نمایشگاه ها به ترتیب موضوعی:

مهران مدبری ایران پلاست

ماشین‌سازان ایرانی کلاس جهانی خود را در ایران‌پلاست به رخ کشیده‌اند – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری ایران، قدرت و کلاس جهانی خود را در نمایشگاه ایران پلاست به نمایش گذاشته است.

به گزارش  نشریه اقتصاد و نمایشگاه به نقل از ستاد خبری نمایشگاه ایران پلاست، مهران مدبری عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان و تجهیزات پلیمری ایران در خصوص حضور این انجمن در سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست گفت: ما در نمایشگاه ایران پلاست توانستیم با حمایت وزارت صنعت و همراهی سازمان سهامی نمایشگاه‌ها و شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مساعدت معاون وزیر نفت و مدیر عامل این شرکت، دو سالن 6 و 7 را به صورت یکپارچه و متحد به اعضای این گروه اختصاص دهیم.

وی با ذکر اینکه پیام این انجمن در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، اعلام رشد سطح توانمندی‌ها و قدرت رقابت‌مان است، افزود: مصر هستیم این توان را در معرض دید بازدیدکنندگان حرفه‌ای، متخصصین و شرکت های خارجی نمایشگاه قرار بدهیم.

وی اظهار کرد: ما در ایران پلاست به گونه‌ای حاضر شده‌ایم که مشتریان، سطح کیفی و کمی تولیدات داخلی را در کنار تولیدات اروپایی و  چینی ببینند، مقایسه و در نهایت انتخاب کنند.

مدبری تاکید کرد: حضور موثر و با تمام توان در نمایشگاه ایران پلاست، فرصتی است که نشان بدهیم ماشین‌سازان داخلی می توانند هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی با همکاران خود در سایر کشورها رقابت کنند.

عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری ایران گفت: این انجمن برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست، فضایی دوبرابر  مساحت نمایشگاه سال قبل را از برگزار کننده درخواست کرده بود، که این امر نشان دهنده سطح و کیفیت توانمندی های این گروه است.

به گفته وی، در ابتدای مراحل پیش ثبت نام، فقط سالن B38 برای گروه ماشین سازان  داخلی در نظر گرفته شده بود، اما به دلیل استقبال بی نظیر این گروه کالایی برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست، فضای اختصاص یافته در نمایشگاه به دو برابر افزایش یافت.

وی افزود: صنعت ماشین سازی داخلی رشد کرده است. ما سال گذشته از طریق انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان سالن 35 را با 1700 مترمربع فضا در اختیار داشتیم که امسال به دو سالن 6 و 7 به مساحت حدود 3600 تا 3700 مترمربع افزایش پیدا کرد. یعنی بیش از دو برابر افزایش!

حضور پراقتدار در کلاس جهانی ایران پلاست

مهران مدبری خاطر نشان کرد: ایران پلاست بزرگ‌ترین رویداد پلاستیک در ایران و منطقه است و به نظر ما لازم است که کلاس خود را حفظ کند. هر چه قوی‌تر برگزار شود موجب سربلندی ما در منطقه خواهد بود.

وی همچنین در مورد اختلافات میان دو انجمن ماشین ساز گفت: تا به امروز فقط یک انجمن به صورت رسمی و قانونی به نام انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری ایران ثبت شده در کشور وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر اتحاد و هماهنگی میان تمامی گروه ماشین‌سازان داخلی، گفت: در هر حال ما معتقدیم هر چه تعداد بیشتری عضو یک انجمن باشند، آن انجمن با قدرت بیشتری پیش خواهد رفت. اما اساسنامه ما فقط به ماشین ساز داخلی امکان عضویت می‌دهد. شاید بتوانیم بعدها انجمن دیگری تعریف کنیم مثلا به نام تامین‌کنندگان ماشین‌آلات و تجهیزات که همه از جمله واردکننده و سازنده بتوانند در آن حضور داشته باشند.

مدبری در خصوص اهداف این انجمن خاطر نشان کرد: انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان با هدف گرد هم آوردن سازندگان داخلی ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت پلیمر از سراسر کشور از حدود بیش از یک سال پیش با ثبت اساسنامه و ثبت در وزارت کار آغاز به فعالیت کرد. در این مدت تلاش کردیم با دادن انگیزه به ماشین‌سازان قدیمی که مدتی در رقابت نابرابر با واردات‌کنندگان مهجور واقع شده بودند، آنها را به ساخت مجدد و حضور در صنعت ماشین سازی به عنوان صنعت مادر در کشور ترغیب کنیم.

وی افزود: در یک کارگروه حقیقت یاب که در بطن انجمن تشکیل شد، واحدهایی را که 60 تا 70 درصد تجهیزات و قطعات مورد مصرف در ساخت ماشین‌‌آلاتشان در داخل خاک ایران ساخته و تامین می‌شد، شناسایی کردیم و با عضویت آنها در انجمن، کار را ادامه دادیم.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی ماشین‌سازان و تجهیزات پلیمری ایران تاکید کرد: تاکنون اعضای ما به صورت انفرادی در نمایشگاه‌های خارجی حضور پیدا می‌کردند که این امر در برنامه‌های حرفه‌ای انجمن گنجانده شده است. سهم بازار ماشین سازان داخلی فقط بازار ایران نیست و اگر بازارهای کشورهای همسایه را با سه برابر جمعیت در نظر بگیریم، حضور و نفوذ در این بازارها اولویت ماست.

وی اظهار امیدواری کرد: نمایشگاه ایران پلاست همواره در زمینه دعوت از هیات‌های تجاری و شرکت‌های خارجی زمینه و بستر مناسبی را جهت رونق تولید و سازندگان داخلی فراهم کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن