوحه کار قرار داد. بر اساس همین تفکر سس کچاپ در ایران توسط این شرکت در سال 1349 به دست مردم رسید و یک سال بعد سس اسپاگتی تولید شد و سپس پنیر پیتزا روانه بازار شد. بدین ترتیب سس مایونز، سس کچاپ، سس ماکارونی و پنیر پیتزا برای نخستین مرتبه توسط «بیژن» در ایران تولید و ارائه شده است.
بیژن نخستین شرکتی بود که از ظرف شیشه‌ای به جای قوطی فلزی برای عرضه خیار شور در سال 1356 استفاده کرد. هر چند در ابتدا با مخالفت شدید وزارت بهداری و موسسه استاندارد مواجه بود، اما برای نخستین مرتبه رب گوجه فرنگی نیز در سال 1358 با ظرف شیشه‌ای به بازار عرضه شد.

مدیریت جدید این واحد تولیدی بر عهده حسین مصطفی‌زاده است و هم چنین از سال 1393 سازمان فروش بیژن با مدیریت نرگس اله‌یاری، راه‌اندازی شده است. «بیژن» در این دوره سعی دارد با توسعه کارآفرینی و نیز تکیه بر دانش روز و نگاه به افق‌های دور، بتواند سهمی بسزا و اثرگذارتر از گذشته، در ارتقای سطح سلامت و تغذیه جامعه داشته باشد.
آنچه که نام «بیژن» را نه تنها ماندگار کرده بلکه راه خود را در فراسوی مرزها گشود، ثبات در کیفیت و عرضه محصولات تازه از بهترین مواد اولیه و رعایت استانداردهای فراملی است.
امروز نام «بیژن» برای مصرف کنندگان آرامش خاطر به همراه دارد و خوشنامی آن دسترنج بیش از پنجاه سال تلاش مستمر است.

صنایع غذایی بیژن

آدرس: تهران، بزرگراه فتح، خیابان هفده شهریور،کوچه کاوش، پلاک 10

 
تلفن تماس: 02166808739
ایمیل: info@bijanfood.com

صنایع غذایی بیژن

آدرس: تهران، بزرگراه فتح، خیابان هفده شهریور،کوچه کاوش، پلاک 10

تلفن تماس: 02166808739
ایمیل: info@bijanfood.com