نمایشگاه ها

برای تولید مبلمان سبز «مازرون فوم»، درختی نمی‌میرد

برای تولید مبلمان سبز «مازرون فوم»، درختی نمی‌میرد – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

شرکت مازرون فوم در کنار تولید انواع ظروف یکبار مصرف و ظروف جاذب، ظروف PLA، ورق های پلی اتیلن، ضربه‌گیرهای لوازم خانگی صنعتی و … مبلمان سبز فومی را هم با ثبت پتنت به نام خود، به سبد محصولات‌اش افزوده است. مواد اولیه این کارخانه EPS و EPE است.

محمدمهدی محمدی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی مازرون فوم گفت: محصول جدید امسال ما در نمایشگاه، مبلمان سبز است. ظروف جاذب را پیشتر برای بسته‌بندی گوشت و مرغ (ثبت اختراع آن به نام شرکت ماست) ارایه کردیم که هر ظرف 30 گرمی می‌تواند 160 تا 180 گرم خونابه جذب کند. قبل از این ظروف جاذب، از پد استفاده می‌شد که باعث آلودگی گوشت و مرغ بود. با این محصول به سلامت جامعه کمک کردیم.

مبلمان سبز را هم ارایه کردیم تا دیگر نیازی به قطع درختان نباشد. این مبلمان سبک و مقاوم بوده و با هر طرح و کاوری قابل ارایه است. ما به مشتری‌ها این پیشنهاد را می‌دهیم که بعد از سه سال، مبلمان خود را یا برای تعویض روکش و یا به عنوان محصول قابل بازیافت به ما برگردانند. در واقع این محصولی است که دورریز ندارد و بازیافت پذیر است.

وی یادآور شد که ما در استان مازندران بعد از کاله بزرگ‌ترین صادرکننده هستیم. محصولات ما به استرالیا،  عراق، افغانستان، قطر، کویت و چند کشور دیگر هم صادر می‌شود.

محمدی گفت: الان مشکل جدی در صادرات این است که دولت می‌خواهد صادرکننده ارز را در زمان محدودی به کشور برگرداند. دولت که نمی‌تواند پول نفتش را بگیرد، من چه طور این کار را بکنم؟!

اگر صادرات مجموعه من متوقف شود، 80 درصد کارگرانم باید بروند خانه.

وی اضافه کرد: ما از جمله واحدهای تحقیق و توسعه برتر کشور هستیم. 200 دانش آموخته و تحصیل‌کرده در گروه ما مشغول به کار هستند. حمایت نمی‌خواهیم فقط ما را اذیت نکنند. هر روز یک بخشنامه جدید صادر نکنند!

ما با دنیا ارتباط زیادی نداریم. امسال از طرف‌های تجاری‌مان برای بازدید از نمایشگاه ایران‌پلاست دعوت کردیم ولی متاسفانه طرف‌های خارجی تمایلی نداشتند که به ایران بیایند. باید در ارتباط با دنیا تجدید نظر کنیم تا بیایند و از کشور های مختلف، پیشرفت ما را ببینند.