نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

فرصت مناسب برای جذب سرمایه و فناوری‌های برتر در ایران‌پلاست 2019 – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران به مشارکت‌کنندگان در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست توصیه کرد از فرصت برپایی این نمایشگاه برای جذب سرمایه‌های جدید، تولید ثروت و فراهم آوردن زمینه‌های انتقال فناوری‌های نو و برتر حداکثر استفاده را ببرند.

به گزارش نشریه اقتصاد و نمایشگاه در پیام دکتر بهمن حسین‌زاده به نمایشگاه ایران پلاست 2019 آمده است: در طول بیش از نیم قرن محصولات پتروشیمی ایران تبدیل به یکی از ستون‌های اقتصادی کشور شده و طی چند دهه گذشته، این صنعت با رشد چشمگیر خود بازارهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است.

صنعت پتروشیمی ایران به عنوان صنعتی با اهمیت یکی از مهم‌ترین گزینه‌های صادرات غیرنفتی کشور قلمداد گردیده و به عنوان مسیری مطمئن جهت افزایش سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و فراهم آوردن زمینه‌های انتقال و شناخت فناوری‌های برتر و نوین تلقی می‌گردد.

نقش نمایشگاه‌ها برای ایجاد فرصتهای بازاریابی، فروش، برندسازی و شبکه سازی بسیار حائز اهمیت است و سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست بعنوان پلتفرم بزرگی برای ایجاد تعامل و همکاری میان تولیدکنندگان و صاحبان صنایع با شرکت‌های دانش بنیان، متخصصان و مشتریان در فضایی حرفه‌ای منجر به خلق ارزش در اکوسیستم کارآفرینی کشور خواهد شد.

سیاست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران در سال جاری، حمایت هر چه گسترده‌تر از کلیه فعالان تولیدی، خدماتی و تجاری در کشور است که در نهایت به رونق اقتصادی کشور کمک خواهد کرد. همچنین با توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، برگزاری نمایشگاه‌های تقاضا محور و ارائه نیازهای فناوری دستگاه‌های بزرگ صنعتی و اجرایی کشور به جامعه بزرگ دانشگاهی و دانش­بنیان داخلی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. سیاست دیگر شرکت، کمک به حضور فعال و گسترده استارتاپ‌ها و           کسب و کارهای‌نوپا و همچنین شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است که این نمایشگاه با برنامه‌های متنوع خود، این سیاست‌ها را به خوبی پیگیری می‌کند.

در ادامه پیام آمده است: معتقدم راه برون رفت کشور از شرایط فعلی، تکیه به توان داخل و علی‌الخصوص به ظرفیت عظیم نیروی انسانی داخلی در دانشگاه‌ها، صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها است و گذر از اقتصاد سنتی و  منابع‌محور، به اقتصادی که ستون‌های آن را فناوری و نوآوری تشکیل می‌دهد، می‌بایست سرلوحه اقدامات در بخش‌های دولتی و خصوصی قرار گیرد.

به این منظور نمایشگاه ایران پلاست به عنوان یکی از ابزارهای پرتوان صنعت پتروشیمی به شمار می‌رود و  می‌تواند با عرضه فناوری‌های نوین فرصتی را جهت معرفی کالا و خدمات نوآورانه و دانش‌بنیان که از ارزش افزوده بالاتری برخوردار هستند، فراهم نماید.

در پایان ضمن ابراز خرسندی از تداوم برپایی این نمایشگاه، امیدوارم همکاری و تشریک‌مساعی همه مجموعه‌های خدماتی، تولیدی، بازرگانی و دانشگاهی کشور منجر به رشد روزافزون اقتصادی مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی در کشور شده و شاهد رشد و بالندگی ایران اسلامی عزیز باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیم پشتیبانی ما آماده است تا پاسخگوی سوالات شما باشد
Scroll to Top