نمایشگاه ها

گزارش سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست

گزارش سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست – نشریه اقتصاد و نمایشگاه

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست که در اوج فشار سیاسی و تحریم اقتصادی از 31 شهریور تا پایان روز سوم مهر در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، بر روی کاغذ و علی‌القاعده می‌بایست نمایشگاهی بی‌رونق، بی‌نشاط و شکست خورده می‌بود؛ چرا که پتروشیمی و پلاستیک، طبعا صنایعی بین‌المللی و فراملی و به شدت متاثر از روابط و شرایط و تعاملات جهانی هستند و ناگفته پیداست که از حلقه تنگ تحریم‌های اقتصادی تا چه میزان تاثیر منفی می‌گیرند.

اما برنامه‌ریزی یک ساله شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همراهی و تلاش شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران، در واقع آتشی حیات بخش بود که بر قله یخ تحریم‌‌ها و بازی‌های سیاسی شعله‌ور شد و موجب طراوت و برگزاری پرتاثیر و باشکوه ایران‌پلاست 2019 گردید.

برنامه‌ریزی برای گسترش مبادلات جهانی از یکسو و اهتمام برای جذب فناوری و دانش روز بین‌المللی صنایع پتروشیمی و پلاستیک از سوی دیگر، دو بالی هستند که پرنده نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست 2019 را به قله‌های بالندگی و توسعه رهنمون شده‌اند.

گزارشی که پیش رو دارید، بخشی از ارتباطات جهانی و گوشه‌ای از وجوه علمی این بزرگ‌ترین رویداد منطقه را در صنایع پتروشیمی و پلاستیک بازتاب داده است.

افزایش همکاری تولیدکنندگان ایرانی و شرکت‌های چینی

افزایش همکاری تولیدکنندگان ایرانی و شرکت‌های چینی

مدیر فروش یک شرکت چینی گفت: صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران بسیار توسعه یافته است و مواد اولیه لازم برای تولید محصولات متنوع در ایران وجود دارد.

سیندی کواک، مدیر فروش یک شرکت چینی هدف خود از حضور در نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست را معرفی تجهیزات شرکت و یافتن مشتری بیشتر عنوان کرد و گفت: ایران پلاست فرصت بزرگی را برای معرفی تجهیزات و ماشین‌آلات تولیدی، برای ما فراهم می‌کند. با وجود اینکه اولین بار است که در نمایشگاه ایران‌پلاست حضور داریم اما تعدادی از تولیدکنندگان ایرانی تجهیزات ساخت محافظ‌های حباب‌دار پلاستیکی را از شرکت ما خریداری کرده‌اند و به گسترش همکاری بین ایران و چین بسیار امیدوار هستیم.

افزایش-همکاری-تولیدکنندگان-ایرانی-و-شرکت-های-چینی ایران پلاست

وی افزود: صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران بسیار توسعه یافته است و مواد اولیه لازم برای تولید محصولات متنوع در ایران وجود دارد. بر همین اساس تولید نیازمند تجهیزات مرتبط و پیشرفته است که شرکت ما می‌تواند در اختیار تولیدکنندگان ایرانی قرار دهد.

کواک در مورد افزایش همکاری‌های این شرکت با تولیدکنندگان ایرانی گفت: پیش از حضور در نمایشگاه ایران پلاست سه قرارداد بین این شرکت و تولیدکنندگان ایرانی برای خرید ماشین‌آلات تولیدکننده محافظ‌های حباب‌دار منعقد شده است و بر همین اساس با هدف جلب بیشتر تولیدکنندگان ایرانی و انعقاد قرارداد فروش و همکاری در سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست حضور یافتیم.

