نمایشگاه ها

شرکت سیم و کابل مغان

شركت سيم و كابل مغان درسال 1361 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف به ويژه دربخش هاي صنعتي و ساختماني فعاليت خود را در شهرستان شاهرود واقع در استان سمنان آغاز نمود . 14 سال بعد يعني در سال 1375 همزمان با رشد روز افزون تقاضاي سيم و كابل مخابراتي از طرف صنايع مخابراتي ايران ، هيئت مديره شركت اقدام به تاسيس واحد جديد كابل هاي مخابراتي در شهرك صنعتي شاهرود نمود.

سیم و کابل مغان

کابل های قدرت

کابل های کنترل

درباره شرکت سیم و کابل مغان

باتوجه به گسترش بخش هاي مختلف صنعت در زمينه هاي نفت و گاز ، پتروشيمي و صنايع دريائي و نياز به كابل هاي لاستيكي و غلاف سربي و همچنين كابل هاي فشار متوسط و قوي XLPE در بخش انتقال و توزيع انرژي الكتريكي ، هيئت مديره شركت در سال 1385 تصميم گرفت با استفاده از تكنولوژي پيشرفته و ماشين آلات و تجهيزات مدرن در بخش هاي مختلف ، فاز دوم طرح توسعه را با ظرفيت بالغ بر43000 تن در زميني به مساحت بيش از 10 هكتار و با زير بناي 38000 متر مربع مشتمل بر سالن هاي توليد ، ساختمان هاي اداري و انبار در شهرك صنعتي شاهرود به اجرا گذارد و نتيجتاً گام مهمي در توسعه كمي و كيفي محصولات مورد نياز اين بخش از صنعت بر دارد . در واقع اين شركت با دارا بودن ماشين آلات مدرن اروپائي از سال 2007 به بعد يكي از بزرگترين و جديد ترين كارخانجات كابل سازي در سطح كشور به شمار ميرود .

آزمایشگاه فشار قوی کارخانه مجهز به اتاق شیلد با تجهیزات مدرن و مناسب که ساخت شرکت High Volt آلمان می باشد با برخورداری از پرسنل فنی و با تجربه به امر تست کابل های فشار متوسط و قوی تا سطح ولتاژ 230 کیلو ولت مبادرت می نماید.

شرکت تولیدی سیم و کابل مغان با استفاده از دانش و تخصص همکاران بخش تحقیق و توسعه و نیز همکاری اساتید دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در طراحی و ساخت محصولات جدید گام برداشته است و بومی سازی محصولات خاصی که امکان واردات آن وجود ندارد در شرکت آغاز شده است. متخصصین رشته های برق، مکانیک، ساختمان و شیمی با بکارگیری دستاوردهای علمی و فنی پروژه های تحقیقاتی را به اجرا در می آورند.واحد طراحی مهندسی با سابقه درخشان نزدیک به سه دهه فعالیت، با بکارگیری نرم افزارها و استانداردهای موجود توسط متخصصین برجسته و به نام صنعت سیم و کابل کشور، قادر به طراحی و تولید انواع کابل با توجه به شرایط خاص هر پروژه و مطابق با نیاز های مشتری می باشد.

گفتگو با غلامرضا ابراهیمیان مدیرعامل شركت سيم و كابل مغان

اینجانب غلامرضا ابراهیمیان از سال ۱۳۶۱ تاکنون مدیریت عامل شرکت تولیدی و صنعتی سیم و کابل مغان که در زمینه تولید انواع کابل های فشار ضعیف، متوسط و قوی، کنترل، ابزار دقیق، مخابراتی و لاستیک و … را بر عهده داشته و اکنون چهلمین سالگرد پرافتخار فعالیت این مجموعه را جشن می گیریم. همچنین رئیس هیئت مدیره کابل افشان ایران از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۱ و عضو هیئت مدیره شرکت کابلهای مخابراتی مغان شاهرود از سال ۷۸ تاکنون را در کارنامه دارم.

