نمایشگاه ها

همکاری تجاری

اقلیم کردستان عراق تجارت با ایران را به چین ترجیح می‌دهد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

همکاری با تولیدکنندگان ایرانی برای اقلیم کردستان عراق به صرفه است و محصولات پتروشیمی ایران از نظر قیمت و کیفیت منحصر به فرد است.

انور حبیب‌ زاده رایزن بازرگانی سابق ایران در اقلیم کردستان عراق و  هماهنگ کننده هیات عراقی حاضر در نمایشگاه ایران‌پلاست سیزدهم، در باره  حضور این هیات تجاری در تهران  اظهارکرد: هیاتی متشکل از ۲۲ نفر از شرکت‌های مختلف با زمینه فعالیت پلاستیک، نفت، پتروشیمی و مواد غذایی، مواد کشاورزی و لوازم خانگی حضور دارند. هدف این هیات از حضور در نمایشگاه ایران پلاست سیزدهم ایجاد ارتباط با تجار ایرانی و یافتن راهکار لازم و برنامه‌ریزی برای مبادلات مرزی و بازرگانی بین ایران و عراق است.

وی که برای دومین سال متوالی است که در نمایشگاه ایران‌پلاست حضور دارد، این دوره را منظم تر و بهتر توصیف کرد و گفت: همکاری با تولیدکنندگان ایرانی برای اقلیم کردستان عراق بسیار بهتر از شرکت‌های چینی و غیره است زیرا هم به لحاظ قیمت و کیفیت قابل مقایسه با نمونه های بین‌المللی است و هم به دلیل نزدیکی مرزهای دو کشور هزینه تمام شده و حمل و نقل نیز کاهش می یابد و در نهایت همکاری تجاری با ایران برای ما به صرفه تر است.

گفتنی است که ایران با اقلیم کردستان عراق سه مرزرسمی مشترک دارد که شامل پرویز خان، تمرچین و باشماق است که مسیر تبادلات تجاری را کاهش می‌دهد.

این هیات به همراه شیخ مصطفی عبدالرحمان رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست و شرکت در جلسات B2B این نمایشگاه با شرکت‌های فعال در زمینه صنعت پلاستیک ایران به ایران سفر کرده است.