 

 

علاقه‌مندی ویتنام برای برقراری روابط با صنایع پتروشیمی ایران

علاقه‌مندی ویتنام برای برقراری روابط با صنایع پتروشیمی ایران

مدیر پروژه و برنامه‌ریزی یک شرکت ویتنامی حاضر در نمایشگاه ایران پلاست گفت: قصد داریم با محصولات عرضه شده و توانمندی ایرانیان آشنا شده و زمینه را برای برقراری روابط تجاری در آینده با ایران فراهم کنیم.

فان‌هاین، مدیر پروژه و برنامه‌ریزی یک شرکت ویتنامی هدف خود از حضور در نمایشگاه ایران پلاست را توسعه صنایع تکمیلی در ویتنام و استفاده از توان و تجارب تولیدکنندگان ایرانی عنوان کرد و گفت: برای اولین بار است که در نمایشگاه ایران پلاست حضور دارم و در حال جمع‌آوری اطلاعات لازم برای راه‌اندازی خط تولید در حوزه صنایع پایین دستی پتروشیمی هستم.

وی ادامه داد: قصد داریم در نمایشگاه ایران پلاست با محصولات عرضه شده و توانمندی ایرانیان آشنا شده و زمینه را برای برقراری روابط تجاری در آینده با ایران فراهم کنیم.

هاین در ادامه افزود: برقراری ارتباط با تولیدکنندگان ایرانی برای تحصیل سودآوری بیشتر خواهد بود البته برای اظهار نظر و تصمیم‌گیری کمی زود است و نیاز به بررسی‌های بیشتر وجود دارد. بر همین اساس بعد از ارزیابی شرایط، تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

هاین در مورد وضعیت صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران گفت: مواد اولیه در ایران بسیار وجود دارد و فعالان این حوزه از توان بالایی برخوردارند، امیدوارم شرایط ایجاد و تاسیس یک خط تولید محصولات پلیمری در ویتنام برای ما فراهم شود.

 

تاکید ایران و اقلیم کردستان عراق برای گسترش همکاری‌ها در صنعت پتروشیمی

تاکید ایران و اقلیم کردستان عراق برای گسترش همکاری‌ها در صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق بر گسترش همکاری ها تاکید کردند.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دومین روز از سیزدهمین نمایشگاه ایران‌پلاست در دیدار با مصطفی عبدالرحمن رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق بر آمادگی صنعت پتروشیمی ایران برای همکاری با شرکت‌های کردستان عراق تاکید کرد.

محمدی با اشاره به این که اقلیم کردستان عراق رابطه‌ای دیرین با ایران دارد گفت: صنعت پتروشیمی ایران با شتاب در حال رشد و توسعه است و آماده هرگونه همکاری و مساعدت هستیم.

بر اساس این گزارش رییس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان عراق نیز در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از برگزاری موفق سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست اظهارکرد: ما همواره دارای رابطه تجاری مطلوبی با ایران بوده‌ایم و اکنون دراین رویداد نمایشگاهی نیز دستاوردهای صنعت پتروشیمی ایران را  با هیات همراه ازنزدیک بازدید کردیم و امیدواریم پیوند میان شرکت‌های ایرانی و اقلیم کردستان عراق توسعه یابد.

 

حمایت-شرکت-ملی-صنایع-پتروشیمی

حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی از توسعه دانش فنی فرآیندها

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در بحث توسعه دانش فنی فرآیندها به دلیل هزینه بالا و تخصصی بودن ورود نکرده، گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی از فعالیت شرکت‌های کوچک و بزرگ برای کار در این حوزه استقبال می‌کند.

بهزاد محمدی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی روز دوشنبه اول مهر در آیین امضای توافقنامه همکاری ارائه دانش فنی واحد تولید پلی اتیلن سنگین که به امضای علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و سیاوش درفشی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز رسید، از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به عنوان خادم توسعه صنعت پتروشیمی قدردانی کرد.

وی افزود: هدف شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همه امکانات و تجهیزات، ارائه خدمت به صنعت پتروشیمی است و این وظیفه ذاتی این شرکت است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال اعداد و ارقام نیست و تنها به دنبال توسعه فناوری و تجاری سازی آن است.