 

شركت سيم و كابل مغان درسال 1361 با توليد انواع سيم و كابل فشار ضعيف به ويژه دربخش هاي صنعتي و ساختماني فعاليت خود را در شهرستان شاهرود واقع در استان سمنان آغاز نمود . 14 سال بعد يعني در سال 1375 همزمان با رشد روز افزون تقاضاي سيم و كابل مخابراتي از طرف صنايع مخابراتي ايران، هيئت مديره شركت اقدام به تاسيس واحد جديد كابل هاي مخابراتي در شهرك صنعتي شاهرود نمود. باتوجه به گسترش بخش هاي مختلف صنعت در زمينه هاي نفت و گاز، پتروشيمي و صنايع دريائي و نياز به كابل هاي لاستيكي و غلاف سربي و همچنين كابل هاي فشار متوسط و قوي XLPE در بخش انتقال و توزيع انرژي الكتريكي، هيئت مديره شركت در سال 1385 تصميم گرفت با استفاده از تكنولوژي پيشرفته و ماشين آلات و تجهيزات مدرن در بخشهاي مختلف، فاز دوم طرح توسعه را با ظرفيت بالغ بر43000 تن درزميني به مساحت بيش از 10 هكتار و با زير بناي 38000 متر مربع مشتمل بر سالن هاي توليد، ساختمان هاي اداري و انبار در شهرك صنعتي شاهرود به اجرا گذاشته و در ادامه با خرید و نصب دستگاه های مدرن CCV مبادرت به تولید کابل های فشار متوسط، قوی و فوق قوی تا 400 کیلوولت نمود. نتيجتاً گام مهمي در توسعه كمي و كيفي محصولات مورد نياز اين بخش از صنعت بردارد. در واقع اين شركت با دارا بودن ماشين آلات مدرن اروپایي از سال 2007 به بعد يكي از بزرگترين و جديد ترين كارخانجات كابلسازي در سطح كشور به شمار ميرود . نكته مهم اينكه چنين طيف وسيعي از توليدات در هيچ يك از كارخانجات داخلي وجود ندارد.

 

اين شركت در سال 1377 موفق به دريافت گواهينامه سيستم مديريت كيفيتًًًًًًًQuality Management ً گرديد . فعاليت واحدهاي تحقيق و توسعه و واحد طراحي مهندسي و همچنين استقرار سيستم هاي جامع مديـريتـي IMS) ) شـــامل مديريـت كيفيـت (ISO 9001 -2015) ، تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف، متوسط و قوی، کنترل، ابزار دقیق و مخابراتی (ISO 45001-2018)، مديـريـت زيسـت محيطـي (ISO 14001-2018) ، ايمني و سلامت شغلي OHSAS 18001 -2007 ) )، سيستم رضايتمندي مشتري(ISO 10002 ) و نیز 5Sهمواره موجب گرديد تا محصولات شركت منطبق با آخرين استانداردهاي ملي و معتبر بين المللي و هم جهت با تكنولوژي روز و سازگار با محيط زيست و نتيجتاً مطابق خواسته مشتريان است.

اين شركت در حال حاضر داراي گواهينامه هاي استاندارد ملي ايران و تائيديه هاي تايپ تست محصولات است.

از دستاوردهای مجموع ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– توليد كننده نمونه كشوري در سال ۱۳۹۱ (داراي لوح تقدير از سازمان استاندارد ايران )

– واحد نمونه صادراتی در سال ۱۳۹۵

صادرکننده برگزیده استان سمنان در سال ۱۳۹۵ –

– کارآفرین برتر در اولین کنگره انجمن تولیدکنندگان سیم و کابل ایران در سال ۱۴۰۱

– قرار داشتن در ليست تائيد صلاحيت (vendor list ) شركتها و سازمانهاي مختلف تابعه

وزارتخانه هاي نيرو ، نفت ، صنايع فولاد و …

آزمايشگاه شركت كابل مغان موفق به استقرار سيستم ISO/IEC 17025 گرديده گواهينامه مربوطه

را اخذ نموده است.

کابل فشار قوی 1×1600 میلی متر مربع با هادی Milliken و عایق XLPE با ولتاژ 230 کیلوولت و معرفی کابل های فشار قوی و فوق فشار قوی با اسکرین آلومینیوم از جمله محصولات جدیدی است که در این نمایشگاه از آن رونمایی می شود.

 

شرکت سیم و کابل مغان

خیابان شهید بهشتی، نبش میرعماد، ساختمان زمرد، طبقه دوم

تلفن تماس : 02177529690

ایمیل: info@moghancableco.com

شرکت سیم و کابل مغان

خیابان شهید بهشتی، نبش میرعماد، ساختمان زمرد، طبقه دوم

تلفن تماس : 02177529690
ایمیل: info@moghancableco.com