محمدی با قدردانی از اعتماد هلدینگ نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی تبریز به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهار کرد: ما از گره خوردن دستان صنعت و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خوشحال می‌شویم و این اتفاق باید تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی، صنعتی تکنولوژیک و پیچیده ای است، تصریح کرد: 286 لایسنس از نقاط مختلف دنیا وارد این صنعت در کشور شده است و باید به سمت اتکا و اعتماد واقعی به توانمندی‌های داخلی حرکت کنیم؛ نه به صورت شعاری.

محمدی ادامه داد: ما در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حکم پدری برای توسعه فناوری صنعت هستیم و ما رقیب کسی نیستیم و بنده از تمام شرکت‌ها برای استفاده از امکانات تخصصی مجموعه شرکت پژوهش و فناوری دعوت می‌کنم.

معاون وزیر نفت ادامه داد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تاکنون 7 دانش فنی را در حوزه توسعه دانش فنی فرآیندها کسب کرده است.

وی با اشاره به اهمیت دانش فنی PVM در کشور اظهار کرد: این دانش به دلیل فراوانی گازطبیعی در کشورمان بسیار حائز اهمیت است.

محمدی گفت: طرح PVM در یکی از استان‌های غرب کشور در حال بررسی است و امیدوارم تا پایان سال عملیاتی شود.

 

بازدید مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان

بازدید مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از شرکت‌های استارتاپی و دانش بنیان

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از غرفه چند شرکت استارتاپی و دانش بنیان در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست دیدار کرد.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دومین روز از نمایشگاه ایران پلاست از غرفه‌های حاضر درسالن‌های 35 و 38 بازدید کرد.

محمدی در این بازدید با مدیران شرکت‌ها از نزدیک گفتگو کرد. این شرکت‌ها اغلب شامل شرکت‌های دانش بنیان، شتاب دهنده و استارتاپی بودند و در صنایع پایین دست به ویژه مستربچ و کامپاند فعالیت داشتند.

در این بازدید، مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی را همراهی  نمودند و مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری و همچنین رئیس دفتر صنایع پایین دستی نیز با تولیدکنندگان گفتگو کردند.

 

معرفی-سه-مجموعه-استارتاپی-در-نمایشگاه-ایران-پلاست

معرفی سه مجموعه استارتاپی در نمایشگاه ایران پلاست

سمینار پتروشیمی با استارتاپ‌های نرم برای حل مشکلات صنعت پتروشیمی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با ارایه سه شرکت اسمارت مدیکو، همراستا و ایوار برگزار شد.

با توجه به رویکرد استفاده از خلاقیت و نوآوری در صنایع به جای رویکرد منابع محوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اقدام به معرفی سه مجموعه استارتاپی به بازدیدکنندگان و علاقمندان نمایشگاه ایران‌پلاست کرده است.

بر اساس این گزارش شرکت همراستا استارت‌آپ فعال در حوزه بلاک چین، شرکت ایوار فعال در زمینه دیتا مانیتورینگ و دیتا ساینس و شرکت اسمارت مدیکو شبکه ارتباطی تری‌دی پرینتینگ در دنیا را فراهم می‌کند.

استارتاپ‌های معرفی شده در این سمینار تاکنون در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت نداشتند بر همین اساس شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای هدایت فعالان و تولید کنندگان به استفاده از حوزه ICT این سمینار را ترتیب داده است.

بلاک چین بستری برای ثبت داده‌ها است که امکان هدایت آن به سمت صنعت نفت و پتروشیمی برای آن وجود دارد یکی از مزایای استفاده از بلاک چین جلوگیری از قاچاق سوخت و حذف غیر شفاف بنزین در کشور است.

مانیتورینگ اطلاعات مناسب برای کنترل وضعیت یک سیستم فعال مانند کارخانه است و هدف آن افزایش بازدهی و راندمان و حذف داده‌های مازاد است.